Image
9.10.2015 0 Comments

Toshiba uvádza kartu SD s bezdrôtovým prenosom až 375 Mb/s

Toshiba Electronics Europe predstavuje novú kartu SDHC, ktorá kombinuje úložnú kapacitu s rýchlosťou Class 10 s technológiou mimoriadne rýchleho bezdrôtového prenosu dát na krátku TransferJet. Nová 16 GB karta SDHC Toshiba THN-J301W0160E6 umožní používateľom digitálnych fotoaparátov a kamier rýchly prenos fotografií a videí do mobilných zariadení, ako sú tablety, notebooky a smartfóny, vybavené adaptérmi TransferJet.

Pomocou technológie Toshiba TransferJet možno napríklad bezdrôtovo zálohovať 100 zhotovených fotografií s kapacitou 230 MB z mobilného telefónu do notebooku iba za 4,8 sekundy. Obávaná dátová synchronizácia dvoch mobilných zariadení, ktorá trvá zvyčajne veľmi dlho, je pri potrebe prenosu 1000 MB dát otázkou iba 21,3 sekundy.

TransferJet je technológia bezdrôtového prenosu na krátku vzdialenosť, ktorá sa vyznačuje jednoduchou obsluhou, bezpečným prepojením zariadení a veľmi vysokou dátovou priepustnosťou. Dotyk dvoch zariadení vybavených technológiou TransferJet navyše automaticky spustí prenos dát.

Bezpečnosť je zaistená možnosťou špecifikácie a obmedzenia zariadení, s ktorými sa možno prepojiť a prenášať dáta. Aj manuálne sa dá ľahko ovplyvniť, ktoré zariadenia sú v tesnej blízkosti.

Nová karta SDHC dopĺňa už existujúci rad adaptérov TransferJet Toshiba pre USB, mikro USB a aj port Lightning pre iPhone a iPad. Pomocou týchto adaptérov možno komunikovať a prenášať dáta bezdrôtovo medzi jednotlivými zariadeniami aj bez využitia novej karty SDHC.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá