16.10.2012 0 Comments

Sviatok vedy a výskumu. Superpočítač už v prevádzke.

Vedci a tiež budúci vedeckí pracovníci sa môžu výrazne posunúť vpred vo svojej výskumnej práci. Pomôže im superpočítač, ktorý spustili na Slovensku vďaka projektu Slovenská infraštruktúra pre vysokovýkonné počítanie (SIVVP).

Už v piatok 19. októbra 2012 o 10.00 hod vo Výpočtovom stredisku Slovenskej akadémie vied bude superpočítač slávnostne spustený do prevádzky aj s novým menom, ktoré mu mala možnosť vybrať hlasujúca verejnosť.

Toto super výkonné zariadenie, môžu využívať nielen vedci zo Slovenskej akadémie vied (SAV), ale aj partnerské univerzity. Slovenský superpočítač je spomedzi 500 kusov na svete na 335. priečke, čo je veľmi dobré umiestnenie a jeho výkon sa odrazí aj vo výsledkoch výskumu slovenských vedcov.

Dodávateľom pre projekt SIVVP je spoločnosť DATALAN a.s., ktorá vyhrala verejnú súťaž. Realizácia je postavená na technologickom riešení od spoločnosti IBM.

Množstvo zaujímavých informácií o superpočítači odznie na slávnostnom spustení do prevádzky vo Výpočtovom stredisku SAV (Dúbravská cesta č. 9, Bratislava).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá