2.2.2012 0 Comments

Systémy HP POD umožňujú najrýchlejšie rozšírenie tradičných dátových centier

K spoločnosti HP sa pridali ďalší významní zákazníci, ktorí chceli využiť výhody najmodernejších dátových centier HP Performance Optimized Data Center (POD) na rýchle rozšírenie zdrojov dátových centier a zvýšenie efektivity prevádzky.

Systémy HP POD z portfólia konvergovanej infraštruktúry HP ponúkajú zákazníkom možnosť rýchleho rozšírenia existujúcich dátových centier a riešenie kritických problémov, ktoré sa týkajú najmä nárokov na priestor, spotrebu a cenu. Ponuka modulárnych dátových centier HP zahŕňa modely HP POD 20c, 40c a 240a. Najnovší systém HP POD 240 alebo HP EcoPOD zároveň predstavuje energeticky najefektívnejšie riešenie so spotrebou až o 95 % nižšou oproti konvenčným dátovým centrám a umožňuje znížiť počiatočné investície do dátového centra až o 75 %.

Miestne samosprávy môžu lepším využitím zdrojov ušetriť až 6 miliónov dolárov
Mesto a kraj El Paso v Texase potrebovalo rozšíriť svoje obmedzené IT zdroje a zabezpečiť dlhodobý ekonomický rast. Zastupiteľstvo sa preto rozhodlo nasadiť riešenie HP POD s výkonnými blade servermi a úložiskami HP pre zabezpečenie prevádzky svojich kľúčových systémov v oblasti práva, súdnictva a administratívy pre viac než 800 000 obyvateľov.
HP navrhlo primárne dátové centrum pre 40 stop dlhé „šasi" riešenie HP POD a upravilo existujúce dátové centrum, ktoré sa skladalo zo zastaraných hardvérových a softvérových komponentov Dell a EMC. Výsledný systém HP POD obsahuje servery HP ProLiant BL460 s vysokou efektivitou a výpočtovým výkonom, a zabezpečuje trojfázové napájanie pre maximalizáciu množstva energie dodávanej do každého racku.
Riešenie HP POD prinieslo oblasti El Pasa úsporu približne 6 miliónov dolárov, ktoré by inak „odišli" z peňaženiek daňových poplatníkov pri duplikácii služieb a bez realizovanej konsolidácie IT oddelení.(3) Zastupiteľstvo navyše získalo ocenenie Texas Association of Counties Best Practices Award for Innovation a City-County Cooperation Award za nadčasový prístup a spoluprácu pri inštalácii tohto rozsiahleho IT riešenia.
„Spoločnou víziou mesta i kraja El Paso je prispôsobiť technológie a ich efektívne využitie potrebám občanov," povedal David Garcia, riaditeľ IT a projektov pre kraj El Paso. „Spoločnosť HP starostlivo pomáhala IT tímom jednotlivých oblastí pri plánovaní a nasadení riešenia HP POD, takže sme mohli rýchle zapojiť moderné, redundantné a úsporné dátové centrum, ktoré ušetrí peniaze daňových poplatníkov a umožní nám ponúknuť lepšie verejné služby."

Integrácia rôznych prostredí do jedinej platformy

Spoločnosť Škoda Power, popredný český dodávateľ technológií, produktov a služieb pre výrobu energie so sídlom v Plzni, nedávno uviedla do prevádzky 40 stôp dlhý systém HP POD s cieľom zvýšiť výpočtový výkon a ušetriť energiu.
Keď sa Škoda Power stala dcérskou spoločnosťou priemyselného giganta Doosanu pôsobiaceho v oblasti priemyselných zariadení v 33 krajinách, bolo rýchlo rozhodnuté o konsolidácii existujúcej IT infraštruktúry oboch spoločností do jedinej zdielanej platformy. Škoda Power si zvolila HP POD kvôli vyváženej kombinácii rýchleho, cenovo dostupného a flexibilného dátového centra, ktoré je energeticky maximálne úsporné a ohľaduplné k životnému prostrediu. Vodou chladené riešenie HP POD spotrebúva až o 40 % menej energie než alternatívne riešenie, podstatne znižuje prevádzkové náklady a poskytuje vyšší výpočtový výkon.

Zvýšenie výpočtovej kapacity už umožňuje konkurovať i HPC
Systémy HP POD volí pre vylepšenie HPC operácií a väčšie modulárne výpočtové možnosti i stále viac výskumných či vývojových inštitúcií. Napr. vedecká a výskumná organizácia iVEC uviedla v rámci podpory nového superpočítačového systému do prevádzky riešenie HP POD 20c ako súčasť austrálskej vládnej iniciatívy Super Science Initiative s investíciou 1,1 miliardy dolárov. Vďaka tomu môže vylepšiť výskum rádioastronómie, nanotechnológií, geologických odvetví a ďalších dôležitých súčastí vedy.
„Aby sme našej komunite mohli poskytovať služby podstatne efektívnejšie, hľadali sme moderné riešenie schopné zabezpečiť široké spektrum náročných operácií," povedal Andrew Rohl, výkonný riaditeľ organizácie iVEC. „Vďaka obrovskému výpočtovému výkonu systému HP POD a s pomocou ďalšieho vývoja kódov, techník a overených postupov môžu teraz austrálske výskumné organizácie o mnoho lepšie konkurovať akýmkoľvek iným svetovým výskumným centrám."
Takisto napr. University of California v Los Angeles rozšírila svoj HPC cluster na 1 500 výpočtových uzlov, čo predstavuje vyše 5000 štvorcových stôp. Vďaka súčasnému zníženiu energetických nárokov univerzita ročne usporí takmer 198 000 dolárov.

Európskym centrom výroby je Česká republika
Dvadsaťstopové a štyridsaťstopové modulárne dátové centrá HP POD spolu s komplexným portfóliom serverov a dátových úložísk vyrába HP v areálu Foxconn v Kutnej Hore. Českú republiku si centrála spoločnosti HP vybrala, aby mohla efektívnejšie a rýchlejšie pokryť všetky objednávky regiónu EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika).
Výroba HP produktov v Českej republike má priamy dopad na všetkých domácich zákazníkov, ktorí môžu využívať výhody v podobe kratších dodacích lehôt, lepšej dostupnosti produktov či rýchlejšej realizácie špecifických požiadaviek na výrobu.
Viac informácií o riešeniach HP Performance Optimized Data Center možno nájsť na webových stránkach www.hp.com/go/pod.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá