13.5.2016 0 Comments

Súbory v e-mailoch, podcenenie hodnoty dát a dôvera v techniku patria medzi 8 hlavných dôvodov, prečo sa nezálohuje

Podľa spoločnosti Acronis, celosvetového lídra hybridných cloudových riešení ochrany dát, sú medzi hlavnými dôvodmi absencie zálohovacieho riešenia napr. súbory ukladané v e-mailoch, prílišná dôvera v spoľahlivosť techniky a podcenenie hodnoty vlastných dát. Avšak prepočty ukazujú, že finančné straty vyplývajúce zo straty dát ďaleko prevyšujú náklady na zálohovacie riešenie, ktorého návratnosť sa realizuje už v priebehu prvej havárie.

Tu je osem hlavných dôvodov, prečo ľudia nezálohujú:

  1. Kópie súborov sú v e-maile – Užívatelia často spoliehajú na to, že všetky súbory majú duplikované v prílohách e-mailov.  Avšak môže dôjsť k zmazaniu dôležitej pošty, z poštovej aplikácie nie je možné obnoviť súborovú štruktúru a kopírovanie súborov z e-mailov je veľmi prácne.
  2. Zálohovanie trvá príliš dlho – Užívatelia majú strach, že zálohovaním stratia veľa času. Avšak inkrementálne zálohy všetko výrazne urýchľujú a súčasné riešenia umožňujú počas automatizovaného zálohovania normálne pracovať bez prerušenia.
  3. Zálohovanie je veľmi zložité – Zálohovanie je v predstavách mnohých ľudí stále veľmi zložité, ale to dnes zahŕňa iba pripojenie zálohovacieho média a niekoľko klikov pre nastavenie v jednoduchom užívateľskom prostredí.
  4. Počítač nemôže zlyhať – Kúpou nového počítača ľudia strácajú strach z prípadnej poruchy. Ale poruchovosť pevných diskov sa pohybuje medzi 2 až 4 % a ani nové PC nie sú stopercentnou zárukou ochrany dát.
  5. Starý počítač sa iba reinštaluje – Keď počítač stratí pôvodnú rýchlosť, je jednoduché zadať sériové čísla softvéru a iba ho preinštalovať. Avšak reinštalácia neobnovuje užívateľské dáta a uvedenie do pôvodného stavu môže trvať celé dni.
  6. Pravidelné kopírovanie dôležitých dokumentov – Užívatelia si kopírujú dôležité súbory na externý disk alebo do Dropboxu, ale spravidla nie dosť často, aby pri havárii neprišli o mnohodennú prácu. Kopírovanie nie je zálohovanie.
  7. Imunita voči nehodám – kto nežije v záplavovej zóne, má protipožiarne zariadenie, nepozná zemetrasenie, používa domový alarm, má antivírus, je poistený a pod., sa cíti bezpečne. Avšak nešťastné udalosti prichádzajú z nečakaných smerov a bez varovania.
  8. Dáta nemajú veľkú hodnotu – Užívatelia nemajú o hodnote dát presnú predstavu, kým o nich neprídu a neprivodia sebe či svojej firme finančné straty.

Podľa prepočtov spoločnosti Acronis náklady na obnovu dát po havárii v typickej SMB firme s 20 pracovníkmi, ktorá využíva zálohovacie riešenie, činí cca 2 000 €, vrátane nákladov na zálohovacie riešenie, obnovu hardvéru, prácu technika a prestojov firmy v dôsledku nefunkčného IT systému. V prípade, že zálohovacie riešenie nemá, náklady sa z dôvodu dlhších prestojov vyšplhajú až na
5 000 €. Rozdiel medzi oboma čiastkami môže predstavovať až niekoľkonásobnú návratnosť investície do zálohovania hneď pri prvej havárii.

 „Málo užívateľov si uvedomuje, že hodnotu dát tiež ovplyvňujú straty z prestojov v dôsledku ich nedostupnosti, ktoré s časom aritmeticky narastajú,“ povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis na českom a slovenskom trhu. „Preto je dôležité mať spoľahlivé riešenie pre zálohovanie a rýchlu obnovu dát, ktoré výrazne skracuje výpadky IT infraštruktúry a minimalizuje stratu produktivity zamestnancov bez prístupu k dôležitým firemným dátam. Každá hodina prestoja znamená stratu tisícok a vo výrobných firmách až desiatok tisíc eur.“

Autor: TS Acronis

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá