1.4.2014 0 Comments

Unicorn Systems dodal systém Damas Power do Teplárne Strakonice

Systém Damas Power na základe evidovaných technických a prevádzkových parametrov teplárne vypočítava možné varianty dodávok elektrickej a tepelnej energie vrátane rezerv na poskytovanie podporných služieb a spotreby surovín. Predaj elektriny a tepla je následne realizovaný na základe vybraného obchodného plánu, ktorý môže byť postupne spresňovaný v niekoľkých fázach (ročná, týždenná, denná a operatívna príprava). Plnenie finančného a obchodného plánu vrátane ekonomickosti chodu výroby je v systéme Damas Power následne vyhodnocované z rôznych prevádzkovo-ekonomických pohľadov.

Damas Power umožňuje Teplárni Strakonice dosahovať významné tržby z predaja elektriny a podporných služieb (PpS) pri optimálnom využití výrobných zdrojov. Zároveň poskytuje ucelený prehľad o prevádzke teplárne a jej zariadeniach, čím významne prispieva k ekonomickosti jej prevádzky. Údaje slúžia tak na vlastnú potrebu teplárne, ako aj na potreby úradov (Energetický regulačný úrad, ministerstvo životného prostredia, ministerstvo priemyslu a obchodu). V neposlednom rade je Damas Power ako modulárne riešenie jednoducho rozšíriteľný do budúcnosti.

„Vďaka systému Damas Power môžeme riadiť technické aj obchodné procesy v Teplárni Strakonice oveľa efektívnejšie a dosahovať významné úspory, čo je v dnešnej, pre teplárenstvo tak náročnej dobe veľmi dôležité," uvádza Václav Braun, odborný riaditeľ pre obchod, Teplárna Strakonice.

Jan Konrád, International Services Director Unicorn Systems, dodáva: „Damas Power je riešenie, ktoré prináša komplexnú podporu prevádzkovateľom teplární a elektrární a som rád, že sa nám podarilo uspokojiť všetky požiadavky tohto náročného klienta."

Systém Damas Power je teraz prevádzkovaný v režime 24 x 7 x 365 a je hlavným prevádzkovo-ekonomickým systémom spoločnosti Teplárna Strakonice a.s.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá