Image
17.10.2016 0 Comments

Slovenskí blogeri budú mať oficiálne zastúpenie,vzniká Asociácia Blogerov

Na Slovensku vzniká vôbec prvá oficiálna organizácia zastupujúca záujmy blogerov. Asociácia Blogerov združuje mladé slovenské talenty s dosahom na viac ako dva milióny ľudí.

Slovenskí blogeri boli doteraz roztrúsení a ak aj spolupracovali s firmami, zvyčajne samostatne. Po novom ich bude združovať práve vznikajúca Asociácia Blogerov, ktorá si kladie za cieľ zrovnoprávniť blogovanie s ostatnými marketingovými kanálmi, poskytnúť blogerom zastrešenie a uľahčiť firmám komunikáciu s blogerskou scénou. Asociácia chce prepájať blogerov so značkami a zároveň slovenské blogerské talenty ďalej vzdelávať. Aj na to má slúžiť plánovaná konferencia s názvom BloggerAcademy.

Asociácia vzniká ku dňu 16.10.2016, čo je medzinárodný deň BlogActionDay. Zakladateľkou asociácie je Jana Malaga, CEO agentúry s názvom ContentAgency a zároveň riaditeľka prestížnej blogerskej súťaže Bloger roka.

„Keď sme sa počas súťaže s blogermi rozprávali, často som počúvala to isté. Naši blogeri sa chceli navzájom stretávať, spoznávať, vzdelávať sa a ďalej tak rásť. Blogovanie ich všetkých baví, je to však pomerne izolovaná práca a mnohým chýbala spoločná platforma. Preto som sa rozhodla vypočuť tento hlas a založiť Asociáciu blogerov ako prirodzený ďalší krok po oceneniach Bloger roka,“ komentuje vznik asociácie Jana Malaga.

Do plejády blogerov, ktorí sa zaradili medzi prvých členov, patria zvučné blogerské mená ako Sweet Lady Lollipop, From Lenka, Zdravé pečenie, Cisarovenovesaty, Drew`sBeauty, Moje jedlo, Bez Mapy, BiancaPricipessa, Mama WearsPrada, Timea-Timbo, SONYAFICHTE, TheStylemon, Photo and Traveling, Style ofBecca a mnohí ďalší. Fenomén blogovania si získal dnešnú mladú generáciu a blogeri neustále pozorujú dvíhajúci sa záujem mladých. Mnohí sa aj preto vzniku asociácie priam dožadovali.

Asociácia má v tomto momente už 44 zazmluvnenýchblogerov, ktorí blogujú o móde, kráse, jedle či cestovaní. Všetci na Facebooku oslovia v priemere
2 867 978 používateľov mesačne (priemerný mesačný organický reach). Aj na Instagrame je toto číslo vysoké, ide až o 170 106 followerov.

Asociácia už od svojho zrodu budí pozornosť médií, a to hlavne preto, že sa jej podarilo pod svoje krídla zlákať špičky slovenskej blogerskej scény. Kompletný zoznam spolupracujúcich top blogerov, aj s kritériami ich výberu, nájdete na stránke eliteblogger.sk.

Ambasádorkou asociácie je moderátorka a zároveň spisovateľka Kristína Farkašová.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá