30.4.2015 0 Comments

Vďaka riešeniu od Citrixu sú firemné pobočky vždy on-line

Spoločnosť Citrix predstavuje riešenie Citrix CloudBridge™ Virtual WAN Edition, ktoré znižuje náklady na sprístupnenie aplikácií, dokumentov a IT služieb na pobočkách až o 80 percent. Pritom ich dostupnosť je takmer stopercentná.

Ide o riešenie, ktoré prináša firemným zákazníkom flexibilitu využívať väčší počet nákladovo efektívnych WAN technológií. Vďaka tomu môžu v porovnaní s tradičnými prístupmi vonkajšiu konektivitu škálovať pri výrazne nižších nákladoch. Najdôležitejšie dáta alebo tie, ktoré nestrpia meškanie, sú tak doručované najefektívnejšou cestou, pričom pracovné prostredie používateľov ostáva prívetivé. Riešenie CloudBridge Virtual WAN rozširuje platformu CloudBridge aj integráciu tejto platformy s Citrix HDX a technológiami pre akceleráciu aplikácií. Novinka tak ponúka nákladovo najefektívnejšie a najvýkonnejšie riešenie pre bezpečné sprístupnenie mobilných pracovísk, vrátane všetkých aplikácií, dokumentov a IT služieb, ktoré zamestnanci potrebujú pre lepšiu prácu na pobočkách a zo vzdialených lokalít.

Základnou podmienkou splnenia požiadaviek moderných pracovísk je dlhodobé zdieľanie dôležitých obchodných informácií so zamestnancami, zákazníkmi aj partnermi. Podniky k tomu využívajú aplikácie, ktoré sú náročné na šírku prenosového pásma. Interaktívne grafické aplikácie, živý prenos video obsahu v HD kvalite aj internetová telefónia spotrebujú každý rok stále viac a viac sieťových prostriedkov. Škálovanie vonkajšej konektivity je pre firmy finančne náročné, pretože komerční zákazníci sa obvykle spoliehajú na drahé služby využívajúce multiprotokolové prepojovanie (MPLS). Firmy pritom tieto služby využívajú ako prostriedok pre dosiahnutie trvalej dostupnosti najdôležitejších aplikácií a teda aj pre zaistenie kontinuity svojho podnikania

Nové riešenie CloudBridge Virtual WAN si s touto výzvou dokáže poradiť a umožňuje podnikom vytvárať virtualizované WAN siete spojením niekoľkých sieťových služieb, ako je MPLS, širokopásmový, mobilný a satelitný internet - to všetko s cieľom maximalizovať kapacitu a spoľahlivosť WAN. Vďaka tomu, že riešenie CloudBridge Virtual WAN neustále vyhodnocuje výkonnosť jednotlivých trás, môže okamžite a automaticky prispôsobovať virtualizovanú sieť meniacim sa podmienkam. Podniky tak môžu pre svoje najdôležitejšie aplikácie zaistiť konštantnú konektivitu a to bez ľudských zásahov a bez komplexných zmien v smerovacích pravidlách. Medzi ďalšie výhody, ktoré riešenie CloudBridge Virtual WAN firemným zákazníkom prináša, patrí:

  • Výrazne nižšie náklady na rozšírenie prenosovej kapacity - podniky môžu rozšíriť svoje MPLS pripojenie pomocou nákladovo efektívnych širokopásmových služieb a rozšíriť tak prenosovú kapacitu pre uprednostňovanú komunikáciu, prenos video obsahu a internetovú telefóniu. Súčasne s tým zvýši aj spoľahlivosť samotnej WAN siete postavenej na MPLS.
  • Zvýšená kvalita aplikácií všetkých typov zaisťujúca vynikajúcu úžitkovú hodnotu - firemní zákazníci si môžu vychutnať lepšiu používateľskú skúsenosť mobilného pracoviska a vysokú kvalitu pre prenos hlasu a video obsahu prostredníctvom internetových služieb. Dosiahnuť vyššiu úžitkovú hodnotu je možná vďaka zariadeniam CloudBridge Virtual WAN, ktoré vo všetkých použitých typoch konektivity neustále merajú a sledujú latenciu, kolísanie prenosovej rýchlosti aj stratovosť paketov a dynamicky vyberajú najvýhodnejšiu trasu.
  • Aktívne využitie záložných liniek - mnohé podniky majú už dnes k dispozícii záložné linky, ale až do okamihu zlyhania primárnej konektivity ich nedokážu využívať. Riešenie CloudBridge Virtual umožňuje jednoduché a bezproblémové zdieľanie aktívnej aj záložnej kapacity a teda aj elimináciu plytvania prenosovým pásmom.
  • Zabezpečenie dostupnosti prioritných aplikácií - vo chvíli, keď je jedna alebo viac WAN služieb narušená, riešenie CloudBridge Virtual WAN poskytuje prevzatie služieb pri zlyhaní systémov. Nové riešenie tak pomocou ostatných najvýkonnejších trás zaistí zodpovedajúcu šírku prenosového pásma pre dostupnosť najdôležitejších aplikácií.
  • Jednoduchá správa a sledovanie výkonu WAN siete - firmy vďaka novému riešeniu získavajú jednoduchý systém pre správu na úrovni koncových zariadení. Tento systém prináša podrobný pohľad na WAN sieť aj na všetky aplikácie dostupné z prostredia cloudu, dátového centra alebo zariadenia na pobočke. To všetko prostredníctvom aplikácie CloudBridge Virtual WAN Center.
  • Bezpečné pripojenie pobočky ku cloudu - vďaka novému riešeniu môžu podniky pre prevádzku aplikácií využívať súčasne dátové centrá aj cloud a to pomocou pokročilého šifrovania využiteľného ako fyzického zariadenia, tak aj pre cloudové služby.

Dostupnosť

CloudBridge Virtual WAN bude dostupný v Q2 2015 ako nová softvérová verzia vybraných zariadení s CloudBridge. Virtuálne zariadenia a verzia pre poskytovateľov cloudu tretím stranám, ako napríklad Amazon Web Services, bude dostupná v Q3 2015.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá