Image
9.10.2015 0 Comments

Toshiba uvádza kartu SD s bezdrôtovým prenosom až 375 Mb/s

Toshiba Electronics Europe predstavuje novú kartu SDHC, ktorá kombinuje úložnú kapacitu s rýchlosťou Class 10 s technológiou mimoriadne rýchleho bezdrôtového prenosu dát na krátku TransferJet. Nová 16 GB karta SDHC Toshiba THN-J301W0160E6 umožní používateľom digitálnych fotoaparátov a kamier rýchly prenos fotografií a videí do mobilných zariadení, ako sú tablety, notebooky a smartfóny, vybavené adaptérmi TransferJet.

Pomocou technológie Toshiba TransferJet možno napríklad bezdrôtovo zálohovať 100 zhotovených fotografií s kapacitou 230 MB z mobilného telefónu do notebooku iba za 4,8 sekundy. Obávaná dátová synchronizácia dvoch mobilných zariadení, ktorá trvá zvyčajne veľmi dlho, je pri potrebe prenosu 1000 MB dát otázkou iba 21,3 sekundy.

TransferJet je technológia bezdrôtového prenosu na krátku vzdialenosť, ktorá sa vyznačuje jednoduchou obsluhou, bezpečným prepojením zariadení a veľmi vysokou dátovou priepustnosťou. Dotyk dvoch zariadení vybavených technológiou TransferJet navyše automaticky spustí prenos dát.

Bezpečnosť je zaistená možnosťou špecifikácie a obmedzenia zariadení, s ktorými sa možno prepojiť a prenášať dáta. Aj manuálne sa dá ľahko ovplyvniť, ktoré zariadenia sú v tesnej blízkosti.

Nová karta SDHC dopĺňa už existujúci rad adaptérov TransferJet Toshiba pre USB, mikro USB a aj port Lightning pre iPhone a iPad. Pomocou týchto adaptérov možno komunikovať a prenášať dáta bezdrôtovo medzi jednotlivými zariadeniami aj bez využitia novej karty SDHC.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá