11.3.2013 0 Comments

Školstvo: Na revitalizáciu školských knižníc pôjde 50-tisíc eur

Na podporu a rozvíjanie čitateľskej gramotnosti žiakov pôjde 50-tisíc eur z eurofondov. Školy môžu predkladať žiadosti o financovanie z rozvojového projektu Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Cieľom projektu je podporiť aktivity zamerané na aplikáciu informačných a komunikačných technológií, internetizáciu školských knižníc, či zvyšovanie čitateľskej kultúry žiakov. "Projekt pomôže skvalitniť knižnično-informačné služby žiakom, pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, prípadne členom miestnej komunity," hovorí minister školstva Dušan Čaplovič.

Záujemcovia môžu predkladať svoje žiadosti do 15. apríla 2013 odboru školstva príslušného obvodného úradu v sídle kraja. Projekt sa musí uskutočniť v období od 1. septembra do 30. novembra 2013 a žiadateľ môže predložiť len jeden projekt. Môže dostať maximálne 3000 eur, potrebná je však minimálna spoluúčasť zriaďovateľa alebo iných osôb najmenej päť percent z celkových nákladov. Z pridelených prostriedkov môže škola kúpiť napríklad počítačovú zostavu do školskej knižnice, tlačiareň, čítačku čiarových kódov, či knihy v printovej alebo digitálnej forme.

Projekty posúdi odborná komisia, ktorá vyhodnotí ich využiteľnosť vo výchovno-vzdelávacej činnosti, ako aj účasť žiakov, rodičov a miestneho obyvateľstva v projekte. Dôraz sa bude klásť aj na ekonomickú efektívnosť, kreativitu a inovatívne prvky.

Ministerstvo školstva vyhlásilo túto výzvu už po šiestykrát. Doteraz sa do rozvojového projektu prihlásilo 2 059 základných a stredných škôl. Podporu v celkovej výške 1 849 277 eur dostalo 584 škôl.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá