1.4.2014 0 Comments

Unicorn Systems dodal systém Damas Power do Teplárne Strakonice

Systém Damas Power na základe evidovaných technických a prevádzkových parametrov teplárne vypočítava možné varianty dodávok elektrickej a tepelnej energie vrátane rezerv na poskytovanie podporných služieb a spotreby surovín. Predaj elektriny a tepla je následne realizovaný na základe vybraného obchodného plánu, ktorý môže byť postupne spresňovaný v niekoľkých fázach (ročná, týždenná, denná a operatívna príprava). Plnenie finančného a obchodného plánu vrátane ekonomickosti chodu výroby je v systéme Damas Power následne vyhodnocované z rôznych prevádzkovo-ekonomických pohľadov.

Damas Power umožňuje Teplárni Strakonice dosahovať významné tržby z predaja elektriny a podporných služieb (PpS) pri optimálnom využití výrobných zdrojov. Zároveň poskytuje ucelený prehľad o prevádzke teplárne a jej zariadeniach, čím významne prispieva k ekonomickosti jej prevádzky. Údaje slúžia tak na vlastnú potrebu teplárne, ako aj na potreby úradov (Energetický regulačný úrad, ministerstvo životného prostredia, ministerstvo priemyslu a obchodu). V neposlednom rade je Damas Power ako modulárne riešenie jednoducho rozšíriteľný do budúcnosti.

„Vďaka systému Damas Power môžeme riadiť technické aj obchodné procesy v Teplárni Strakonice oveľa efektívnejšie a dosahovať významné úspory, čo je v dnešnej, pre teplárenstvo tak náročnej dobe veľmi dôležité," uvádza Václav Braun, odborný riaditeľ pre obchod, Teplárna Strakonice.

Jan Konrád, International Services Director Unicorn Systems, dodáva: „Damas Power je riešenie, ktoré prináša komplexnú podporu prevádzkovateľom teplární a elektrární a som rád, že sa nám podarilo uspokojiť všetky požiadavky tohto náročného klienta."

Systém Damas Power je teraz prevádzkovaný v režime 24 x 7 x 365 a je hlavným prevádzkovo-ekonomickým systémom spoločnosti Teplárna Strakonice a.s.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá