Image
17.3.2015 0 Comments

Úplne bezpečný tablet vyvíjajú BlackBerry, IBM a Samsung

samsung_tablety.JPG BlackBerry v spolupráci so spoločnosťami Samsung Electronics, IBM a nemeckým expertom na šifrovanie Secusmart predstavilo nový tablet s názvom SecuTablet. Jeho zabezpečenie má byť na veľmi vysokej úrovni.

Nejde o PlayBook 2, o ktorého vývoji sa špekulovalo v minulom roku, ale o upravenú verziu tabletu Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE 16 GB. Na tomto tablete sú nahrané špeciálne programy od IBM a Secusmart (BlackBerry túto nemeckú firmu kúpilo minulý rok), ktoré sa majú starať o zásadne vyššiu úroveň zabezpečenia zariadenia.

Bootovacia technológia Samsung Knox zaručuje, že s operačným systémom na tablete nebude nijako manipulované, zatiaľ čo technológia IBM „obalí" vybrané aplikácie špeciálnym kódom, ktorý šifruje dáta a ponúka ďalšie bezpečnostné funkcie.

Šéf Secusmart Hans-Christoph Quelle dúfa, že nemecká agentúra BSI ešte v tomto roku udelí novému tabletu certifikáciu, vďaka ktorej ho budú môcť zamestnanci vládnych agentúr používať pri manipulácii s utajovanými dátami.

„Tento projekt sa začal dlho pred tým, než BlackBerry kúpilo Secusmart," dodal Quelle, ktorý je teraz viceprezidentom v BlackBerry.

Keďže sa podiel BlackBerry na trhu s mobilnými zariadenia v posledných rokoch scvrkol, kanadská spoločnosť sa snaží presadiť v predaji bezpečnostných riešení pre iné platformy.
V novembri minulého roka BlackBerry oznámilo, že rozšíri podporu pre svoj softvér určený na správu dát na zariadení Samsungu, a minulý mesiac na Svetovom mobilnom kongrese v Barcelone firma uviedla, že sprístupní pre zariadenia s technológiou Samsung Knox novú verziu šifrovacieho systému Secusmart Secusuite spolu s vlastným nástrojom WorkLife.

Organizácie, ktoré si zakúpia SecuTablet, budú môcť okrem iného jednoducho kontrolovať, ktoré aplikácie na zariadení bežia a ako sú zabezpečené. Technológia IBM poskytne podľa hovorcu nemeckej pobočky IBM Stefana Heftera korporátnym dátam najvyššiu možnú úroveň zabezpečenia - technológia napríklad zaistí, aby nemohli byť kopírované dáta z bezpečného e-mailu na Facebook bežiaci na tom istom zariadení, ale len do bezpečného rozhrania.

Secusmart bude zariadenie predávať v Nemecku, IBM potom v ďalších krajinách. Aj keď bol tablet pôvodne vyvinutý pre vládne agentúry, Quelle dúfa, že nové zariadenie zaujme aj firemných zákazníkov. Vysoká úroveň zabezpečenia však, samozrejme nie je zadarmo: zatiaľ čo bežná verzia Galaxy Tab S 10.5 sa predáva za cenu okolo 500 dolárov, SecuTablet stojí takmer päťnásobok.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá