Image
1.4.2015 0 Comments

Tim Cook riadi Apple iným spôsobom. Prekonal Steva Jobsa?

tim_cook_apple.jpg Po tom, čo Tim Cook nastúpil na miesto legendárneho Steva Jobsa, zmenila sa kultúra i správanie firmy Apple. Časopis Fortune sa rozhodol porovnať prístup oboch šéfov tejto výnimočnej spoločnosti. Výsledky vás zaujmú.

Apple pod vedením Cooka začala viac naslúchať hlasu ľudu. Cook sa rozhodol vydať produkty, ktorým sa kedysi Jobs vysmieval. Išlo o menší iPad a väčší iPhone. Apple sa okrem iného prestal obávať veľkých investícií a kúpil Beats za 3 miliardy USD.

Hoci Apple za čias Steva Jobsa mala skôr strohý prístup k charite, Tim Cook sa rozhodol otvorene podporovať charitatívne organizácie. Apple začal po rokoch opäť vyplácať dividendy svojim akcionárom a sám Cook sa rozhodol podeliť so svojím majetkom. Istú časť finančných prostriedkov investuje do vzdelania svojho 10-ročného synovca a zvyšok venuje na charitu a iné filantropické projekty. Hodnota Cookovho majetku sa v akciách Apple pohybuje okolo 120 miliónov USD a v nasledujúcich rokoch na akciách získa ďalších 665 miliónov USD. Aj vďaka nim sa chce pričiniť o podporu ľudských práv, zastaviť šírenie AIDS a doma v USA sa chce zasadiť o imigračnú reformu.

jobs_cook.jpg

Cook je človek, ktorý dokáže uznať, že sa zmýlil. Keď Apple vyšiel na trh so zlými mapami, šéf verejne priznal chybu a radšej odporučil využívať mapy konkurencie. Týmto pokorným konaním si opäť získal dôveru užívateľov.

Aj keď sa na Steva Jobsa bude ešte dlho spomínať, momentálne to vyzerá tak, že sa Tim Cook stal lepším manažérom. Hovoria za to aj čísla. Po smrti Jobsa Apple zdvojnásobil svoju hodnotu a dnes je označovaný za najhodnotnejšiu spoločnosť sveta i celej doterajšej histórie.

Zdroj: fortune.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá