Image
27.2.2014 0 Comments

Sony α6000: Najrýchlejší hybrid na svete

a6000_wSELP1650_right_silver-1200.jpg Sony α6000 sa môže pochváliť najrýchlejším automatickým ostrením medzi fotoaparátmi s vymeniteľnými objektívmi. Len šesť stotín sekundy mu stačí na precízne „zameranie" objektu, ktorý fotíte. Vďaka tejto rýchlosti nestrácate čas s polovičným stláčaním spúšte a stihnete aj zábery, ktoré boli doteraz vždy rozmazané.

Či ide o letmý úsmev alebo motýľa, ktorý na zlomok sekundy pristál na lúčnom kvete − vďaka ostreniu, snímaču Exmor APS HD CMOS s rozlíšením 24,3 Mpix a obrazovému procesoru BIONZ X zachytíte aj najkratšie okamihy do najmenšieho detailu.

Model α6000 (oficiálne ILCE-6000) je riešením pre všetkých, ktorí hľadajú rozmerovo malý fotoaparát, ale nechcú sa vzdať ultrarýchleho ostrenia. Sony ho vyrába v dvoch farebných verziách - čiernej a titánovej.

a6000_wSELP1650_wSEL55210_black-1200.jpg

Režim automatického ostrenia novej α6000 je rýchlejší ako pri mnohých drahých profesionálnych zrkadlovkách. Poháňa ho technológia Fast Hybrid AF od Sony. AF senzor s fázovou detekciou 179 ohniskových bodov je osadený ultrapresnou detekciou kontrastu. Výsledkom tejto kombinácie je najrýchlejšie automatické ostrenie medzi fotoaparátmi s vymeniteľnými objektívmi. A keď sa k tomu pridá sekvenčné fotenie s rýchlosťou 11 snímok za sekundu, objektívu α6000 nič neunikne. Je ideálny na fotenie športu, ako aj rýchlo sa pohybujúcich objektov a meniacich sa scén.

Jasný hľadáčik OLED Tru-Finder uľahčuje hľadanie ideálnej kompozície. Môžete si v ňom prezerať výsledky rôznych nastavení ostrosti, expozície a ďalších parametrov - čo uvidíte v hľadáčiku, nájdete aj na snímke.

a6000_wSELP1650_image_02-1200.jpg

Intuitívne umiestnenie ovládania vo vrchnej časti fotoaparátu umožňuje rýchle úpravy nastavenia bez toho, aby ste zdvíhali oči od fotenej scenérie. Dovedna sedem tlačidiel s používateľským výberom funkcie - vrátane dvoch umožňujúcich nastavenie používateľom - zaručuje rýchly prístup k 43 možnostiam volieb, čo uspokojí aj najnáročnejšieho fotografa. A na ešte väčšiu flexibilitu má fotoaparát zabudovaný aj blesk, ktorý pomôže prisvietiť portrétové snímky alebo fotografovať pri tlmenom interiérovom svetle.

S α6000 môžete fotografie ľahko zdieľať cez mobil - fotoaparát sa vďaka technológiám NFC a Wi-Fi jednoduchým letmým dotykom spáruje so smartfónom alebo tabletom z modelového radu Xperia alebo s akýmkoľvek zariadením s operačným systémom Android a podporou NFC. Jeden dotyk postačí aj na aktiváciu funkcie Smart Remote Control, ktorá umožňuje z mobilného telefónu na diaľku ovládať spúšť fotoaparátu a prezerať si nafotené snímky.

Digitálny fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi α6000 od Sony sa bude na Slovensku predávať od apríla 2014.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá