Image
2.3.2016 0 Comments

ThinkPad X1 inovoval a skrížil sa s tabletom

Lenovo  predstavilo 1. marca  v priestoroch divadla Malá scéna STU partnerom a novinárom najnovší ThinkPad X1 v rôznych verziách.

Radoslav Sedlák SMB PM and Sales v spoločnosti Lenovo Slovakia predstavil novinky produktovej rodiny X1

ThinkPad X1 Carbon

Nový 14-palcový biznis ultrabook ThinkPad X1 Carbon, s hmotnosťou od 1,18 kg a s hrúbkou 16,5 mm má šasi vytvrdené uhlíkovými vláknami a prešiel aj testami odolnosti v extrémnych podmienkach podľa vojenských špecifikácií. Plnohodnotná podsvietená klávesnica je odolná voči poliatiu. Nový model má batériu s celodennou výdržou, obsahuje rýchlejší a výkonnejší ukladací priestor a poskytuje inovatívne možnosti dokovacej stanice WiGig vrátane bezdrôtového pripojenia. Notebook s operačným systémom Windows 10 Pro má procesory Intel Core 6. generácie s technológiou vPro – to znamená množstvo funkcií na správu a zvýšené zabezpečenie. Najvýkonnejší variant má procesor Intel Core i7-6600U. Notebook X1 Carbon obsahuje čítačku odtlačkov prstov s dotykovým snímačom, ako aj čip Trusted Platform Module (TPM) – špecializovaný čip určený na ochranu hardvéru.

ThinkPad X1 Yoga

Ľahký, len 1,27 kg, 14-palcový konvertibilný notebook 2v1 pre podniky môžete využiť na štyri flexibilné režimy: na prácu, prezentácie, tvorenie a prehliadanie webu. Zariadenie disponuje voliteľným OLED displejom so živými farbami a hlbokým kontrastom. Okrem patentovanej klávesnice Lift and Lock, ktorá v režime tablet vtiahne klávesy, má X1 Yoga tiež aktívne pero, ktoré využijete napríklad na písanie priamo na webové stránky, s použitím prehliadača Microsoft Edge. X1 Yoga je vybavený OS Windows 10 Pro a procesorom podľa verzie, až po model Intel Core i7-6600U 6. generácie s technológiou vPro.

ThinkPad X1 Tablet

Modulárny dizajn umožňuje premeniť zariadenie na notebook (Modul Produktivita zvýši využiteľnosť celkove až do 15 hodín), projektor (Modul Prezentátor zahŕňa pico projektor a HDMI port), či 3D kameru (3D obrazový modul so zadným fotoaparátom Intel RealSense). Odpojiteľná klávesnica navyše umožňuje prispôsobenie si zariadenia X1 Tablet vlastnému štýlu výberom jedného z farebných vyhotovení. Okrem toho obsahuje TrackPoint a TrackPad a vy tak nebudete vôbec potrebovať myš.

ThinkPad X1 Tablet je prvý Windows tablet s podporou LTE Advanced. S procesorom Intel Core, operačným systémom Windows 10 Pro a výdržou batérie do 10 hodín poskytuje výkon ako stolový počítač. X1 Tablet rovnako disponuje robustnými funkciami zabezpečenia, ako čítačka odtlačkov prstov s dotykovým snímačom a čip Discrete Trusted Platform Module (dTPM) na šifrovanie. K dispozícii sú aj funkcie vzdialenej správy, ako Intel vPro a Actove Management Technology (AMT).

ThinkCentre X1

Nový ThinkCentre X1 je inovatívny počítač typu all-in-one (AIO). Ponúka dizajn v ultratenkom 11 mm ráme, vďaka čomu je jedným z najtenších stolových počítačov na svete. Širokouhlý antireflexný displej s rozlíšením Full HD ponúka jasný obraz z akéhokoľvek uhla na 23,8-palcovej obrazovke a aj napriek neuveriteľne tenkému šasi má ThinkCentre X1 pevnú a odolnú konštrukciu. Je navrhnutý tak, aby zvládol hromadenie prachu, čo je bežná príčina zlyhania hardvéru pri desktopoch. Počítač ThinkCentre X1 je vybavený OS Windows 10 Pro a procesorom Intel i7 až po 6. generáciu s technológiou vPro a Active Management Technology (ATM). Je optimalizovaný na online schôdze s mikrofónmi, ktoré filtrujú kancelársky hluk v pozadí a vy tak môžete zreteľne počuť ostatných a oni budú zreteľne počuť vás. Disponuje aj integrovanými reproduktormi som zvukom Dolby, webovou kamerou s rozlíšením 1080p i certifikáciou na zvuk a video Skype for Business.

Ceny a dostupnosť

ThinkPad X1 Carbon je dostupný od marca s cenou od 1469 EUR s DPH.
ThinkPad X1 Yoga je dostupný od marca s cenou od 2129 EUR s DPH. OLED modely budú dostupné od apríla.
ThinkPad X1 Tablet bude dostupný v marci s cenou od 1949 EUR s DPH.
ThinkCentre X1 AIO bude dostupný v marci s cenou od 1299 EUR.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá