Image
20.2.2015 0 Comments

Slovenská aplikácia WakesApp: Prvý reálny to-do messenger a to-do chat na svete

wakesapp2.jpg Ak často zabúdate na dôležité veci, možno vám pomôže aplikácia, na ktorej pracuje tím slovenských vývojárov. WakesApp poslúži ako náhrada za kalendár aj SMS. Aplikácia je dostupná zadarmo pre iOS aj Android. Je to prvý reálny to-do messenger alebo to-do chat na svete.

A ako to funguje? Ak poveríte nejakou úlohou, ktorú treba vykonať o niekoľko dní, napríklad svojho kamaráta či člena rodiny, pošlete mu v aplikácii pripomienku, ktorá sa mu objaví až v čase, keď je záležitosť práve aktuálna, a to v podobe SMS či e-mailu. Výhodné je, že druhá strana nemusí mať aplikáciu nainštalovanú.


Na rozdiel od bežných pripomienkovačov teda WakesApp umožňuje pripomínať úlohy nielen sebe, ale aj iným osobám. V aplikácii sú vopred nastavené časy pripomínania, napr. dnes, zajtra, tento týždeň, prípadne voliteľný dátum. Ak dostávate pripomienky vy, sú zoradené v schránke podľa dátumu, keď sa majú úlohy vykonať. K dispozícii je aj čet, aby ste sa v prípade nejakých komplikácií mohli dohodnúť s danou osobou o zmene termínu.


Aplikácia WakesApp je dostupná zadarmo, no v budúcnosti plánuje vývojársky tím pridať do nej aj špeciálne funkcie, ktoré budú spoplatnené. Ak budete mať napríklad úlohu kúpiť nejakú knihu, WakesApp vám to v spojení s geolokalizáciou pripomenie, ak práve pôjdete okolo kníhkupectva.

wakesapp.jpg

Hoci aplikácia je prvotne určená na súkromné použitie, uplatnenie by mohla nájsť aj vo firmách, kde by umožňovala načasovať rôzne úlohy.

WakesApp je už v App Store a verzia pre Android je už tiež dostupná na stiahnutie (ale na nej treba ešte popracovať :-)

Zdroj: wakesapp.com
startitup.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá