26.10.2012 0 Comments

Spoločnosť Microsoft ohlásila nový operačný systém Windows 8

Nový operačný systém, aplikácie a široká ponuka moderných zariadení je od dnešného dátumu dostupná zákazníkom po celom svete.

Spoločnosť Microsoft dnes ohlásila všeobecnú dostupnosť operačného systému Windows 8. Od piatku 26. októbra 2012 si zákazníci po celom svete môžu kúpiť najnovšiu verziu operačného systému, ktorý charakterizuje nové intuitívne používateľské rozhranie, bohatá ponuka aplikácií a špičkové moderné zariadenia.

Uvedením Windows 8 spoločnosť Microsoft prináša na trh nový prístup k operačnému systému. Či už uprednostňujete tablet alebo PC, či vás viac baví obsah konzumovať alebo veci vytvárať, či chcete pracovať alebo zabávať sa, Windows 8 prináša vo všetkých smeroch osobnú skúsenosť prispôsobenú individuálnym potrebám," povedal Markus Breyer, generálny riaditeľ Microsoft Slovakia.

Nové používateľské rozhranie systému Windows 8 je založené na dynamických dlaždiciach, ktoré si každý používateľ môže prispôsobiť podľa seba. Na úvodnú obrazovku je možné umiestniť aplikácie, obľúbené webové stránky, zoznamy skladieb, kontakty a iné, ktoré sa aktualizujú v reálnom čase a používateľ má tak okamžitý prehľad, čo je nové. Ku klasickému ovládaniu myšou a klávesnicou pribudlo aj dotykové ovládanie. Systém Windows 8 má rýchly štart a pripojenie ku cloudu, čím umožňuje prístup ku fotografiám, dokumentom a nastaveniam v akomkoľvek počítači s Windows 8.

Systém aplikácií je vo Windows novinkou a prináša nový pohľad na konzumáciu obsahu cez PC. K dispozícii sú v tzv. Windows Obchode, kde sa nachádzajú aplikácie od vývojárov zo Slovenska, ale aj zo sveta, mnohé sú dostupné bezplatne. Aplikácie spolu môžu spolupracovať, čo napríklad umožňuje zdieľať fotografie či kontakty s priateľmi v zozname kontaktov. Ich dôležitosť potvrdili aj slovenské médiá a spoločnosti, ktoré už svoje aplikácie pre Windows 8 pripravili a v najbližších dňoch budú dostupné na stiahnutie v slovenskom Windows Obchode.

Zákazníci vo viac ako 140 krajinách, vrátane Slovenska, môžu od 26. októbra získať nový Windows 8 v 37 jazykoch, hneď niekoľkými spôsobmi.

  • Formou inovácie aktuálne nainštalovaného operačného systému Windows na nový systém vo verzii Windows 8 Pro. Ponuka sa týka legálne zakúpených systémov Windows XP, Windows Vista a Windows 7, platí do konca januára 2013 a za 29,99 eur ju možno realizovať prostredníctvom webu www.docasnaponuka.sk alebo za 59,99 eur prostredníctvom DVD média u vybraných predajcov.
  • Ďalšia možnosť sa týka zákazníkov, ktorí si zakúpili nové PC s Windows 7 medzi 2. júnom 2012 a 31. januárom 2013. Tí si môžu Windows 8 Pro stiahnuť za 14,99 eur prostredníctvom webu www.docasnaponuka.sk .
  • Nový operačný systém je možné zakúpiť aj priamo u predajcov spolu so zariadeniami, na ktorých je už nainštalovaný vo verzii Windows 8 Pro.

Po 31. januári 2013 budú výhodné možnosti inovácie ukončené a systém bude k dispozícii za plnú cenu vo verziách Windows 8 (119,99 eur) a Windows 8 Pro (279,99 eur).

NAY Elektrodom bude súčasťou celosvetového štartu predaja Windows 8. Dlhoočakávanú novú verziu Windows uvedie do predaja v piatok 26. októbra o 12:00. Presne od tohto momentu si ju budú môcť kúpiť aj zákazníci najväčšieho predajcu spotrebnej elektroniky na Slovensku. „Sme radi, že sme súčasťou celosvetového štartu takej najdôležitejšej softvérovej novinky tohto roka, akou je Windows 8 a môžeme hneď počas štartu ponúknuť širokú ponuku notebookov s novým operačným systémom,"povedal Karol Tisončík, obchodný riaditeľ spoločnosti.

Pre firmy je v rámci multilicencií k dispozícii aj verzia Windows 8 Enterprise, ktorá so sebou prináša nové možnosti mobilnej produktivity prostredníctvom Windows To Go, teda spustením operačného systému z USB kľúča, možnosť vytvárania a nahrávania podnikových aplikácií priamo do firemných počítačov z knižnice aplikácií, či šifrovanie harddisku a USB kľúčov prostredníctvom funkcie BitLocker a mnohých iných. Okrem systému vyvinutého pre zariadenia typu ARM bol prvýkrát predstavený aj systém Windows 8 RT pre nový typ ľahkých, tenkých zariadení s dlhou výdržou na batérie. Systém privítala slovenská IT spoločnosť a partner Microsoft Slovakia.

„Ako každý užívateľ niektorého z operačných systémov Windows aj my sme očakávali od Windows 8 najmä technologický krok vpred. Zo všetkého najviac nás zaujímali oblasti bezpečnosti, spoľahlivosti, rýchlosti či stability systému, ale aj zmeny v užívateľskom rozhraní, od ktorého sme očakávali zjednodušenie a sprehľadnenie práce s počítačom alebo iným zariadením s Windows 8. Za seba môžem potvrdiť, že Windows 8 svojimi vlastnosťami a funkcionalitami splnil a v niektorých oblastiach aj prekonal naše očakávania," povedal Milan Hanajík, konateľ spoločnosti H-Soft s. r. o.

Nový operačný systém si možno na 90 dní bezplatne vyskúšať prostredníctvom stránky www.technet.sk .

Základné informácie o tom, ako ovládať systém a čo všetko prináša sú k dispozícii na stiahnutie cez http://www.microsoft.com/slovakia/materialy .

Fotografie a screenshoty nájdete na stránke www.microsoft.com/en-us/news .


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá