Image
5.6.2014 0 Comments

Slovenská pošta zaplatí za servis IS jedinej firme bez VO 1,6 mil. eur

slovenska_posta_hlavna_ba.jpg Slovenská pošta, a. s. zaplatí za poskytovanie podpornej servisnej služby pre informačný systém LOGIS počas dvoch rokov 1,64 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Predpokladaná cena služby bola 1,74 mil. eur bez dane.

Zákazku získala žilinská firma Martes, s. r. o. cez rokovacie konanie bez zverejnenia z dôvodu ochrany výhradných práv dodávateľa. Má totiž autorské práva na všetky softvérové aplikácie vyvinuté v spojitosti s informačným systémom pre štátnu poštovú spoločnosť. Ako oznámila Slovenská pošta vo Vestníku verejného obstarávania, vzhľadom na to, že jej končí zmluva na poskytovanie podpornej servisnej služby pre informačný systém LOGIS a firma Martes je výhradným vlastníkom autorských práv k nemu, oslovila dodávateľa cez priame rokovacie konanie.

Pošta využíva univerzálny centralizovaný informačný systém LOGIS pre poskytovanie podpory všetkých logistických činností v jednotnom prepravnom procese s väzbami na ďalšie systémy od roku 2007. Vývoj informačného systému pokračoval v štyroch etapách v rokoch 2007 až 2010 na základe uzatvorených zmlúv o dielo so spoločnosťou Martes.

Informačný systém LOGIS napríklad zabezpečuje vytváranie potrebných prevádzkových dokladov a funkcionalít na všetkých hlavných a oblastných spracovateľských strediskách pošty, na medzinárodnej pošte, snímanie brašien na pracoviskách stredísk spracovania prevádzkových dokladov a tvorbu a podporu činností na vyclievacej pošte.

Slovenská pošta, a. s. vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť. Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť má základné imanie 214,3 mil. eur a prevádzkuje sieť viac ako 1 500 plne automatizovaných pobočiek. Okrem klasických poštových služieb tak môže poskytovať aj finančné, bankové, komunikačné a elektronické služby.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá