Image
12.1.2015 0 Comments

Technická univerzita vo Zvolene chce nakúpiť IKT za 7,7 mil. eur

tu_zvolen.jpg Technická univerzita vo Zvolene (TUZVO) vyhlásila verejnú súťaž na obstaranie informačno-komunikačných technológií (IKT) v predpokladanej hodnote 7,72 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania, ktoré univerzita zverejnila koncom decembra minulého roka v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ.

Záujemcovia môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť do 16. februára tohto roka. Trvanie zákazky alebo lehotu na dokončenie stanovil verejný obstarávateľ na 48 mesiacov od zadania, pričom rámcová dohoda sa uzavrie s jediným uchádzačom. Podľa zverejnených informácií bude projekt financovaný z fondov EÚ, konkrétne z Operačného programu Výskum a vývoj.

Predmetom prvej časti zákazky je okrem iného dodávka osobných počítačov, pracovných staníc, notebookov, tabletov, záložných zdrojov, ale aj serverov, diskových polí, či skenerov, tlačiarní, multifunkčných zariadení, externých diskov, dataprojektorov a interaktívnych tabúľ. Súčasťou sú aj súvisiace služby ako doprava na miesto dodania, záručný servis. Predpokladaná hodnota prvej časti je 6,78 mil. eur bez DPH. Zadávateľ požaduje na zabezpečenie viazanosti ponuky zábezpeku vo výške 130 tisíc eur.

Druhá časť zákazky zahŕňa komplexnú dodávku softvéru a softvérových licencií ako aj inštaláciu, konfiguráciu a sprevádzkovanie, vrátane zaškolenia. Predpokladanú hodnotu stanovil zadávateľ na 939 tis. eur bez DPH. Univerzita vyžaduje zábezpeku v hodnote 20 tis. eur.

Okrem iného musí záujemca preukázať obrat za obdobie rokov 2011 až 2013 v minimálnej výške 4,068 mil. eur bez DPH pre hardverovú zákazku. Pre softvérovú časť je podmienkou účasti obrat za spomínané obdobie vo výške 564 tisíc eur bez DPH. Súťaž je otvorená, pričom o víťazovi rozhodne najnižšia cena. Zadávateľ sa rozhodol využiť elektronickú aukciu.

Predchodcom Technickej univerzity vo Zvolene bola Vysoká škola lesnícka a drevárska, ktorá vznikla v roku 1952. Vládnym nariadením z 17. decembra 1991 sa jej názov zmenil.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá