20.3.2014 0 Comments

Tretina firiem prikladá cloudu vysokú prioritu pri rozhodovaní o investíciách

Z aktuálnej štúdie výskumnej, analytickej a poradenskej spoločnosti IDC medzi organizáciami v západnej Európe vyplýva, že cloudu je prisudzovaná čoraz väčšiu dôležitosť. Tretina respondentov uviedla, že cloudu priradzujú pri rozhodovaní o investíciách pre nasledujúcich 12 mesiacov vysokú prioritu, pre 18 % opýtaných je cloud nevyhnutnou záležitosťou.

Spoločnosti, ktoré cloud využívajú, už pociťujú určitú úsporu nákladov. 41 % respondentov uviedlo, že zaznamenali zníženie nákladov od 10 do 29 %, v nasledujúcich piatich rokoch pritom takú úsporu očakáva viac ako polovica používateľov cloudu.

"Vzhľadom k tomu, že viac ako 60 % technologických riešení sa financuje z iných, ako IT rozpočtov, je pomerne zložité merať efektivitu investícií do IT . Navyše je stále vyvíjaný veľký tlak na rozpočty IT oddelenia," hovorí Jan Široký, regionálny riaditeľ spoločnosti IDC pre strednú a východnú Európu. "Vďaka cloudu je v súčasnosti možné získať aplikácie, ktoré riešia konkrétny problém, takže celá nákladová línia je oveľa jasnejšia. Trendom je preto prechod od investícií do IT k položkám, ktoré smerujú do bežných prevádzkových nákladov."

Cloud je spoločne s big data, mobilitou a sociálnymi sieťami jedným z kľúčových stavebných prvkov tretej platformy. Spoločnosti, ktoré tieto piliere dokážu aplikovať vo svojom podnikaní, ľahšie zvládnu upraviť svoje obchodné modely a získať tým výhodu oproti konkurencii. Firmy, ktoré sa bránia využitiu inovatívnych technológií, si naopak dlhodobo nebudú schopné udržať konkurenčnú výhodu. A to bez ohľadu na to, v akej oblasti pôsobia.

O vplyve tretej platformy na odvetvie informačných technológií budú diskutovať prední CIO z celého regiónu na CIO Summite usporiadanom spoločnosťou IDC, ktorý sa uskutoční 10. - 11. apríla 2014. Program a registrácia na konferenciu sú dostupné na adrese http://idcciosummit.com/vienna.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá