SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Školstvo: Stredoškoláci sa môžu zapojiť do vedeckej súťaže

Tlačové správy
0

Študenti stredných škôl sa môžu zapojiť do vedeckej súťaže, v ktorej budú hľadať riešenia pre trvalo udržateľný rozvoj. Súťaž so zameraním na vzťah medzi trvalo udržateľným rozvojom a prírodnými vedami vyhlasuje spoločnosť BASF. Úlohou tímu stredoškolských študentov je uskutočniť vedecký výskum a vyvinúť inovatívne riešenie, ktoré vyrieši zvolený problém v ich lokalite. Informovala o tom Silvia Tajbliková zo spoločnosti BASF Slovensko spol. s r.o. s tým, že zvoleným problémom môže byť napríklad plytvanie energiou v škole alebo nadmerná produkcia odpadu.

Súťaž s názvom Hrdinovia budúcnosti bude okrem Slovenska aj v ďalších deviatich európskych krajinách. "Cieľom súťaže je, aby mladšia generácia pochopila a prijala koncepciu udržateľnosti za svoju a zároveň našla pozitívny vzťah k vede, ktorá v tomto prípade má nenahraditeľnú úlohu. Chceme študentom pomôcť v tom, aby vedeli získané skúsenosti a zručnosti aplikovať aj v reálnom svete. Sme presvedčení, že dnešní mladí novátori sú našou budúcnosťou a je potrebné sa starať o ich rozvoj," povedal riaditeľ oddelenia komunikácie a vládnych vzťahov BASF pre strednú Európu Filip Dvořák.

Ako informovala Tajbliková, študenti musia pri úlohe využiť nielen svoje teoretické znalosti a vedecký záujem, ale aj tvorivosť a predstavivosť. Najlepšie nápady môžu byť dobrým príkladom, ktorý inšpiruje ostatných ľudí k zmene a k využívaniu udržateľných riešení. Tímy sa môžu do súťaže zaregistrovať na internetovej stránke www.chemgeneration.com. Uzávierka projektov je 27. marca, najlepšie tímy získajú ceny a budú sa môcť zúčastniť na programe na podporu udržateľnosti pre rok 2015, v ktorom budú môcť prezentovať svoje riešenia na podujatí Ihrisko inovácií.

Organizátorom súťaže je chemická spoločnosť BASF. Projekt na Slovensku podporili aj Slovenská chemická spoločnosť, Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR, Združenie učiteľov chémie aj Ústav polymérov Slovenskej akadémie vied.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať