Image
30.4.2014 0 Comments

Skype sprístupnil skupinové videohovory zadarmo pre PC, Xbox a Mac

skype_group_video_calling.jpg Skype bola jedna z prvých služieb, ktorá umožňovala používateľom neobmedzené volania zadarmo. Teraz, keď je k dispozícii niekoľko konkurenčných služieb (najznámejšia a najpoužívanejšia z nich je Viber), je Microsoft nútený zatraktívniť svoju ponuku, aby pritiahol ďalších používateľov. Najnovšie sa o to pokúša sprístupnením skupinových videohovorov zadarmo.

Videohovory pre 10 používateľov naraz spustil Skype v roku 2010. Po niekoľkomesačnom betatestovaní sa od roku 2011 stali platenou funkciou. No už niekoľko rokov boli dostupné skupinové hovory zadarmo pre používateľov prémiových účtov s počítačmi so systémom Windows a Mac, nedávno k nim pribudli aj majitelia Xboxu One.

Najnovšie sú skupinové hovory k dispozícii pre všetkých používateľov týchto platforiem a čoskoro k nim majú pribudnúť aj ďalšie platformy. Pravdepodobne pôjde o mobilné zariadenia, na ktorých zatiaľ táto funkcia nie je podporovaná.

Sprístupnenie skupinových videohovorov zadarmo naznačuje, že Skype si uvedomuje, že môže prísť o svoju pozíciu najpoužívanejšej služby na hlasové hovory a videohovory. Napríklad konkurenčná služba Google Hangouts je možno menej spoľahlivá ako Skype (prinajmenšom spočiatku bola), ale jej ponuka bola od začiatku zadarmo.

Navyše Google pridal skupinové videohovory aj do svojich mobilných aplikácií a pripojil k nim aj ďalšie pokročilé funkcie. Vlani začal s integráciou svojich hlasových, textových, četovacích služieb a VoIP pod spoločný dáždnik Google Hangouts. Otázka teda znie, či budú stačiť skupinové videohovry zadarmo na prilákanie používateľov späť ku Skypu.

Zdroj: blogs.skype.com
mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá