Image
5.11.2015 0 Comments

Toto je najkrajší iPhone všetkých čias!

Mať na iPhone FullScreen displej by bolo určite cool. V súčasnosti sme zvyknutí na displeje, ktoré majú klasický obdĺžnikový, prípadne štvorcový tvar. Nijaký smartfón neponúka to, čo ukazuje tento veľmi zaujímavý koncept, ktorý vytvoril Miloš Belanec z Deepmind.sk. Ako podklad pre svoj „iPhone budúcnosti" použil dnes už pomaly starnúci model 5/5S a skombinoval ho s dizajnom modelu 4/4S, ktorý ponúka na zadnej strane sklíčko rovnako ako tento koncept.

Hranatý tvar telefónu sa stal pravdepodobne najpopulárnejším, no dnes by sme už mali predpokladať, že iPhone 7 bude zaoblený. To však vôbec neprekáža, na záberoch môžeme vidieť len koncept, ktorý nám dokazuje, že kombinácia skla, hliníka a hranatých tvarov by mohla byť aj v budúcnosti veľmi vítaná cesta dizajnu. To však nie je to najhlavnejšie na tomto koncepte.

8_1.jpg

Na tomto koncepte je najdôležitejší sám FullScreen mode, ktorý by fungoval špeciálnym spôsobom. Celý predný panel iPhonu 7 by teoreticky mohla tvoriť dotyková plocha s displejom. Len čo by si iPhone zapol, fungoval by si klasickým spôsobom ako dnes. Displej s obdĺžnikovým tvarom by poslúžil na bežné úkony. No hneď ako si začneš napr. prezerať fotky, video či možno hrať hry, spustila by sa špeciálna funkcia, ktorá by zrazu zapla displej na celý predný panel.

Zaujímavé na tomto koncepte je aj použitie Touch ID ako časti displeja. Tlačidlo Domov je v súčasnosti neodmysliteľným prvkom každého zariadenia s iOS, práve preto by muselo byť aj v takomto zariadení zachované. Neočakávaj však, že by šlo o klasické hardvérové tlačidlo. Apple by mohol okrem displeja a Touch ID integrovať aj technológiu Force Touch, ktorá bude reagovať na silu stlačenia, vďaka čomu bude vedieť iPhone rozoznať, či ide o klasický dotyk alebo nutnosť prejsť domov.

9_2.jpg

O hmatovú reakciu by sa potom postaral TapTic Engine, ktorý by dokázal nasimulovať „stlačenie" tak, ako to funguje napríklad pri trackpade na MacBooku s 12" displejom.

Pozri si teda video, ktoré vytvoril šikovný Slovák a za pár dní obletelo prakticky celý svet. Na internete má video na viacerých kanáloch už ± 220 000 pozretí a zobrazilo sa približne na 10 zahraničných weboch.


Zdroj: Svetapple.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá