11.3.2013 0 Comments

Školstvo: Na revitalizáciu školských knižníc pôjde 50-tisíc eur

Na podporu a rozvíjanie čitateľskej gramotnosti žiakov pôjde 50-tisíc eur z eurofondov. Školy môžu predkladať žiadosti o financovanie z rozvojového projektu Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Cieľom projektu je podporiť aktivity zamerané na aplikáciu informačných a komunikačných technológií, internetizáciu školských knižníc, či zvyšovanie čitateľskej kultúry žiakov. "Projekt pomôže skvalitniť knižnično-informačné služby žiakom, pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, prípadne členom miestnej komunity," hovorí minister školstva Dušan Čaplovič.

Záujemcovia môžu predkladať svoje žiadosti do 15. apríla 2013 odboru školstva príslušného obvodného úradu v sídle kraja. Projekt sa musí uskutočniť v období od 1. septembra do 30. novembra 2013 a žiadateľ môže predložiť len jeden projekt. Môže dostať maximálne 3000 eur, potrebná je však minimálna spoluúčasť zriaďovateľa alebo iných osôb najmenej päť percent z celkových nákladov. Z pridelených prostriedkov môže škola kúpiť napríklad počítačovú zostavu do školskej knižnice, tlačiareň, čítačku čiarových kódov, či knihy v printovej alebo digitálnej forme.

Projekty posúdi odborná komisia, ktorá vyhodnotí ich využiteľnosť vo výchovno-vzdelávacej činnosti, ako aj účasť žiakov, rodičov a miestneho obyvateľstva v projekte. Dôraz sa bude klásť aj na ekonomickú efektívnosť, kreativitu a inovatívne prvky.

Ministerstvo školstva vyhlásilo túto výzvu už po šiestykrát. Doteraz sa do rozvojového projektu prihlásilo 2 059 základných a stredných škôl. Podporu v celkovej výške 1 849 277 eur dostalo 584 škôl.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá