4.12.2012 0 Comments

Slúchadlá vyvinuté hudobníkmi

Spoločnosť Sony pripravila novú modlu pre všetkých audiofilov. Do vývoja nových prémiových slúchadiel zapojila svoje hudobné štúdio. Na ich výrobe sa tak podieľali aj hudobníci a technici, medzi najznámejších patrí napríklad speváčka Katy B, či skupina Magnetic Man. Výsledkom sú slúchadlá MDR-1, ktoré sú charakteristické izoláciou zvukov a kvalitným podaním basov. Dostupné sú v štandardnej verzii, vo verzii s digitálnou elimináciou okolitého zvuku a v bezdrôtovej verzií.

Vyvinuté s profíkmi

Počas spolupráce na vývoji nových slúchadiel identifikovali umelci a technici kritické sub-basové pásmo 30-40 Hz, ktoré je pre súčasné hudobné štýly typické. To viedlo vývojárov k vylepšeniu konštrukcie. Výsledkom je rýchlejší a „rytmickejší" nízkofrekvenčný rozsah, jednoducho povedané, basy v týchto slúchadlách vás posadia na stoličku.

Štandardná verzia slúchadiel MDR-1R disponuje špeciálne vyvinutou 40 mm membránou s polymérovou vrstvou z tekutých kryštálov. Takáto inovatívna štruktúra poskytuje potrebnú pevnosť a nízku hmotnosť. Slúchadlá majú špeciálne skonštruované budiace jednotky, ktoré zabezpečujú extrémne širokopásmové výkonové vlastnosti s rozsahom, ktorý nerozozná ani ľudské ucho. O komfort sa starajú tlak uvoľňujúce vankúšiky, ktoré zabezpečujú stabilné nasadenie a perfektné pohodlie. Každý detail slúchadiel MDR-1R bol prepracovaný za účelom dosiahnutia maximálneho zážitku pri počúvaní hudby. Dôraz na detail je vidieť aj pri novom kábli, ktorý má na svojom povrchu jemné drážky, ktoré zabraňujú frustrujúcemu zamotaniu kábla.

Bezkáblová sloboda a umelá inteligencia

Slúchadlá MDR-1RBT sú variant bez káblov. Cez rozhranie Bluetooth umožňujú bezdrôtové spojenie so zariadeniami podporujúcimi túto technológiu, napríklad so smartfónom. Funkcia „One Touch" zase uľahčí zdieľanie hudby aj fotografií medzi zariadeniami Sony s NFC komunikáciou. Na okamžité vytvorenie vzájomného spojenia stačí jediný dotyk. Nie sú potrebné žiadne nastavenia. Vďaka technológii Stamina poskytnú slúchadlá až 30-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Ak si chcete užiť hudbu do posledného detailu bez akýchkoľvek rušivých zvukov, slúchadlá MDR-1RNC dokážu odstrániť hluk z okolia. Táto verzia slúchadiel využíva plne automatickú digitálnu elimináciu okolitého hluku s umelou inteligenciou. Tá dokáže odstrániť až 99,7% okolitého hluku. Pri počúvaní vás už nič nevyruší. Vďačí za to 2 digitálnym snímačom a vlastnému softvéru - tieto slúchadlá majú skutočne vlastný rozum!

Slúchadlá radu MDR-1 sú na slovenskom trhu dostupné od októbra 2012 za cenu 200 EUR pri modely MDR-1R, 300 EUR pri modely MDR-1RBT a 400 EUR pri modely MDR-1RNC.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá