Image
20.2.2015 0 Comments

Slovenská aplikácia WakesApp: Prvý reálny to-do messenger a to-do chat na svete

wakesapp2.jpg Ak často zabúdate na dôležité veci, možno vám pomôže aplikácia, na ktorej pracuje tím slovenských vývojárov. WakesApp poslúži ako náhrada za kalendár aj SMS. Aplikácia je dostupná zadarmo pre iOS aj Android. Je to prvý reálny to-do messenger alebo to-do chat na svete.

A ako to funguje? Ak poveríte nejakou úlohou, ktorú treba vykonať o niekoľko dní, napríklad svojho kamaráta či člena rodiny, pošlete mu v aplikácii pripomienku, ktorá sa mu objaví až v čase, keď je záležitosť práve aktuálna, a to v podobe SMS či e-mailu. Výhodné je, že druhá strana nemusí mať aplikáciu nainštalovanú.


Na rozdiel od bežných pripomienkovačov teda WakesApp umožňuje pripomínať úlohy nielen sebe, ale aj iným osobám. V aplikácii sú vopred nastavené časy pripomínania, napr. dnes, zajtra, tento týždeň, prípadne voliteľný dátum. Ak dostávate pripomienky vy, sú zoradené v schránke podľa dátumu, keď sa majú úlohy vykonať. K dispozícii je aj čet, aby ste sa v prípade nejakých komplikácií mohli dohodnúť s danou osobou o zmene termínu.


Aplikácia WakesApp je dostupná zadarmo, no v budúcnosti plánuje vývojársky tím pridať do nej aj špeciálne funkcie, ktoré budú spoplatnené. Ak budete mať napríklad úlohu kúpiť nejakú knihu, WakesApp vám to v spojení s geolokalizáciou pripomenie, ak práve pôjdete okolo kníhkupectva.

wakesapp.jpg

Hoci aplikácia je prvotne určená na súkromné použitie, uplatnenie by mohla nájsť aj vo firmách, kde by umožňovala načasovať rôzne úlohy.

WakesApp je už v App Store a verzia pre Android je už tiež dostupná na stiahnutie (ale na nej treba ešte popracovať :-)

Zdroj: wakesapp.com
startitup.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá