13.1.2014 0 Comments

Systém štátnej pokladnice upravia kvôli pripájaniu VÚC

Úpravy informačného systému štátnej pokladnice nevyhnutné na pripojenie samosprávnych krajov si vyžiadajú vyše milióna eur. Ministerstvo financií plánuje vyhlásiť verejné obstarávanie, ktorého predmetom bude nastavenie funkčnosti systému pre pripojenie vyšších územných celkov k štátnej pokladnici s predpokladanou hodnotou zákazky 1,35 mil. eur.

Výsledná suma však môže byť iná. "Ministerstvo financií SR sa bude snažiť vyrokovať pre štát čo najvýhodnejšie podmienky. Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená na základe predbežnej indikatívnej kalkulácie projektu a expertného odhadu z hľadiska znalosti existujúcich aplikácií a komplexnosti súvisiacich služieb," uvádza sa v tlačovej správe rezortu.

Zákazku je nevyhnutné realizovať vzhľadom na legislatívnu úpravu zákona o Štátnej pokladnici, ktorej zámerom je zapojiť všetky samosprávne kraje vrátane ich organizácií do systému štátnej pokladnice najneskôr k 30. júnu 2014. Uvedená novela zákona nadobudla účinnosť v júni minulého roka. V dôsledku toho výrazne stúpne počet klientov Štátnej pokladnice a rozšíria sa služby Štátnej pokladnice voči územnej samospráve.

V súčasnosti sú na Štátnu pokladnicu celým svojim rozpočtom napojené iba tri z ôsmich krajov, ktoré využívajú Platobný portál pre realizáciu svojho platobného styku. Predmetná zákazka má byť ukončená do 30. júla 2014 dodaním funkčnej aplikácie a podpory pri nábehu produktívnej prevádzky.

"Zvyšovanie počtu klientov Štátnej pokladnice, ktoré je v súlade s dlhodobou stratégiou Ministerstva financií SR zabezpečiť dostatočnú likviditu pre krytie nesúladu medzi príjmami a výdavkami štátneho rozpočtu ako aj pre krytie štátneho dlhu, zníži tlak na obsluhu štátneho dlhu a tým prinesie zlepšenie celkovej pozície Slovenskej republiky pri predaji štátnych dlhopisov," dodáva rezort financií.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá