Image
17.3.2015 0 Comments

Úplne bezpečný tablet vyvíjajú BlackBerry, IBM a Samsung

samsung_tablety.JPG BlackBerry v spolupráci so spoločnosťami Samsung Electronics, IBM a nemeckým expertom na šifrovanie Secusmart predstavilo nový tablet s názvom SecuTablet. Jeho zabezpečenie má byť na veľmi vysokej úrovni.

Nejde o PlayBook 2, o ktorého vývoji sa špekulovalo v minulom roku, ale o upravenú verziu tabletu Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE 16 GB. Na tomto tablete sú nahrané špeciálne programy od IBM a Secusmart (BlackBerry túto nemeckú firmu kúpilo minulý rok), ktoré sa majú starať o zásadne vyššiu úroveň zabezpečenia zariadenia.

Bootovacia technológia Samsung Knox zaručuje, že s operačným systémom na tablete nebude nijako manipulované, zatiaľ čo technológia IBM „obalí" vybrané aplikácie špeciálnym kódom, ktorý šifruje dáta a ponúka ďalšie bezpečnostné funkcie.

Šéf Secusmart Hans-Christoph Quelle dúfa, že nemecká agentúra BSI ešte v tomto roku udelí novému tabletu certifikáciu, vďaka ktorej ho budú môcť zamestnanci vládnych agentúr používať pri manipulácii s utajovanými dátami.

„Tento projekt sa začal dlho pred tým, než BlackBerry kúpilo Secusmart," dodal Quelle, ktorý je teraz viceprezidentom v BlackBerry.

Keďže sa podiel BlackBerry na trhu s mobilnými zariadenia v posledných rokoch scvrkol, kanadská spoločnosť sa snaží presadiť v predaji bezpečnostných riešení pre iné platformy.
V novembri minulého roka BlackBerry oznámilo, že rozšíri podporu pre svoj softvér určený na správu dát na zariadení Samsungu, a minulý mesiac na Svetovom mobilnom kongrese v Barcelone firma uviedla, že sprístupní pre zariadenia s technológiou Samsung Knox novú verziu šifrovacieho systému Secusmart Secusuite spolu s vlastným nástrojom WorkLife.

Organizácie, ktoré si zakúpia SecuTablet, budú môcť okrem iného jednoducho kontrolovať, ktoré aplikácie na zariadení bežia a ako sú zabezpečené. Technológia IBM poskytne podľa hovorcu nemeckej pobočky IBM Stefana Heftera korporátnym dátam najvyššiu možnú úroveň zabezpečenia - technológia napríklad zaistí, aby nemohli byť kopírované dáta z bezpečného e-mailu na Facebook bežiaci na tom istom zariadení, ale len do bezpečného rozhrania.

Secusmart bude zariadenie predávať v Nemecku, IBM potom v ďalších krajinách. Aj keď bol tablet pôvodne vyvinutý pre vládne agentúry, Quelle dúfa, že nové zariadenie zaujme aj firemných zákazníkov. Vysoká úroveň zabezpečenia však, samozrejme nie je zadarmo: zatiaľ čo bežná verzia Galaxy Tab S 10.5 sa predáva za cenu okolo 500 dolárov, SecuTablet stojí takmer päťnásobok.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá