SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

V Apple geniálne vyriešili problém ako sprístupniť Vision Pro aj pre ľudí s okuliarmi

Technológie
3

O headsete Apple Vision Pro hovorí celý technologický svet, ale stále nie je jasné, ako presne bude fungovať s dioptrickými okuliarmi, ktoré používajú ľudia na celom svete. Spoločnosť uviedla, že vám umožní pridať do Vision Pro špeciálne šošovky na predpis, ale ich cena je neistá a podľa niektorých zdrojov by mohli stáť až 600 dolárov za kus. Nový patent na pripravované okuliare pre rozšírenú realitu (AR) spoločnosti Apple však teraz ukazuje, že by mohol existovať oveľa lepší, navyše aj lacnejší spôsob, ako to urobiť.

Patent vysvetľuje, ako by sa šošovky v budúcich nositeľných zariadeniach, ako sú okuliare na rozšírenú realitu, mohli upravovať za chodu, kým nebudú zodpovedať vašim potrebám. Mohlo by sa to uskutočniť počas nosenia, čo znamená, že by nebolo treba meniť šošovky alebo skúšať, ktoré vám vyhovujú. Jeden zo spôsobov, ako by sa to dalo dosiahnuť, je umožniť vám zamerať zrak na objekt v diaľke.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Potom by ste mohli pomocou ovládacieho zariadenia upravovať silu šošoviek, kým sa objekt nezaostrí. Zaujímavé je, že v patente Applu sa uvádza, že by ste mohli otáčať korunkou Digital Crown na hodinkách Apple Watch, kým by šošovky nedosiahli správne zaostrenie. To znie ako celkom intuitívny spôsob rýchleho nastavenia AR okuliarov. Krása nápadu opísaného v nedávnom patente spoločnosti Apple však spočíva v tom, že by si nevyžadoval žiadne ďalšie nákupy.

Šošovky okuliarov na rozšírenú realitu by boli nastaviteľné, pričom na ich správne nastavenie by stačil rýchly (a bezplatný) proces kalibrácie. Očakáva sa, že okuliare Apple AR sa na trh dostanú až o niekoľko rokov, analytik Ming-Chi Kuo predpovedá, že by sa tak mohlo stať najskôr v roku 2026 alebo 2027. Apple má teda dostatok času na správne nastavenie systému šošoviek, čo bude veľmi dôležité, keďže headset nahradí okuliare, ktoré mnohí ľudia nosia každý deň.

Zdroj: digitaltrends.com

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Chýba mi info ako sa má dosiahnuť zmena optických vlastností reakcia na: V Apple geniálne vyriešili problém ako sprístupniť Vision Pro aj pre ľudí s okuliarmi

28.7.2023 17:07
1. Myšlienka síce pekná, ale v článku nie je ani zmienka na akom princípe má pracovať tá zmena optických vlastnoastí šošoviek.
2. Okuliare nemeníme len preto, že sa nám mení zrak, ale sa aj časom opotrebúvajú, oterom, znečistením, moralne zastarajú. To táto technológia nezmení, naopak ak na jej jearizáciu budú použité ohybné matyeriály, pravdepodobne toho vydržia majen ako sklo, alebo kalené sklo.
Reagovať

RE: Chýba mi info ako sa má dosiahnuť zmena optických vlastností reakcia na: Chýba mi info ako sa má dosiahnuť zmena optických vlastností

29.7.2023 17:07
Riešením možu byť gelové šošovky s prímesou iontov, v zložení, aby mali piezoelektrické vlastnosti. Celé to potiahnúť materiálom podľa článku na www.osel.cz - magie-materialu-dna-potazena-nanosklem-je-ctyrikrat-pevnejsi-nez-ocel.html

Chcelo by to pohrať sa s nápadom, materiálová veda je hodne pokročilá, určite sa niečo nájde. Rozhodne by to bolo prijateľnejšie ako súčasné laserové operácie očí pre poruchy zrakovej ostrosti.
Reagovať

vice versa reakcia na: V Apple geniálne vyriešili problém ako sprístupniť Vision Pro aj pre ľudí s okuliarmi

27.7.2023 17:07
Vynikajúci nápad! Zraková ostrosť sa časom, vekom, prípadne chorobami mení.
Človek potrebuje pravidelne upgradovať okuliare cca á 1-3 roky, t.zn. návšteva očného, vyhotovenie nových skiel, prípadne aj nových rámov...nové výdavky a strata času. Čo tak okuliare na podobnom princípe ako AppleAR? Chytré okuliare na bežné použitie, nacentrované na zreničky ich nositeĺa, ktoré si majiteľ podľa potreby nastaví na požadovanú ostrosť pomocou digital crown na chytrých hodinkách...a to podľa potreby - či už na diaľku alebo na blízko. Vymakanejšie by bolo nastavovať aj viac osí na šošovkác pre astigmatikov. Verím, že sa toho ujme nejaký start up. Škoda nápad na okuliare pre rozšírenú realitu nevyužiť aj na bežné dioptrické okuliare na denné nosenie. Ľudí s poruchami zrakovej ostrosti sú miliardy, bol by to vynikajúci kšeft.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať