Image
12.1.2015 0 Comments

Slovenská androidová aplikácia vás zorientuje v kopcoch. Konečne už nájdete Kriváň.

krivan.jpg Aplikáciou viete rozoznať, na aký kopec sa pozeráte. Nemusíte sa trápiť s mapou alebo kopce reálne poznať. Stačí zdvihnúť telefón a kamerou zosnímať kopec. Na obraze kopca, ktorý je na smartfóne, sa zobrazia údaje o tom, ako sa vrch volá, ako je ďaleko a akú má výšku.

Aplikácia je primárne vytvorená pre turistov, ktorí chodia po horách a nepoznajú ich. Zmapovaných je viac ako 3700 kopcov zo Slovenska. Po kliknutí na popis kopca sa používateľovi zobrazí jeho aktuálna pozícia na mape a zároveň aj pozícia používateľa na mape.

V prípade, že sa na obrazovke zobrazuje priveľa objektov (textových názvov vrchov) a aplikácia má problém zobraziť všetky vrchy, používateľ si môže nastaviť rozmedzie, v akej vzdialenosti má aplikácia vrchy rozoznávať.

Maximálna viditeľnosť aplikácie je až 20 kilometrov. Na takúto vzdialenosť je aplikácia schopná zistiť názov vrchu.

Aplikácia sa dostala medzi najúspešnejšie nové aplikácie na Slovensku. K 5. 12. 2015 bola na 23. pozícii v najúspešnejších nových aplikácií.

Aplikácia je dostupná zatiaľ pre androidové zariadenia.

index.png

Aplikácia je free, neobsahuje žiadne vnorené nákupy ani iné spoplatnenia, vytvorila ju developerská firma Starbug, s.r.o.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá