4.12.2012 0 Comments

Slúchadlá vyvinuté hudobníkmi

Spoločnosť Sony pripravila novú modlu pre všetkých audiofilov. Do vývoja nových prémiových slúchadiel zapojila svoje hudobné štúdio. Na ich výrobe sa tak podieľali aj hudobníci a technici, medzi najznámejších patrí napríklad speváčka Katy B, či skupina Magnetic Man. Výsledkom sú slúchadlá MDR-1, ktoré sú charakteristické izoláciou zvukov a kvalitným podaním basov. Dostupné sú v štandardnej verzii, vo verzii s digitálnou elimináciou okolitého zvuku a v bezdrôtovej verzií.

Vyvinuté s profíkmi

Počas spolupráce na vývoji nových slúchadiel identifikovali umelci a technici kritické sub-basové pásmo 30-40 Hz, ktoré je pre súčasné hudobné štýly typické. To viedlo vývojárov k vylepšeniu konštrukcie. Výsledkom je rýchlejší a „rytmickejší" nízkofrekvenčný rozsah, jednoducho povedané, basy v týchto slúchadlách vás posadia na stoličku.

Štandardná verzia slúchadiel MDR-1R disponuje špeciálne vyvinutou 40 mm membránou s polymérovou vrstvou z tekutých kryštálov. Takáto inovatívna štruktúra poskytuje potrebnú pevnosť a nízku hmotnosť. Slúchadlá majú špeciálne skonštruované budiace jednotky, ktoré zabezpečujú extrémne širokopásmové výkonové vlastnosti s rozsahom, ktorý nerozozná ani ľudské ucho. O komfort sa starajú tlak uvoľňujúce vankúšiky, ktoré zabezpečujú stabilné nasadenie a perfektné pohodlie. Každý detail slúchadiel MDR-1R bol prepracovaný za účelom dosiahnutia maximálneho zážitku pri počúvaní hudby. Dôraz na detail je vidieť aj pri novom kábli, ktorý má na svojom povrchu jemné drážky, ktoré zabraňujú frustrujúcemu zamotaniu kábla.

Bezkáblová sloboda a umelá inteligencia

Slúchadlá MDR-1RBT sú variant bez káblov. Cez rozhranie Bluetooth umožňujú bezdrôtové spojenie so zariadeniami podporujúcimi túto technológiu, napríklad so smartfónom. Funkcia „One Touch" zase uľahčí zdieľanie hudby aj fotografií medzi zariadeniami Sony s NFC komunikáciou. Na okamžité vytvorenie vzájomného spojenia stačí jediný dotyk. Nie sú potrebné žiadne nastavenia. Vďaka technológii Stamina poskytnú slúchadlá až 30-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Ak si chcete užiť hudbu do posledného detailu bez akýchkoľvek rušivých zvukov, slúchadlá MDR-1RNC dokážu odstrániť hluk z okolia. Táto verzia slúchadiel využíva plne automatickú digitálnu elimináciu okolitého hluku s umelou inteligenciou. Tá dokáže odstrániť až 99,7% okolitého hluku. Pri počúvaní vás už nič nevyruší. Vďačí za to 2 digitálnym snímačom a vlastnému softvéru - tieto slúchadlá majú skutočne vlastný rozum!

Slúchadlá radu MDR-1 sú na slovenskom trhu dostupné od októbra 2012 za cenu 200 EUR pri modely MDR-1R, 300 EUR pri modely MDR-1RBT a 400 EUR pri modely MDR-1RNC.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá