Image
30.11.2016 0 Comments

Smart paličky umožnia hrať na čokoľvek ako na virtuálne bicie a počuť pri tom skutočný zvuk

Nová kampaň na Kickstarteri sľubuje povzniesť bubnovanie na úplne inú úroveň pomocou dvoch smart paličiek. A nepotrebujete na to ani bubon.

Paličky Freedrum sú vybavené senzormi a inteligentnými technológiami a spolupracujú so smartfónom a mobilnou aplikáciou. Navyše si môžete nasadiť slúchadlá a vaše bubnovanie nebude počuť nikto iný.

V puzdre je PCB s gyroskopom, ktorý deteguje pohyb a interpretuje ho ako úder na bubon. Pritom úder na jedno miesto vytvára iný zvuk ako na iné. Zároveň sa sleduje aj sila a niekoľkých ďalších parametrov, ktoré sú potom preložené do MIDI. Signál MIDI sa odosiela cez bluetooth do sprievodnej aplikácie (napr. GarageBand na iPhone), ktorá potom zahrá skutočný zvuk do slúchadiel.

Freedrum je napájaný malou vysokokapacitnou Li-Pol batériou, ktorej plné nabitie trvá necelú hodinu a poskytuje energiu na  sedem hodín neprestajného  bubnovania.

Ako sme už spomenuli, Freedrum podporuje iOS s GarageBand, odporúčané zariadenia sú iPhone alebo iPad s iOS 10 a vyšším. Funguje však aj s iným aplikáciami, ako sú Bluetooth Midi, e.g. DM1, MoDrum a Vatanator Drum Machine. Údajne ho možno používať aj so zariadeniami s operačným systémom Android, Windows a Mac OS.

Tím teraz zbiera financie na Kickstarteri, namiesto plánovaných 150 000 dolárov je na konte už takmer pol milióna. Prví prispievatelia mohli získať kit Freedrum  za 69 dolárov, táto ponuka je však už vypredaná, súčasná najnižšia je za 89 dolárov. Dodávky by sa mali začať v auguste 2017.

Zdroj: slashgear.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá