Image
30.4.2014 0 Comments

Skype sprístupnil skupinové videohovory zadarmo pre PC, Xbox a Mac

skype_group_video_calling.jpg Skype bola jedna z prvých služieb, ktorá umožňovala používateľom neobmedzené volania zadarmo. Teraz, keď je k dispozícii niekoľko konkurenčných služieb (najznámejšia a najpoužívanejšia z nich je Viber), je Microsoft nútený zatraktívniť svoju ponuku, aby pritiahol ďalších používateľov. Najnovšie sa o to pokúša sprístupnením skupinových videohovorov zadarmo.

Videohovory pre 10 používateľov naraz spustil Skype v roku 2010. Po niekoľkomesačnom betatestovaní sa od roku 2011 stali platenou funkciou. No už niekoľko rokov boli dostupné skupinové hovory zadarmo pre používateľov prémiových účtov s počítačmi so systémom Windows a Mac, nedávno k nim pribudli aj majitelia Xboxu One.

Najnovšie sú skupinové hovory k dispozícii pre všetkých používateľov týchto platforiem a čoskoro k nim majú pribudnúť aj ďalšie platformy. Pravdepodobne pôjde o mobilné zariadenia, na ktorých zatiaľ táto funkcia nie je podporovaná.

Sprístupnenie skupinových videohovorov zadarmo naznačuje, že Skype si uvedomuje, že môže prísť o svoju pozíciu najpoužívanejšej služby na hlasové hovory a videohovory. Napríklad konkurenčná služba Google Hangouts je možno menej spoľahlivá ako Skype (prinajmenšom spočiatku bola), ale jej ponuka bola od začiatku zadarmo.

Navyše Google pridal skupinové videohovory aj do svojich mobilných aplikácií a pripojil k nim aj ďalšie pokročilé funkcie. Vlani začal s integráciou svojich hlasových, textových, četovacích služieb a VoIP pod spoločný dáždnik Google Hangouts. Otázka teda znie, či budú stačiť skupinové videohovry zadarmo na prilákanie používateľov späť ku Skypu.

Zdroj: blogs.skype.com
mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá