Image
17.10.2016 0 Comments

Slovenskí blogeri budú mať oficiálne zastúpenie,vzniká Asociácia Blogerov

Na Slovensku vzniká vôbec prvá oficiálna organizácia zastupujúca záujmy blogerov. Asociácia Blogerov združuje mladé slovenské talenty s dosahom na viac ako dva milióny ľudí.

Slovenskí blogeri boli doteraz roztrúsení a ak aj spolupracovali s firmami, zvyčajne samostatne. Po novom ich bude združovať práve vznikajúca Asociácia Blogerov, ktorá si kladie za cieľ zrovnoprávniť blogovanie s ostatnými marketingovými kanálmi, poskytnúť blogerom zastrešenie a uľahčiť firmám komunikáciu s blogerskou scénou. Asociácia chce prepájať blogerov so značkami a zároveň slovenské blogerské talenty ďalej vzdelávať. Aj na to má slúžiť plánovaná konferencia s názvom BloggerAcademy.

Asociácia vzniká ku dňu 16.10.2016, čo je medzinárodný deň BlogActionDay. Zakladateľkou asociácie je Jana Malaga, CEO agentúry s názvom ContentAgency a zároveň riaditeľka prestížnej blogerskej súťaže Bloger roka.

„Keď sme sa počas súťaže s blogermi rozprávali, často som počúvala to isté. Naši blogeri sa chceli navzájom stretávať, spoznávať, vzdelávať sa a ďalej tak rásť. Blogovanie ich všetkých baví, je to však pomerne izolovaná práca a mnohým chýbala spoločná platforma. Preto som sa rozhodla vypočuť tento hlas a založiť Asociáciu blogerov ako prirodzený ďalší krok po oceneniach Bloger roka,“ komentuje vznik asociácie Jana Malaga.

Do plejády blogerov, ktorí sa zaradili medzi prvých členov, patria zvučné blogerské mená ako Sweet Lady Lollipop, From Lenka, Zdravé pečenie, Cisarovenovesaty, Drew`sBeauty, Moje jedlo, Bez Mapy, BiancaPricipessa, Mama WearsPrada, Timea-Timbo, SONYAFICHTE, TheStylemon, Photo and Traveling, Style ofBecca a mnohí ďalší. Fenomén blogovania si získal dnešnú mladú generáciu a blogeri neustále pozorujú dvíhajúci sa záujem mladých. Mnohí sa aj preto vzniku asociácie priam dožadovali.

Asociácia má v tomto momente už 44 zazmluvnenýchblogerov, ktorí blogujú o móde, kráse, jedle či cestovaní. Všetci na Facebooku oslovia v priemere
2 867 978 používateľov mesačne (priemerný mesačný organický reach). Aj na Instagrame je toto číslo vysoké, ide až o 170 106 followerov.

Asociácia už od svojho zrodu budí pozornosť médií, a to hlavne preto, že sa jej podarilo pod svoje krídla zlákať špičky slovenskej blogerskej scény. Kompletný zoznam spolupracujúcich top blogerov, aj s kritériami ich výberu, nájdete na stránke eliteblogger.sk.

Ambasádorkou asociácie je moderátorka a zároveň spisovateľka Kristína Farkašová.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá