Image
14.9.2016 0 Comments

Šport v televízii bude vďaka týmto funkciám ešte atraktívnejší!

Začala sa kvalifikácia na majstrovstvá sveta vo futbale. Čoskoro tu máme skupinovú fázu Ligy majstrov či Európskej ligy. V hokeji je KHL už v plnom prúde a už čoskoro sa najlepší hráči celého sveta predstavia na Svetovom pohári. ABC Data poradí, na aké funkcie sa pri kúpe televízora sústrediť, aby bol zážitok zo sledovania športových podujatí ešte vzrušujúcejší.

S blížiacimi sa veľkými športovými podujatiami čoraz viac ľudí uvažuje nad kúpou nového televízora. „Uprednostňujú najmä zariadenia, ktoré možno pripojiť na internet a ktoré zároveň využívajú technológie 4K alebo OLED. Najväčšou prekážkou môže byť cena, ktorá je pre niektorých ľudí stále príliš vysoká. Je tu však stále viac lacnejších modelov, ktoré vďaka zaujímavým riešeniam poskytujú pri sledovaní športových podujatí rovnaký zážitok,“ povedal Artur Rzysko, šéf oddelenia RTV a AGD z ABC Data, regionálneho distribútora IT zariadení a spotrebnej elektroniky.

Športový mód
Takzvaný športový mód je čoraz bežnejší. Stlačením jedného tlačidla získa divák plnší, ostrejší a jemnejší obraz. „Sledovanie zápasov, zvlášť dynamických pasáží plných záberov zblízka a detailov, je tak omnoho príjemnejšie a predstavuje menšiu záťaž pre oči,“ vysvetľuje produktový manažér Marcin Kalinowski z ABC Data.

Nahrávanie na externý disk
Niektorí poskytovatelia káblovej televízie v rámci paušálu ponúkajú dekodér, ktorý dokáže nahrávať televízne programy. Výmenou za to je však zvyčajne viazanosť. „Pred kúpou televízora sa preto uistite, či má odporúčaný model aj USB HDD nahrávací výstup. Môžete ho použiť na integráciu svojho prijímača s externým diskom, ktorý si môžete kúpiť sami a na ktorý si môžete nahrať zápasy podľa vlastného výberu. Je to ideálne riešenie napríklad vtedy, ak si pre iné povinnosti či neskorý začiatok zápasov nemôžete hru svojich športových idolov pozrieť priamo,“ dodáva Marcin Kalinowski.

Sledujte športy kdekoľvek a kedykoľvek chcete
Netreba dodávať, že sú zápasy, v ktorých ide o veľa. Napriek tomu, že práve nie sme doma, chceme sledovať priebeh zápasu v reálnom čase. Čoraz viac televízií to chápe a ponúka aplikácie, ktoré umožňujú prenos ich programov na mobilných zariadeniach. Aj výrobcovia televíznych prijímačov ponúkajú rovnako zaujímavé riešenia. „Sú modely, ktoré využívajú TV tuner alebo USB disk, pripojený k televízoru a umožňujú tak v standby móde streamovanie na iné prijímače, smartfóny alebo laptopy kdekoľvek vo svete. Športový fanúšik si tak môže vychutnať zápas slovenskej reprezentácie i v krajine, kde nemá prístup k vysielaniu slovenských televízií. Podmienkou je samozrejme dostupnosť rýchleho internetu,“ vysvetľuje Kalinowski.

Televízor ako router
Rovnako zaujímavým riešením je aj dvojitý tuner. Televízory, vybavené touto funkciou, môžu streamovať obraz a zvuk nielen na iný prijímač, ale aj na tablet alebo smartfón. Vďaka tejto funkcii si môžu športoví fanúšikovia vychutnávať zápas na hlavnom televízore, zatiaľ čo ostatní členovia domácnosti sledujú iné vysielanie – seriál, vzdelávací program či dokument – na druhom prijímači. Obe zariadenia musia byť spojené cez Wi-Fi.

Dva zápasy na jednej obrazovke
Na jednej obrazovke možno sledovať až dva programy. V prípade zápasov, ktoré sa odohrávajú v rovnaký čas, ide o šikovné riešenie. „Veľmi často sa zápasy začínajú naraz a ak sú rovnako napínavé, fanúšikovia môžu chcieť sledovať oba súčasne a bez prepínania kanálov,“ dodáva expert ABC Data.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá