Image
20.2.2015 0 Comments

Slovenská aplikácia WakesApp: Prvý reálny to-do messenger a to-do chat na svete

wakesapp2.jpg Ak často zabúdate na dôležité veci, možno vám pomôže aplikácia, na ktorej pracuje tím slovenských vývojárov. WakesApp poslúži ako náhrada za kalendár aj SMS. Aplikácia je dostupná zadarmo pre iOS aj Android. Je to prvý reálny to-do messenger alebo to-do chat na svete.

A ako to funguje? Ak poveríte nejakou úlohou, ktorú treba vykonať o niekoľko dní, napríklad svojho kamaráta či člena rodiny, pošlete mu v aplikácii pripomienku, ktorá sa mu objaví až v čase, keď je záležitosť práve aktuálna, a to v podobe SMS či e-mailu. Výhodné je, že druhá strana nemusí mať aplikáciu nainštalovanú.


Na rozdiel od bežných pripomienkovačov teda WakesApp umožňuje pripomínať úlohy nielen sebe, ale aj iným osobám. V aplikácii sú vopred nastavené časy pripomínania, napr. dnes, zajtra, tento týždeň, prípadne voliteľný dátum. Ak dostávate pripomienky vy, sú zoradené v schránke podľa dátumu, keď sa majú úlohy vykonať. K dispozícii je aj čet, aby ste sa v prípade nejakých komplikácií mohli dohodnúť s danou osobou o zmene termínu.


Aplikácia WakesApp je dostupná zadarmo, no v budúcnosti plánuje vývojársky tím pridať do nej aj špeciálne funkcie, ktoré budú spoplatnené. Ak budete mať napríklad úlohu kúpiť nejakú knihu, WakesApp vám to v spojení s geolokalizáciou pripomenie, ak práve pôjdete okolo kníhkupectva.

wakesapp.jpg

Hoci aplikácia je prvotne určená na súkromné použitie, uplatnenie by mohla nájsť aj vo firmách, kde by umožňovala načasovať rôzne úlohy.

WakesApp je už v App Store a verzia pre Android je už tiež dostupná na stiahnutie (ale na nej treba ešte popracovať :-)

Zdroj: wakesapp.com
startitup.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá