Image
5.6.2014 0 Comments

Slovenská pošta zaplatí za servis IS jedinej firme bez VO 1,6 mil. eur

slovenska_posta_hlavna_ba.jpg Slovenská pošta, a. s. zaplatí za poskytovanie podpornej servisnej služby pre informačný systém LOGIS počas dvoch rokov 1,64 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Predpokladaná cena služby bola 1,74 mil. eur bez dane.

Zákazku získala žilinská firma Martes, s. r. o. cez rokovacie konanie bez zverejnenia z dôvodu ochrany výhradných práv dodávateľa. Má totiž autorské práva na všetky softvérové aplikácie vyvinuté v spojitosti s informačným systémom pre štátnu poštovú spoločnosť. Ako oznámila Slovenská pošta vo Vestníku verejného obstarávania, vzhľadom na to, že jej končí zmluva na poskytovanie podpornej servisnej služby pre informačný systém LOGIS a firma Martes je výhradným vlastníkom autorských práv k nemu, oslovila dodávateľa cez priame rokovacie konanie.

Pošta využíva univerzálny centralizovaný informačný systém LOGIS pre poskytovanie podpory všetkých logistických činností v jednotnom prepravnom procese s väzbami na ďalšie systémy od roku 2007. Vývoj informačného systému pokračoval v štyroch etapách v rokoch 2007 až 2010 na základe uzatvorených zmlúv o dielo so spoločnosťou Martes.

Informačný systém LOGIS napríklad zabezpečuje vytváranie potrebných prevádzkových dokladov a funkcionalít na všetkých hlavných a oblastných spracovateľských strediskách pošty, na medzinárodnej pošte, snímanie brašien na pracoviskách stredísk spracovania prevádzkových dokladov a tvorbu a podporu činností na vyclievacej pošte.

Slovenská pošta, a. s. vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť. Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť má základné imanie 214,3 mil. eur a prevádzkuje sieť viac ako 1 500 plne automatizovaných pobočiek. Okrem klasických poštových služieb tak môže poskytovať aj finančné, bankové, komunikačné a elektronické služby.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá