13.5.2016 0 Comments

Súbory v e-mailoch, podcenenie hodnoty dát a dôvera v techniku patria medzi 8 hlavných dôvodov, prečo sa nezálohuje

Podľa spoločnosti Acronis, celosvetového lídra hybridných cloudových riešení ochrany dát, sú medzi hlavnými dôvodmi absencie zálohovacieho riešenia napr. súbory ukladané v e-mailoch, prílišná dôvera v spoľahlivosť techniky a podcenenie hodnoty vlastných dát. Avšak prepočty ukazujú, že finančné straty vyplývajúce zo straty dát ďaleko prevyšujú náklady na zálohovacie riešenie, ktorého návratnosť sa realizuje už v priebehu prvej havárie.

Tu je osem hlavných dôvodov, prečo ľudia nezálohujú:

  1. Kópie súborov sú v e-maile – Užívatelia často spoliehajú na to, že všetky súbory majú duplikované v prílohách e-mailov.  Avšak môže dôjsť k zmazaniu dôležitej pošty, z poštovej aplikácie nie je možné obnoviť súborovú štruktúru a kopírovanie súborov z e-mailov je veľmi prácne.
  2. Zálohovanie trvá príliš dlho – Užívatelia majú strach, že zálohovaním stratia veľa času. Avšak inkrementálne zálohy všetko výrazne urýchľujú a súčasné riešenia umožňujú počas automatizovaného zálohovania normálne pracovať bez prerušenia.
  3. Zálohovanie je veľmi zložité – Zálohovanie je v predstavách mnohých ľudí stále veľmi zložité, ale to dnes zahŕňa iba pripojenie zálohovacieho média a niekoľko klikov pre nastavenie v jednoduchom užívateľskom prostredí.
  4. Počítač nemôže zlyhať – Kúpou nového počítača ľudia strácajú strach z prípadnej poruchy. Ale poruchovosť pevných diskov sa pohybuje medzi 2 až 4 % a ani nové PC nie sú stopercentnou zárukou ochrany dát.
  5. Starý počítač sa iba reinštaluje – Keď počítač stratí pôvodnú rýchlosť, je jednoduché zadať sériové čísla softvéru a iba ho preinštalovať. Avšak reinštalácia neobnovuje užívateľské dáta a uvedenie do pôvodného stavu môže trvať celé dni.
  6. Pravidelné kopírovanie dôležitých dokumentov – Užívatelia si kopírujú dôležité súbory na externý disk alebo do Dropboxu, ale spravidla nie dosť často, aby pri havárii neprišli o mnohodennú prácu. Kopírovanie nie je zálohovanie.
  7. Imunita voči nehodám – kto nežije v záplavovej zóne, má protipožiarne zariadenie, nepozná zemetrasenie, používa domový alarm, má antivírus, je poistený a pod., sa cíti bezpečne. Avšak nešťastné udalosti prichádzajú z nečakaných smerov a bez varovania.
  8. Dáta nemajú veľkú hodnotu – Užívatelia nemajú o hodnote dát presnú predstavu, kým o nich neprídu a neprivodia sebe či svojej firme finančné straty.

Podľa prepočtov spoločnosti Acronis náklady na obnovu dát po havárii v typickej SMB firme s 20 pracovníkmi, ktorá využíva zálohovacie riešenie, činí cca 2 000 €, vrátane nákladov na zálohovacie riešenie, obnovu hardvéru, prácu technika a prestojov firmy v dôsledku nefunkčného IT systému. V prípade, že zálohovacie riešenie nemá, náklady sa z dôvodu dlhších prestojov vyšplhajú až na
5 000 €. Rozdiel medzi oboma čiastkami môže predstavovať až niekoľkonásobnú návratnosť investície do zálohovania hneď pri prvej havárii.

 „Málo užívateľov si uvedomuje, že hodnotu dát tiež ovplyvňujú straty z prestojov v dôsledku ich nedostupnosti, ktoré s časom aritmeticky narastajú,“ povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis na českom a slovenskom trhu. „Preto je dôležité mať spoľahlivé riešenie pre zálohovanie a rýchlu obnovu dát, ktoré výrazne skracuje výpadky IT infraštruktúry a minimalizuje stratu produktivity zamestnancov bez prístupu k dôležitým firemným dátam. Každá hodina prestoja znamená stratu tisícok a vo výrobných firmách až desiatok tisíc eur.“

Autor: TS Acronis

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá