Image
12.1.2015 0 Comments

Slovenská androidová aplikácia vás zorientuje v kopcoch. Konečne už nájdete Kriváň.

krivan.jpg Aplikáciou viete rozoznať, na aký kopec sa pozeráte. Nemusíte sa trápiť s mapou alebo kopce reálne poznať. Stačí zdvihnúť telefón a kamerou zosnímať kopec. Na obraze kopca, ktorý je na smartfóne, sa zobrazia údaje o tom, ako sa vrch volá, ako je ďaleko a akú má výšku.

Aplikácia je primárne vytvorená pre turistov, ktorí chodia po horách a nepoznajú ich. Zmapovaných je viac ako 3700 kopcov zo Slovenska. Po kliknutí na popis kopca sa používateľovi zobrazí jeho aktuálna pozícia na mape a zároveň aj pozícia používateľa na mape.

V prípade, že sa na obrazovke zobrazuje priveľa objektov (textových názvov vrchov) a aplikácia má problém zobraziť všetky vrchy, používateľ si môže nastaviť rozmedzie, v akej vzdialenosti má aplikácia vrchy rozoznávať.

Maximálna viditeľnosť aplikácie je až 20 kilometrov. Na takúto vzdialenosť je aplikácia schopná zistiť názov vrchu.

Aplikácia sa dostala medzi najúspešnejšie nové aplikácie na Slovensku. K 5. 12. 2015 bola na 23. pozícii v najúspešnejších nových aplikácií.

Aplikácia je dostupná zatiaľ pre androidové zariadenia.

index.png

Aplikácia je free, neobsahuje žiadne vnorené nákupy ani iné spoplatnenia, vytvorila ju developerská firma Starbug, s.r.o.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá