Image
26.8.2015 0 Comments

Video: Lenovo predstavilo VIBE Shot, smartfón aj pre profi fotografov

Spoločnosť Lenovo včera v bratislavskej Design Factory predstavila svoj nový smartfón VIBE Shot s 5.0" Full HD obrazovkou, ktorý spája vynikajúci fotoaparát s prémiovým smartfónom. VIBE Shot je vybavený dedikovaným tlačidlom spúšte, ktoré je možné použiť na okamžitú aktiváciu funkcie fotoaparátu. Jeho zabudovaný systém infračerveného automatického zaostrovania (AF) je dvojnásobne rýchlejší ako konvenčné automatické zaostrovanie, pričom trojfarebný LED blesk sa postará o realistickejšie odtiene pleti - prvý krát použitý v smartfóne.

Výkon pri slabom osvetlení a jasnosť pri záberoch v tmavších interiéroch alebo v noci podporuje BSI snímač 16:9 a technológia optického stabilizátora obrazu (OIS) zabezpečuje menej rozmazania, keby sa fotoaparát náhodou pohol alebo zatriasol.


Autor videa: Redakcia PC REVUE

Zapnutím prepínača môžu užívatelia prepínať medzi automatickým a profesionálnym režimom fotoaparátu. Pri zameraní sa na začínajúcich nadšencov fotografie je výraznou črtou automatického režimu funkcia Smart Composition, ktorá spája automatickú detekciu scenérie a prináša priamo na displeji aj návod ako "zamerať a fotiť". Profesionálny režim, na druhej strane, prináša nadšencom manuálne ovládanie, ako napr. clony, rýchlosti spúšte a ISO nastavenia. Ďalším svetovým prvenstvom je funkcia panoramatických selfie záberov, s ktorou môžete urobiť tri selfie zábery a spojiť ich do jedného, s viacerými ľuďmi.

lenovo_vibe_shot2.jpg

VIBE Shot drží v svižnom stave osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 615, ktorý je zostrojený pre plnenie viacerých úloh naraz, ale zároveň je energeticky efektívny. Disponuje 3GB RAM pamäťou a 32GB zabudovaným úložiskom, rozšíriteľným až do 128GB pomocou microSD karty.

VIBE Shot sa pýši plne hliníkovým vonkajším rámom a sklom Corning Gorilla na prednej aj zadnej strane. S hrúbkou sotva 7,6mm VIBE Shot vkĺzne do akéhokoľvek vrecka. Je dostupný v karmínovej červenej, perlovej bielej a grafitovej šedej.

Lenovo VIBE Shot bude dostupný od druhej polovice augusta 2015 v cene 399 EUR s DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá