Image
2.8.2012 0 Comments

Správa e-mailov zaberá až 28 % pracovného času. Dá sa tento čas skrátiť?

email_18.jpg Používatelia trávia viac ako štvrtinu bežného pracovného dňa čítaním a písaním e-mailov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu, ktorý vykonali McKinsey Global Institute a IDC. Čas, ktorý pracovníci trávia spravovaním e-mailov, však možno skrátiť.

E-maily sú podľa výsledkov prieskumu druhá časovo najnáročnejšia aktivita, ktorú pracovníci počas práce vykonávajú. Viac času trávia iba s vykonávaním svojej hlavnej pracovnej náplne. Podľa konzultantov by čas strávený písaním a čítaním e-mailov mohol byť skrátený o 25 až 30 %, keby sa v biznise zaviedlo využívanie komunikácie v rámci sociálnych sietí. Vo výsledku by tak pracovníci získali o 7 až 8 % viac času na ostatné pracovné povinnosti.

Výsledky štúdie takisto poukazujú na to, že Američania trávia dovedna 11 hodín denne komunikovaním a čítaním správ. Hoci štúdia nedefinuje priemerný počet e-mailov, ktoré pracovníci denne dostávajú, podľa dávnejšieho výskumu spoločnosti Radicati Group odošle a prijme priemerný korporátny zamestnanec 105 e-mailov za deň.

Čas trávený správou e-mailov sa dá skrátiť aj pomocou rôznych tipov:

  1. Určite si časový limit. Na všetky e-maily nemusíte odpovedať a už vôbec nie hneď - skúste teda správe e-mailov venovať 15 minút každé dve hodiny a tento harmonogram dodržujte.
  2. Vo všeobecnosti platí, že čas nevyhnutný na odpovedanie na e-mail je dlhší ako čas potrebný na jeho vytvorenie. Aby to tak nebolo, odporúča sa dodržiavať e-mailovú etiketu. Tú nájdete na stránkach emailcharter.org.
  3. Určite si priority. E-mailoví klienti aj webové rozhranie služieb vám dáva dostatok nástrojov, pomocou ktorých si môžete označiť prioritné e-maily. Hoci náš mozog nechce niekedy rozlišovať správy, nie všetky e-maily sú si rovnocenné - niektoré vyžadujú okamžitú odpoveď, iné môžete archivovať alebo hneď zmazať.
  4. Neprihlasujte sa na odber noviniek. Kopa služieb ponúka zasielanie noviniek - ak ich vyslovene nepotrebujete, neprihlasujte sa na ich odber, prípadne skúste nastaviť čo najväčší časový interval, za ktorý vám novinky budú chodiť.
  5. Neotvárajte e-maily dvakrát. Už známe informácie nepotrebujete opätovne čítať a po otvorení e-mailu, aj pokiaľ naň neodpoviete hneď, vykonajte nejakú akciu - archivujte ho, zmažte ho, priraďte ho niekomu inému alebo ho odložte na neskôr.
Zdroj: mashable.com
mashable.com

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá