Image
9.10.2015 0 Comments

Toshiba uvádza kartu SD s bezdrôtovým prenosom až 375 Mb/s

Toshiba Electronics Europe predstavuje novú kartu SDHC, ktorá kombinuje úložnú kapacitu s rýchlosťou Class 10 s technológiou mimoriadne rýchleho bezdrôtového prenosu dát na krátku TransferJet. Nová 16 GB karta SDHC Toshiba THN-J301W0160E6 umožní používateľom digitálnych fotoaparátov a kamier rýchly prenos fotografií a videí do mobilných zariadení, ako sú tablety, notebooky a smartfóny, vybavené adaptérmi TransferJet.

Pomocou technológie Toshiba TransferJet možno napríklad bezdrôtovo zálohovať 100 zhotovených fotografií s kapacitou 230 MB z mobilného telefónu do notebooku iba za 4,8 sekundy. Obávaná dátová synchronizácia dvoch mobilných zariadení, ktorá trvá zvyčajne veľmi dlho, je pri potrebe prenosu 1000 MB dát otázkou iba 21,3 sekundy.

TransferJet je technológia bezdrôtového prenosu na krátku vzdialenosť, ktorá sa vyznačuje jednoduchou obsluhou, bezpečným prepojením zariadení a veľmi vysokou dátovou priepustnosťou. Dotyk dvoch zariadení vybavených technológiou TransferJet navyše automaticky spustí prenos dát.

Bezpečnosť je zaistená možnosťou špecifikácie a obmedzenia zariadení, s ktorými sa možno prepojiť a prenášať dáta. Aj manuálne sa dá ľahko ovplyvniť, ktoré zariadenia sú v tesnej blízkosti.

Nová karta SDHC dopĺňa už existujúci rad adaptérov TransferJet Toshiba pre USB, mikro USB a aj port Lightning pre iPhone a iPad. Pomocou týchto adaptérov možno komunikovať a prenášať dáta bezdrôtovo medzi jednotlivými zariadeniami aj bez využitia novej karty SDHC.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá