16.10.2012 0 Comments

Sviatok vedy a výskumu. Superpočítač už v prevádzke.

Vedci a tiež budúci vedeckí pracovníci sa môžu výrazne posunúť vpred vo svojej výskumnej práci. Pomôže im superpočítač, ktorý spustili na Slovensku vďaka projektu Slovenská infraštruktúra pre vysokovýkonné počítanie (SIVVP).

Už v piatok 19. októbra 2012 o 10.00 hod vo Výpočtovom stredisku Slovenskej akadémie vied bude superpočítač slávnostne spustený do prevádzky aj s novým menom, ktoré mu mala možnosť vybrať hlasujúca verejnosť.

Toto super výkonné zariadenie, môžu využívať nielen vedci zo Slovenskej akadémie vied (SAV), ale aj partnerské univerzity. Slovenský superpočítač je spomedzi 500 kusov na svete na 335. priečke, čo je veľmi dobré umiestnenie a jeho výkon sa odrazí aj vo výsledkoch výskumu slovenských vedcov.

Dodávateľom pre projekt SIVVP je spoločnosť DATALAN a.s., ktorá vyhrala verejnú súťaž. Realizácia je postavená na technologickom riešení od spoločnosti IBM.

Množstvo zaujímavých informácií o superpočítači odznie na slávnostnom spustení do prevádzky vo Výpočtovom stredisku SAV (Dúbravská cesta č. 9, Bratislava).


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá