20.3.2014 0 Comments

Tretina firiem prikladá cloudu vysokú prioritu pri rozhodovaní o investíciách

Z aktuálnej štúdie výskumnej, analytickej a poradenskej spoločnosti IDC medzi organizáciami v západnej Európe vyplýva, že cloudu je prisudzovaná čoraz väčšiu dôležitosť. Tretina respondentov uviedla, že cloudu priradzujú pri rozhodovaní o investíciách pre nasledujúcich 12 mesiacov vysokú prioritu, pre 18 % opýtaných je cloud nevyhnutnou záležitosťou.

Spoločnosti, ktoré cloud využívajú, už pociťujú určitú úsporu nákladov. 41 % respondentov uviedlo, že zaznamenali zníženie nákladov od 10 do 29 %, v nasledujúcich piatich rokoch pritom takú úsporu očakáva viac ako polovica používateľov cloudu.

"Vzhľadom k tomu, že viac ako 60 % technologických riešení sa financuje z iných, ako IT rozpočtov, je pomerne zložité merať efektivitu investícií do IT . Navyše je stále vyvíjaný veľký tlak na rozpočty IT oddelenia," hovorí Jan Široký, regionálny riaditeľ spoločnosti IDC pre strednú a východnú Európu. "Vďaka cloudu je v súčasnosti možné získať aplikácie, ktoré riešia konkrétny problém, takže celá nákladová línia je oveľa jasnejšia. Trendom je preto prechod od investícií do IT k položkám, ktoré smerujú do bežných prevádzkových nákladov."

Cloud je spoločne s big data, mobilitou a sociálnymi sieťami jedným z kľúčových stavebných prvkov tretej platformy. Spoločnosti, ktoré tieto piliere dokážu aplikovať vo svojom podnikaní, ľahšie zvládnu upraviť svoje obchodné modely a získať tým výhodu oproti konkurencii. Firmy, ktoré sa bránia využitiu inovatívnych technológií, si naopak dlhodobo nebudú schopné udržať konkurenčnú výhodu. A to bez ohľadu na to, v akej oblasti pôsobia.

O vplyve tretej platformy na odvetvie informačných technológií budú diskutovať prední CIO z celého regiónu na CIO Summite usporiadanom spoločnosťou IDC, ktorý sa uskutoční 10. - 11. apríla 2014. Program a registrácia na konferenciu sú dostupné na adrese http://idcciosummit.com/vienna.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá