27.2.2014 0 Comments

Sýrske rodiny odlúčené kvôli vojne môžu opäť spojiť technológie

Organizácia Spojených národov predpokladá, že kvôli konfliktu v Sýrii nútene zmení miesto pobytu jeden človek každých 15 sekúnd. V reakcii na tento fakt sa Ericsson, služba Refugees United a mobilní operátori po celom Blízkom východe, dohodli ma využití mobilnej komunikácie pre znovuzjednotenie rodín.

Táto akcia má pomôcť 800 tisíc sýrskym utečencom v Iraku a Jordánsku nájsť svojich rodiny a blízkych. Pomôcť spojiť to, čo rozdelila vojna má mobilná vyhľadávacia aplikácia. Ide úspešnú službu, ktorú Refugees United s Ericssonom a partnermi prevádzkuje vo východnej Afrike, v Keni, Demokratickej republike Kongo a Somálsku. V týchto kútoch sveta pomohla medzi 230 tisíc utečencami spojiť stovky rodín.

Podľa údajov Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), bolo len v rámci Sýrie presídlených viac ako 4,25 milióna obyvateľov a ďalších takmer dva a pol milióna ušlo do okolitých krajín.

Mobilní operátori na Blízkom východe plánujú spustiť sériu aktivít, od ktorých si sľubujú zvýšenie registrácií sýrskych utečencov. Tí budú mať k dispozícii okrem mobilnej aplikácie pre Android, aj telefónnu linku a SMS notifikačnú službu - všetko bezplatne.

Ericsson sa na tejto iniciatíve podieľa ako technologický partner. Pomáha vyvinúť a prevádzkovať mobilnú platformu a poskytuje technickú podporu a integráciu potrebných nástrojov do mobilných sietí v Iraku a Jordánsku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá