Image
1.4.2015 0 Comments

Tim Cook riadi Apple iným spôsobom. Prekonal Steva Jobsa?

tim_cook_apple.jpg Po tom, čo Tim Cook nastúpil na miesto legendárneho Steva Jobsa, zmenila sa kultúra i správanie firmy Apple. Časopis Fortune sa rozhodol porovnať prístup oboch šéfov tejto výnimočnej spoločnosti. Výsledky vás zaujmú.

Apple pod vedením Cooka začala viac naslúchať hlasu ľudu. Cook sa rozhodol vydať produkty, ktorým sa kedysi Jobs vysmieval. Išlo o menší iPad a väčší iPhone. Apple sa okrem iného prestal obávať veľkých investícií a kúpil Beats za 3 miliardy USD.

Hoci Apple za čias Steva Jobsa mala skôr strohý prístup k charite, Tim Cook sa rozhodol otvorene podporovať charitatívne organizácie. Apple začal po rokoch opäť vyplácať dividendy svojim akcionárom a sám Cook sa rozhodol podeliť so svojím majetkom. Istú časť finančných prostriedkov investuje do vzdelania svojho 10-ročného synovca a zvyšok venuje na charitu a iné filantropické projekty. Hodnota Cookovho majetku sa v akciách Apple pohybuje okolo 120 miliónov USD a v nasledujúcich rokoch na akciách získa ďalších 665 miliónov USD. Aj vďaka nim sa chce pričiniť o podporu ľudských práv, zastaviť šírenie AIDS a doma v USA sa chce zasadiť o imigračnú reformu.

jobs_cook.jpg

Cook je človek, ktorý dokáže uznať, že sa zmýlil. Keď Apple vyšiel na trh so zlými mapami, šéf verejne priznal chybu a radšej odporučil využívať mapy konkurencie. Týmto pokorným konaním si opäť získal dôveru užívateľov.

Aj keď sa na Steva Jobsa bude ešte dlho spomínať, momentálne to vyzerá tak, že sa Tim Cook stal lepším manažérom. Hovoria za to aj čísla. Po smrti Jobsa Apple zdvojnásobil svoju hodnotu a dnes je označovaný za najhodnotnejšiu spoločnosť sveta i celej doterajšej histórie.

Zdroj: fortune.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá