1.4.2014 0 Comments

Unicorn Systems dodal systém Damas Power do Teplárne Strakonice

Systém Damas Power na základe evidovaných technických a prevádzkových parametrov teplárne vypočítava možné varianty dodávok elektrickej a tepelnej energie vrátane rezerv na poskytovanie podporných služieb a spotreby surovín. Predaj elektriny a tepla je následne realizovaný na základe vybraného obchodného plánu, ktorý môže byť postupne spresňovaný v niekoľkých fázach (ročná, týždenná, denná a operatívna príprava). Plnenie finančného a obchodného plánu vrátane ekonomickosti chodu výroby je v systéme Damas Power následne vyhodnocované z rôznych prevádzkovo-ekonomických pohľadov.

Damas Power umožňuje Teplárni Strakonice dosahovať významné tržby z predaja elektriny a podporných služieb (PpS) pri optimálnom využití výrobných zdrojov. Zároveň poskytuje ucelený prehľad o prevádzke teplárne a jej zariadeniach, čím významne prispieva k ekonomickosti jej prevádzky. Údaje slúžia tak na vlastnú potrebu teplárne, ako aj na potreby úradov (Energetický regulačný úrad, ministerstvo životného prostredia, ministerstvo priemyslu a obchodu). V neposlednom rade je Damas Power ako modulárne riešenie jednoducho rozšíriteľný do budúcnosti.

„Vďaka systému Damas Power môžeme riadiť technické aj obchodné procesy v Teplárni Strakonice oveľa efektívnejšie a dosahovať významné úspory, čo je v dnešnej, pre teplárenstvo tak náročnej dobe veľmi dôležité," uvádza Václav Braun, odborný riaditeľ pre obchod, Teplárna Strakonice.

Jan Konrád, International Services Director Unicorn Systems, dodáva: „Damas Power je riešenie, ktoré prináša komplexnú podporu prevádzkovateľom teplární a elektrární a som rád, že sa nám podarilo uspokojiť všetky požiadavky tohto náročného klienta."

Systém Damas Power je teraz prevádzkovaný v režime 24 x 7 x 365 a je hlavným prevádzkovo-ekonomickým systémom spoločnosti Teplárna Strakonice a.s.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá