4.12.2012 0 Comments

Slúchadlá vyvinuté hudobníkmi

Spoločnosť Sony pripravila novú modlu pre všetkých audiofilov. Do vývoja nových prémiových slúchadiel zapojila svoje hudobné štúdio. Na ich výrobe sa tak podieľali aj hudobníci a technici, medzi najznámejších patrí napríklad speváčka Katy B, či skupina Magnetic Man. Výsledkom sú slúchadlá MDR-1, ktoré sú charakteristické izoláciou zvukov a kvalitným podaním basov. Dostupné sú v štandardnej verzii, vo verzii s digitálnou elimináciou okolitého zvuku a v bezdrôtovej verzií.

Vyvinuté s profíkmi

Počas spolupráce na vývoji nových slúchadiel identifikovali umelci a technici kritické sub-basové pásmo 30-40 Hz, ktoré je pre súčasné hudobné štýly typické. To viedlo vývojárov k vylepšeniu konštrukcie. Výsledkom je rýchlejší a „rytmickejší" nízkofrekvenčný rozsah, jednoducho povedané, basy v týchto slúchadlách vás posadia na stoličku.

Štandardná verzia slúchadiel MDR-1R disponuje špeciálne vyvinutou 40 mm membránou s polymérovou vrstvou z tekutých kryštálov. Takáto inovatívna štruktúra poskytuje potrebnú pevnosť a nízku hmotnosť. Slúchadlá majú špeciálne skonštruované budiace jednotky, ktoré zabezpečujú extrémne širokopásmové výkonové vlastnosti s rozsahom, ktorý nerozozná ani ľudské ucho. O komfort sa starajú tlak uvoľňujúce vankúšiky, ktoré zabezpečujú stabilné nasadenie a perfektné pohodlie. Každý detail slúchadiel MDR-1R bol prepracovaný za účelom dosiahnutia maximálneho zážitku pri počúvaní hudby. Dôraz na detail je vidieť aj pri novom kábli, ktorý má na svojom povrchu jemné drážky, ktoré zabraňujú frustrujúcemu zamotaniu kábla.

Bezkáblová sloboda a umelá inteligencia

Slúchadlá MDR-1RBT sú variant bez káblov. Cez rozhranie Bluetooth umožňujú bezdrôtové spojenie so zariadeniami podporujúcimi túto technológiu, napríklad so smartfónom. Funkcia „One Touch" zase uľahčí zdieľanie hudby aj fotografií medzi zariadeniami Sony s NFC komunikáciou. Na okamžité vytvorenie vzájomného spojenia stačí jediný dotyk. Nie sú potrebné žiadne nastavenia. Vďaka technológii Stamina poskytnú slúchadlá až 30-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Ak si chcete užiť hudbu do posledného detailu bez akýchkoľvek rušivých zvukov, slúchadlá MDR-1RNC dokážu odstrániť hluk z okolia. Táto verzia slúchadiel využíva plne automatickú digitálnu elimináciu okolitého hluku s umelou inteligenciou. Tá dokáže odstrániť až 99,7% okolitého hluku. Pri počúvaní vás už nič nevyruší. Vďačí za to 2 digitálnym snímačom a vlastnému softvéru - tieto slúchadlá majú skutočne vlastný rozum!

Slúchadlá radu MDR-1 sú na slovenskom trhu dostupné od októbra 2012 za cenu 200 EUR pri modely MDR-1R, 300 EUR pri modely MDR-1RBT a 400 EUR pri modely MDR-1RNC.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá