Image
24.3.2014 0 Comments

Veľtrh iKariéra Dni Príležitostí 2014

IMG_6181.JPG „Tak príď a ukáž sa!", znie motto tohtoročného veľtrhu iKariéra Dni Príležitostí, ktorý pre študentov a absolventov technických vysokých škôl organizuje študentská organizácia IAESTE Slovakia. Tohtoročný 21. ročník veľtrhu iKariéra sa bude konať 1. apríla 2014 od 9:00 na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky STU na Ilkovičovej 3 v Bratislave.

Dni Príležitostí sú najväčším projektom svojho druhu na Slovensku a organizované sú pravidelne na jar, v Bratislave pre veľký záujem aj na jeseň. Jarné veľtrhy sú organizované postupne na štyroch technických univerzitách po celom Slovensku, v Košiciach, Žiline, Bratislave a Trenčíne. Veľtrh v Bratislave je zo všetkých najväčší a najnavštevovanejší. Pravidelne sa ho zúčastňuje viac než 1.500 študentov, ktorí si hľadajú zamestnanie či uskutočňujú prieskum trhu práce.

IMG_2960.JPG

Veľtrh iKariéra uchádzačom o zamestnanie ponúka možnosť stretnúť pod jednou strechou zástupcov firiem so širokým zameraním a množstvom atraktívnych voľných pracovných príležitostí . Spoločnosti so študentmi komunikujú pri svojich stánkoch, ktoré sú v priestoroch fakulty tematicky usporiadané a umožňujú tak študentom cielene navštíviť spoločnosti pôsobiace v odboroch, ktoré sú v korelácii s ich študijným programom.

Počas celého dňa budú mať študenti a absolventi možnosť priamo na mieste zistiť, o akých ľudí s akými zručnosťami a schopnosťami majú firmy záujem, aká bude ich potenciálna náplň práce, možné platové ohodnotenie a mnoho ďalších informácií. „Napriek tomu, že sa paradoxne jedná o veľmi vážnu akciu pre študentov, ako aj pre vystavujúce spoločnosti, študenti majú jedinečnú možnosť využiť neformálnosť akcie a získať tak odpovede na otázky, ktoré im následne môžu pomôcť pri výbere vhodného zamestnania.",dodal Gorazd Lazorík, bývalý líder oddelenia pre styk s verejnosťou.

dni_prilezotosti_ke_2011 (103).JPG

Jednotlivé spoločnosti budú zastupovať nie len personalisti, ktorí vedia a chcú kvalifikovane poradiť, ako sa pripraviť na pracovný pohovor, ale aj špecialisti, ktorí budú pripravení zodpovedať akékoľvek technické otázky. Študentom sa odporúča vziať si so sebou na veľtrh aj niekoľko kópií životopisov, ktoré môžu zástupcom firiem so zaujímavými ponukami priamo odovzdať.

„iKariéra Dni Príležitostí nie je iba klasickým veľtrhom práce, kde spoločnosti prezentujú voľné pracovné pozície. Spoločnosti sa predovšetkým snažia priblížiť ich pôsobenie na trhu práce a svoju činnosť. Študenti majú takto možnosť získať veľmi užitočné informácie o firmách, ktoré sú pre nich atraktívne alebo o tom ako uspieť vo výbere na pracovnú pozíciu, a to priamo od ľudí, ktorí budú riadiť tento proces. Okrem toho si môžu rozšíriť obzor o spoločnostiach, a tým mať zmapovaný trh práce pre budúcu voľbu zamestnania.", priblížil nám prínos veľtrhu Jaroslav Galambosi, súčasný IT leader IAESTE Slovakia a zároveň člen realizačného tímu.

Väčšina spoločností vedie v priebehu dňa navyše zaujímavé prednášky poukazujúce na ich činnosť, projekty či zamestnanecké výhody. Účasťou na týchto prezentáciách budú poslucháči na konci veľtrhu navyše zaradení do žrebovania o vecné ceny.

dni_prilezotosti_ke_2011 (374).JPG

Neodmysliteľnou súčasťou veľtrhu bude už tradične Katalóg JOB, tlačený katalóg firiem, ktoré ponúkajú uplatnenie študentom a absolventom technických vysokých škôl. Okrem toho obsahuje užitočné informácie o tom, ako sa pripraviť na prijímací pohovor, ako sa odlíšiť od konkurencie či ako napísať kvalitný životopis. Katalóg JOB bude medzi študentov distribuovaný bezplatne počas celého dňa konania veľtrhu.

Na záver možno dodať, že tohtoročných Dni Príležitostí v Bratislave sa zúčastnia spoločnosti zvučných mien ako CAPCO, CGI, ProHR, Accenture, Alcatel-Lucent, AT&T, Dell, Emerson, ESET, First Data, HP, IBM, Johnson Controls, Millenium, Softec, Soitron, Swiss Re, Volkswagen, Západoslovenská energetika a iné.

Tak teda neváhajte, nasledujte motto tohtoročných Dni Príležitostí, staňte sa aj Vy súčasťou veľtrhu a získajte dokonalý prehľad o pracovných príležitostiach v našom hlavnom meste, ale aj mimo neho. Tešíme sa na Vašu účasť.

Oficiálna stránka projektu: www.dniprilezitosti.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá