Image
6.3.2014 0 Comments

Štvrtáci z Trstenej vymenili notebooky za PC tablety

Trstena_05.03.2014_10.jpg Na rozdiel od bežných tabletov majú deti k dispozícii kompaktné zariadenie, ktoré plne nahradí klasický počítač, vďaka čomu na ňom bez problémov napíšu aj domácu úlohu

Základná škola Rudolfa Dilonga v Trstenej už dlho patrí k priekopníkom v oblasti zavádzania informačných technológií do vyučovacieho procesu. V školskom roku 2007/2008 dostali prváci z tejto školy ako prví na Slovensku notebooky, ktoré na vyučovaní používali spolu so šlabikárom či inými bežnými pomôckami.

Po šiestich rokoch škola opäť inovuje a jej štvrtáci si tentokrát medzi prvými vyskúšajú vzdelávanie s novými PC tabletmi, ktoré plnohodnotne nahradia bežný počítač. Spolu s dvadsiatimi kusmi modelu Prestigio MultiPad Visconte s operačným systémom Microsoft Windows 8.1 dostali na každodennú prácu v škole aj interaktívnu tabuľu Prestigio MultiBoard.

Trstena_05.03.2014_3.jpg

Za iniciatívou Vzdelávame pre budúcnosť, ktorá sa na škole realizuje v spolupráci so spoločnosťami Microsoft Slovakia a Prestigio, stojí aj mladý učiteľ Peter Pallo. Jeho túžbou vždy bolo, aby žiaci mohli pracovať s modernými technológiami priamo v laviciach bez toho, aby sa museli premiestňovať do počítačovej učebne. Najskôr sa so svojou vtedajšou triedou prvákov zapojil do projektu Notebook pre každého žiaka. 

Trstena_05.03.2014_7.jpg

Stretli sme sa s rôznymi reakciami, niektorí odborníci dokonca polemizovali, či je vôbec vhodné, aby deti vo veku 6-7 rokov používali počítače počas vyučovania. Dnes je zo všetkých zrealizovaných výskumov jasné, že tento projekt priniesol pozitívne výsledky," hovorí učiteľ Peter Pallo, ktorý sa ani po tomto úspechu neprestal zaujímať o nové možnosti.

Trstena_05.03.2014_9.jpg

Na Základnú školu Rudolfa Dilonga tak pribudlo celkom 20 kusov nových tabletov Prestigio MultiPad Visconte a k nim interaktívny panel Prestigio MultiBoard, ktorý zastúpi klasickú školskú tabuľu aj projektor. Učiteľ aj jeho žiaci si najviac pochvaľujú, že nové tablety s klávesnicou sú oveľa ľahšie ako notebooky a vďaka operačnému systému Microsoft Windows 8.1 im otvárajú širšie možnosti pri vyučovaní. „Tablety dnes už používajú na viacerých školách, všetky však s operačným systémom Android. Tým pádom nemôžete využívať množstvo výborných výukových programov, ktoré zvykneme využívať a sú historicky na platforme Windows," hovorí P. Pallo.

Trstena_05.03.2014_2.jpg

Na rozdiel od bežných tabletov dokáže MultiPad Visconte s bezdrôtovou klávesnicou s touchpadom plne nahradiť bežný počítač, takže žiak si na ňom bez problémov napíše čitateľský denník či seminárnu prácu. Jeho súčasťou je totiž aj kancelársky balík s Microsoft Office pre študentov a domácnosti a okrem bežných aplikácií tak na ňom môžete plnohodnotne pracovať s textovými dokumentmi, tabuľkami a elektronickou poštou.

„Značka Prestigio sa okrem iného zameriava aj na komplexné riešenia v oblasti vzdelávania a k našim interaktívnym tabuliam teraz pribudol ďalší skvelý nástroj, ktorý robí vyučovací proces jednoduchším a interaktívnym. Tešíme sa, že PC tablet Visconte budú používať práve deti, ktoré tak majú výbornú príležitosť pochopiť, že tablet nie je určený len na zábavu, ale je možné sa s ním vzdelávať i pracovať," hovorí regionálny manažér značky Prestigio Július Masár.

Dlhoročnú spoluprácu s modernou školou z Trstenej oceňuje aj Paula Okániková, manažérka vzdelávacích programov zo spoločnosti Microsoft Slovakia: „Vybavenie tabletovej triedy na ZŠ R. Dilonga v Trstenej je súčasťou širšej iniciatívy spoločnosti Microsoft Vzdelávame pre budúcnosť. V rámci nej v najbližšom období prinesieme do viacerých slovenských škôl tabletové zariadenia, ktoré považujeme za top, čo sa týka aktuálnej ponuky a ich využitia v školskej triede. Veríme, že nestačí, ak učíme žiakov obsah len konzumovať, ale ho aj vytvárať a kriticky hodnotiť a tieto zariadenia k takejto forme výučby určite prospejú."


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá