Image
17.3.2015 0 Comments

Úplne bezpečný tablet vyvíjajú BlackBerry, IBM a Samsung

samsung_tablety.JPG BlackBerry v spolupráci so spoločnosťami Samsung Electronics, IBM a nemeckým expertom na šifrovanie Secusmart predstavilo nový tablet s názvom SecuTablet. Jeho zabezpečenie má byť na veľmi vysokej úrovni.

Nejde o PlayBook 2, o ktorého vývoji sa špekulovalo v minulom roku, ale o upravenú verziu tabletu Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE 16 GB. Na tomto tablete sú nahrané špeciálne programy od IBM a Secusmart (BlackBerry túto nemeckú firmu kúpilo minulý rok), ktoré sa majú starať o zásadne vyššiu úroveň zabezpečenia zariadenia.

Bootovacia technológia Samsung Knox zaručuje, že s operačným systémom na tablete nebude nijako manipulované, zatiaľ čo technológia IBM „obalí" vybrané aplikácie špeciálnym kódom, ktorý šifruje dáta a ponúka ďalšie bezpečnostné funkcie.

Šéf Secusmart Hans-Christoph Quelle dúfa, že nemecká agentúra BSI ešte v tomto roku udelí novému tabletu certifikáciu, vďaka ktorej ho budú môcť zamestnanci vládnych agentúr používať pri manipulácii s utajovanými dátami.

„Tento projekt sa začal dlho pred tým, než BlackBerry kúpilo Secusmart," dodal Quelle, ktorý je teraz viceprezidentom v BlackBerry.

Keďže sa podiel BlackBerry na trhu s mobilnými zariadenia v posledných rokoch scvrkol, kanadská spoločnosť sa snaží presadiť v predaji bezpečnostných riešení pre iné platformy.
V novembri minulého roka BlackBerry oznámilo, že rozšíri podporu pre svoj softvér určený na správu dát na zariadení Samsungu, a minulý mesiac na Svetovom mobilnom kongrese v Barcelone firma uviedla, že sprístupní pre zariadenia s technológiou Samsung Knox novú verziu šifrovacieho systému Secusmart Secusuite spolu s vlastným nástrojom WorkLife.

Organizácie, ktoré si zakúpia SecuTablet, budú môcť okrem iného jednoducho kontrolovať, ktoré aplikácie na zariadení bežia a ako sú zabezpečené. Technológia IBM poskytne podľa hovorcu nemeckej pobočky IBM Stefana Heftera korporátnym dátam najvyššiu možnú úroveň zabezpečenia - technológia napríklad zaistí, aby nemohli byť kopírované dáta z bezpečného e-mailu na Facebook bežiaci na tom istom zariadení, ale len do bezpečného rozhrania.

Secusmart bude zariadenie predávať v Nemecku, IBM potom v ďalších krajinách. Aj keď bol tablet pôvodne vyvinutý pre vládne agentúry, Quelle dúfa, že nové zariadenie zaujme aj firemných zákazníkov. Vysoká úroveň zabezpečenia však, samozrejme nie je zadarmo: zatiaľ čo bežná verzia Galaxy Tab S 10.5 sa predáva za cenu okolo 500 dolárov, SecuTablet stojí takmer päťnásobok.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá