19.11.2012 0 Comments

TNS Slovakia zavádza virtuálne peoplemetre

Agentúra TNS Slovakia rozširuje portfólio služieb merania televíznej sledovanosti o meranie sledovanosti televízneho vysielania cez internet.

Toto meranie sa spustí na už existujúcom peoplemetrovom paneli domácností, pričom sa budú využívať tzv. virtuálne peoplemetre. Meranie bude zachytávať údaje o sledovaní televízneho obsahu na počítačoch, predovšetkým prostredníctvom internetu. Prvé výsledky o online sledovanosti televízií budú k dispozícii už budúci rok.

Virtuálne peoplemetre bude agentúra TNS Slovakia zavádzať postupne od novembra 2012. Niektoré domácnosti tak budú okrem klasických peoplemetrov využívať aj virtuálne peoplemetre, ktoré sa nainštalujú do osobných počítačov alebo notebookov jednotlivých členov panelu domácností. V roku 2013 by mali byť virtuálne peoplemetre nainštalované až v 20% zo všetkých domácností peoplemetrového panela.

Roman Maslen, riaditeľ pre TAM agentúry TNS Slovakia, zavádzanie virtuálnych peoplemetrov na Slovensku okomentoval: „Meranie sledovanosti televízií prostredníctvom počítačov alebo rôznych mobilných zariadení naberá v dnešnej dobe na dôležitosti, nakoľko dochádza k dynamickému rastu vo využívaní digitálnych a mobilných technológií ako vo svete tak aj na Slovensku. Vďaka širokej ponuke digitálnych formátov rastie počet tých domácností, ktoré sledujú televízny obsah nielen cez klasické televízne prijímače. Preto sme veľmi radi, že aj Slovensko môžeme popri Veľkej Británii, Švajčiarsku či Dánsku zaradiť medzi tie krajiny, ktoré dokonale zmapujú tento zložitý meniaci sa televízny ekosystém."

Virtuálny peoplemeter je softvér, ktorý je kompatibilný s Peoplemetrom rady 5000 Taris. Softvér sa inštaluje do osobných počítačov alebo notebookov členov panelu a meria televízny obsah sledovaný na týchto zariadeniach. Virtuálne peoplemetre sú prepojené s master metrom, ktorý ukladá všetky dáta do flash pamäte. Celý balík dát sa posiela prostredníctvom GPRS modelu na zberný server. Používa sa Audio Matching - systém, ktorý umožňuje meranie všetkých foriem digitálneho signálu. Výsledky o online sledovanosti budú reportované spolu s dátami o klasickej televíznej sledovanosti.

Virtuálne peoplemetre merajú sledovanosť jednotlivcov domácnosti minútu po minúte v bežnom vysielacom čase. Tak isto merajú všetky formáty sledované s časovým oneskorením (napríklad streamy). Virtuálne peoplemetre predstavujú bezpečný softvér, ktorý nijakým spôsobom neovplyvňuje chod a výkon počítačov ani internetového pripojenia.

TNS Slovakia realizuje peoplemetrové meranie sledovanosti televízií na Slovensku už od roku 2004.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá