Image
30.4.2014 0 Comments

Skype sprístupnil skupinové videohovory zadarmo pre PC, Xbox a Mac

skype_group_video_calling.jpg Skype bola jedna z prvých služieb, ktorá umožňovala používateľom neobmedzené volania zadarmo. Teraz, keď je k dispozícii niekoľko konkurenčných služieb (najznámejšia a najpoužívanejšia z nich je Viber), je Microsoft nútený zatraktívniť svoju ponuku, aby pritiahol ďalších používateľov. Najnovšie sa o to pokúša sprístupnením skupinových videohovorov zadarmo.

Videohovory pre 10 používateľov naraz spustil Skype v roku 2010. Po niekoľkomesačnom betatestovaní sa od roku 2011 stali platenou funkciou. No už niekoľko rokov boli dostupné skupinové hovory zadarmo pre používateľov prémiových účtov s počítačmi so systémom Windows a Mac, nedávno k nim pribudli aj majitelia Xboxu One.

Najnovšie sú skupinové hovory k dispozícii pre všetkých používateľov týchto platforiem a čoskoro k nim majú pribudnúť aj ďalšie platformy. Pravdepodobne pôjde o mobilné zariadenia, na ktorých zatiaľ táto funkcia nie je podporovaná.

Sprístupnenie skupinových videohovorov zadarmo naznačuje, že Skype si uvedomuje, že môže prísť o svoju pozíciu najpoužívanejšej služby na hlasové hovory a videohovory. Napríklad konkurenčná služba Google Hangouts je možno menej spoľahlivá ako Skype (prinajmenšom spočiatku bola), ale jej ponuka bola od začiatku zadarmo.

Navyše Google pridal skupinové videohovory aj do svojich mobilných aplikácií a pripojil k nim aj ďalšie pokročilé funkcie. Vlani začal s integráciou svojich hlasových, textových, četovacích služieb a VoIP pod spoločný dáždnik Google Hangouts. Otázka teda znie, či budú stačiť skupinové videohovry zadarmo na prilákanie používateľov späť ku Skypu.

Zdroj: blogs.skype.com
mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá