19.11.2012 0 Comments

TNS Slovakia zavádza virtuálne peoplemetre

Agentúra TNS Slovakia rozširuje portfólio služieb merania televíznej sledovanosti o meranie sledovanosti televízneho vysielania cez internet.

Toto meranie sa spustí na už existujúcom peoplemetrovom paneli domácností, pričom sa budú využívať tzv. virtuálne peoplemetre. Meranie bude zachytávať údaje o sledovaní televízneho obsahu na počítačoch, predovšetkým prostredníctvom internetu. Prvé výsledky o online sledovanosti televízií budú k dispozícii už budúci rok.

Virtuálne peoplemetre bude agentúra TNS Slovakia zavádzať postupne od novembra 2012. Niektoré domácnosti tak budú okrem klasických peoplemetrov využívať aj virtuálne peoplemetre, ktoré sa nainštalujú do osobných počítačov alebo notebookov jednotlivých členov panelu domácností. V roku 2013 by mali byť virtuálne peoplemetre nainštalované až v 20% zo všetkých domácností peoplemetrového panela.

Roman Maslen, riaditeľ pre TAM agentúry TNS Slovakia, zavádzanie virtuálnych peoplemetrov na Slovensku okomentoval: „Meranie sledovanosti televízií prostredníctvom počítačov alebo rôznych mobilných zariadení naberá v dnešnej dobe na dôležitosti, nakoľko dochádza k dynamickému rastu vo využívaní digitálnych a mobilných technológií ako vo svete tak aj na Slovensku. Vďaka širokej ponuke digitálnych formátov rastie počet tých domácností, ktoré sledujú televízny obsah nielen cez klasické televízne prijímače. Preto sme veľmi radi, že aj Slovensko môžeme popri Veľkej Británii, Švajčiarsku či Dánsku zaradiť medzi tie krajiny, ktoré dokonale zmapujú tento zložitý meniaci sa televízny ekosystém."

Virtuálny peoplemeter je softvér, ktorý je kompatibilný s Peoplemetrom rady 5000 Taris. Softvér sa inštaluje do osobných počítačov alebo notebookov členov panelu a meria televízny obsah sledovaný na týchto zariadeniach. Virtuálne peoplemetre sú prepojené s master metrom, ktorý ukladá všetky dáta do flash pamäte. Celý balík dát sa posiela prostredníctvom GPRS modelu na zberný server. Používa sa Audio Matching - systém, ktorý umožňuje meranie všetkých foriem digitálneho signálu. Výsledky o online sledovanosti budú reportované spolu s dátami o klasickej televíznej sledovanosti.

Virtuálne peoplemetre merajú sledovanosť jednotlivcov domácnosti minútu po minúte v bežnom vysielacom čase. Tak isto merajú všetky formáty sledované s časovým oneskorením (napríklad streamy). Virtuálne peoplemetre predstavujú bezpečný softvér, ktorý nijakým spôsobom neovplyvňuje chod a výkon počítačov ani internetového pripojenia.

TNS Slovakia realizuje peoplemetrové meranie sledovanosti televízií na Slovensku už od roku 2004.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá