Image
31.12.2012 0 Comments

Štatistický úrad SR chce register firiem a podnikateľov

statisticky_urad.JPG Štatistický úrad SR plánuje hľadať dodávateľa služieb informačných technológií v predpokladanej hodnote 10,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Ako ďalej vyplýva z predbežného oznámenia zverejnenom v dodatku k Úradnému vestníku Európskej únie (EÚ), ide o projekt s názvom "Register a identifikátor právnických osôb a podnikateľov" (RPO). Tento register má umožniť aplikáciu princípu jedenkrát a dosť. Po jeho uvedení do prevádzky už inštitúcie verejnej správy nebudú od podnikateľov a firiem požadovať predkladanie výpisov z registra alebo iných dokumentov identifikujúcich právny subjekt, ale si danú firmu alebo podnikateľa nájdu priamo prostredníctvom RPO.

Zákazka bude pozostávať z dodávky potrebného hardvérového a softvérového vybavenia, a taktiež aj vytvorenia informačného systému RPO, vrátane jeho technickej podpory, záručného a pozáručného servisu. Finančné prostriedky na realizáciu projektu získa úrad z fondov Európskej únie (EÚ), konkrétne z Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS). Presný termín začatia postupu verejného obstarávania ŠÚ SR zatiaľ nezverejnil.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá