20.3.2014 0 Comments

Tretina firiem prikladá cloudu vysokú prioritu pri rozhodovaní o investíciách

Z aktuálnej štúdie výskumnej, analytickej a poradenskej spoločnosti IDC medzi organizáciami v západnej Európe vyplýva, že cloudu je prisudzovaná čoraz väčšiu dôležitosť. Tretina respondentov uviedla, že cloudu priradzujú pri rozhodovaní o investíciách pre nasledujúcich 12 mesiacov vysokú prioritu, pre 18 % opýtaných je cloud nevyhnutnou záležitosťou.

Spoločnosti, ktoré cloud využívajú, už pociťujú určitú úsporu nákladov. 41 % respondentov uviedlo, že zaznamenali zníženie nákladov od 10 do 29 %, v nasledujúcich piatich rokoch pritom takú úsporu očakáva viac ako polovica používateľov cloudu.

"Vzhľadom k tomu, že viac ako 60 % technologických riešení sa financuje z iných, ako IT rozpočtov, je pomerne zložité merať efektivitu investícií do IT . Navyše je stále vyvíjaný veľký tlak na rozpočty IT oddelenia," hovorí Jan Široký, regionálny riaditeľ spoločnosti IDC pre strednú a východnú Európu. "Vďaka cloudu je v súčasnosti možné získať aplikácie, ktoré riešia konkrétny problém, takže celá nákladová línia je oveľa jasnejšia. Trendom je preto prechod od investícií do IT k položkám, ktoré smerujú do bežných prevádzkových nákladov."

Cloud je spoločne s big data, mobilitou a sociálnymi sieťami jedným z kľúčových stavebných prvkov tretej platformy. Spoločnosti, ktoré tieto piliere dokážu aplikovať vo svojom podnikaní, ľahšie zvládnu upraviť svoje obchodné modely a získať tým výhodu oproti konkurencii. Firmy, ktoré sa bránia využitiu inovatívnych technológií, si naopak dlhodobo nebudú schopné udržať konkurenčnú výhodu. A to bez ohľadu na to, v akej oblasti pôsobia.

O vplyve tretej platformy na odvetvie informačných technológií budú diskutovať prední CIO z celého regiónu na CIO Summite usporiadanom spoločnosťou IDC, ktorý sa uskutoční 10. - 11. apríla 2014. Program a registrácia na konferenciu sú dostupné na adrese http://idcciosummit.com/vienna.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá