Image
2.3.2016 0 Comments

ThinkPad X1 inovoval a skrížil sa s tabletom

Lenovo  predstavilo 1. marca  v priestoroch divadla Malá scéna STU partnerom a novinárom najnovší ThinkPad X1 v rôznych verziách.

Radoslav Sedlák SMB PM and Sales v spoločnosti Lenovo Slovakia predstavil novinky produktovej rodiny X1

ThinkPad X1 Carbon

Nový 14-palcový biznis ultrabook ThinkPad X1 Carbon, s hmotnosťou od 1,18 kg a s hrúbkou 16,5 mm má šasi vytvrdené uhlíkovými vláknami a prešiel aj testami odolnosti v extrémnych podmienkach podľa vojenských špecifikácií. Plnohodnotná podsvietená klávesnica je odolná voči poliatiu. Nový model má batériu s celodennou výdržou, obsahuje rýchlejší a výkonnejší ukladací priestor a poskytuje inovatívne možnosti dokovacej stanice WiGig vrátane bezdrôtového pripojenia. Notebook s operačným systémom Windows 10 Pro má procesory Intel Core 6. generácie s technológiou vPro – to znamená množstvo funkcií na správu a zvýšené zabezpečenie. Najvýkonnejší variant má procesor Intel Core i7-6600U. Notebook X1 Carbon obsahuje čítačku odtlačkov prstov s dotykovým snímačom, ako aj čip Trusted Platform Module (TPM) – špecializovaný čip určený na ochranu hardvéru.

ThinkPad X1 Yoga

Ľahký, len 1,27 kg, 14-palcový konvertibilný notebook 2v1 pre podniky môžete využiť na štyri flexibilné režimy: na prácu, prezentácie, tvorenie a prehliadanie webu. Zariadenie disponuje voliteľným OLED displejom so živými farbami a hlbokým kontrastom. Okrem patentovanej klávesnice Lift and Lock, ktorá v režime tablet vtiahne klávesy, má X1 Yoga tiež aktívne pero, ktoré využijete napríklad na písanie priamo na webové stránky, s použitím prehliadača Microsoft Edge. X1 Yoga je vybavený OS Windows 10 Pro a procesorom podľa verzie, až po model Intel Core i7-6600U 6. generácie s technológiou vPro.

ThinkPad X1 Tablet

Modulárny dizajn umožňuje premeniť zariadenie na notebook (Modul Produktivita zvýši využiteľnosť celkove až do 15 hodín), projektor (Modul Prezentátor zahŕňa pico projektor a HDMI port), či 3D kameru (3D obrazový modul so zadným fotoaparátom Intel RealSense). Odpojiteľná klávesnica navyše umožňuje prispôsobenie si zariadenia X1 Tablet vlastnému štýlu výberom jedného z farebných vyhotovení. Okrem toho obsahuje TrackPoint a TrackPad a vy tak nebudete vôbec potrebovať myš.

ThinkPad X1 Tablet je prvý Windows tablet s podporou LTE Advanced. S procesorom Intel Core, operačným systémom Windows 10 Pro a výdržou batérie do 10 hodín poskytuje výkon ako stolový počítač. X1 Tablet rovnako disponuje robustnými funkciami zabezpečenia, ako čítačka odtlačkov prstov s dotykovým snímačom a čip Discrete Trusted Platform Module (dTPM) na šifrovanie. K dispozícii sú aj funkcie vzdialenej správy, ako Intel vPro a Actove Management Technology (AMT).

ThinkCentre X1

Nový ThinkCentre X1 je inovatívny počítač typu all-in-one (AIO). Ponúka dizajn v ultratenkom 11 mm ráme, vďaka čomu je jedným z najtenších stolových počítačov na svete. Širokouhlý antireflexný displej s rozlíšením Full HD ponúka jasný obraz z akéhokoľvek uhla na 23,8-palcovej obrazovke a aj napriek neuveriteľne tenkému šasi má ThinkCentre X1 pevnú a odolnú konštrukciu. Je navrhnutý tak, aby zvládol hromadenie prachu, čo je bežná príčina zlyhania hardvéru pri desktopoch. Počítač ThinkCentre X1 je vybavený OS Windows 10 Pro a procesorom Intel i7 až po 6. generáciu s technológiou vPro a Active Management Technology (ATM). Je optimalizovaný na online schôdze s mikrofónmi, ktoré filtrujú kancelársky hluk v pozadí a vy tak môžete zreteľne počuť ostatných a oni budú zreteľne počuť vás. Disponuje aj integrovanými reproduktormi som zvukom Dolby, webovou kamerou s rozlíšením 1080p i certifikáciou na zvuk a video Skype for Business.

Ceny a dostupnosť

ThinkPad X1 Carbon je dostupný od marca s cenou od 1469 EUR s DPH.
ThinkPad X1 Yoga je dostupný od marca s cenou od 2129 EUR s DPH. OLED modely budú dostupné od apríla.
ThinkPad X1 Tablet bude dostupný v marci s cenou od 1949 EUR s DPH.
ThinkCentre X1 AIO bude dostupný v marci s cenou od 1299 EUR.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá