4.1.2016 0 Comments

Štúdia nezávislej spoločnosti Gartner: Xerox lídrom v segmente správy tlačových služieb a služieb správy obsahu.

Spoločnosti Xerox (kótovaná na newyorskej burze NYSE pod skratkou XRX) sa už ôsmy rok za sebou umiestnila na vrchole, v tzv. „kvadrante lídrov" v oceňovanej odborovej štúdii s názvom „2015 Magic Quadrant for Managed Print and Content Services Worldwide"Štúdiu každoročne publikuje nezávislá spoločnosť Gartner, Inc. Gartner v tejto štúdii sleduje rastúci význam správy tlačových služieb (MPS) a služieb správy obsahu (MCS). Činnosti služieb správy obsahu sú úzko spojené s MPS a zameriavajú sa na komunikáciu vo vnútri organizácií. V novej štúdii Gartner oceňuje Xerox najmä za návrh komplexných riešní a schopnosť ich realizácie.

Spoločnosť Xerox ponúka služby tlačového prostredia novej generácie, tzv. MPS novej generácie. Toto riešenie stojí na troch hlavných pilieroch: na analýze a optimalizácii, zabezpečení a integrácii a automatizácii a zjednodušení procesov. Vďaka tomuto postupu a riešeniu, ktoré je pripravené spoločnostiam na mieru, spája Xerox svet písomností s digitálnym svetom. Vďaka tomu sú všetky činnosti spojené s tlačou a správou dokumentov efektívnejšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie.

Spôsob, akým sa využíva, ukladá a zdieľa obsah dokumentov v dnešnom mobilnom svete je kľúčovým aspektom pri úspešnej implementácii MPS a MCS," hovorí Joseph Hanania, senior viceprezident zodpovedajúci v spoločnosti Xerox za oblasť Global Document Outsourcing pre veľké spoločnosti. „To, že sme znova zaradení do kvadrantu lídrov v tejto štúdii spoločnosti Gartner vnímame ako dôkaz, že naša stratégia pomáha zákazníkom racionalizovať a optimalizovať procesy spracovania papierových dokumentov, a tým aj zvyšovať produktivitu práce zamestnancov a zabezpečovať udržateľnosť podnikateľských procesov."

Súčasťou trojfázovej stratégie sú napríklad aj tieto aplikácie, ktoré Xerox uviedol nedávno:

  • Analýza a optimalizácia: Xerox Print Awareness Tool - patentovaný systém, ktorý vedie zamestnancov k väčšej ekologickej zodpovednosti - využíva technológiu „gamifikácie" (vnášanie herných prvkov do rôznych oblastí). Pomáha podnikom motivovať zamestnancov k zodpovednému správania a znižovaniu ulíkovej stopy.
  • Zabezpečenie a integrácia: analýza a informáciu sú kľúčom k chytrým tlačovým riešeniam. Xerox pomáha optimalizovať ich tlačové prostredie vďaka Xerox Secure Print Manager Suite with User Analytics (vybavenie pre bezpečnú tlač s užívateľskou analytikou), které umožňuje analyzovať, kto, čo, kedy, koľko a kde tlačí.
  • Automatizácia a zjednodušenie: Xerox naďalej vylepšuje nielen riešenia, ktoré ponúka pre špecifické odbory, ale tiež riešenia, ktoré je možné využiť vo viacerých oblastiach. Príkladom takéhoto riešenia je napríklad Workflow Automation solutions (riešenie automatizácie pracovných procesov) pre poisťovníctvo a pre útvary HR, teda podnikové oblasti s pracovnými tokmi s veľkým množstvom dát. Ponúkané riešenia umožňujú zákazníkom vyhnúť sa neefektívnemu narábaniu s dátami. Tomu pomáhajú aj nové verzie riešní, ktoré zabezpečia produktivitu kancelárskych prác a produktivitu ľudí, ktorí v kanceláriách pracujú Xerox Digital Alternatives a Xerox DocuShare 7.0. Tieto softwarové riešenia automatizujú spracovanie dokumentov a pomáhajú analyzovať každodenné postupy s cieľom uľahčiť zamestnancom časovo náročné manuálne práce, ako je zdieľanie, anotovanie, ukladanie a zabezpečovanie dokumentov a dát.

Za svetového lídra na trhu MPS v roku 2015 označila Xerox po šiestykrát za sebou tiež spoločnosť Quocirca Ltd. Za lídra v oblasti „workflow" je Xerox považovaný aj v hodnotení podľa IDC MarketScape, a to v štúdii U.S. Managed Workflow Services Vendor Assessment (Hodnotenie dodávateľov zabezpečujúcich správu služieb pracovných tokov v USA, 2015).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá