11.3.2013 0 Comments

Školstvo: Na revitalizáciu školských knižníc pôjde 50-tisíc eur

Na podporu a rozvíjanie čitateľskej gramotnosti žiakov pôjde 50-tisíc eur z eurofondov. Školy môžu predkladať žiadosti o financovanie z rozvojového projektu Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Cieľom projektu je podporiť aktivity zamerané na aplikáciu informačných a komunikačných technológií, internetizáciu školských knižníc, či zvyšovanie čitateľskej kultúry žiakov. "Projekt pomôže skvalitniť knižnično-informačné služby žiakom, pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, prípadne členom miestnej komunity," hovorí minister školstva Dušan Čaplovič.

Záujemcovia môžu predkladať svoje žiadosti do 15. apríla 2013 odboru školstva príslušného obvodného úradu v sídle kraja. Projekt sa musí uskutočniť v období od 1. septembra do 30. novembra 2013 a žiadateľ môže predložiť len jeden projekt. Môže dostať maximálne 3000 eur, potrebná je však minimálna spoluúčasť zriaďovateľa alebo iných osôb najmenej päť percent z celkových nákladov. Z pridelených prostriedkov môže škola kúpiť napríklad počítačovú zostavu do školskej knižnice, tlačiareň, čítačku čiarových kódov, či knihy v printovej alebo digitálnej forme.

Projekty posúdi odborná komisia, ktorá vyhodnotí ich využiteľnosť vo výchovno-vzdelávacej činnosti, ako aj účasť žiakov, rodičov a miestneho obyvateľstva v projekte. Dôraz sa bude klásť aj na ekonomickú efektívnosť, kreativitu a inovatívne prvky.

Ministerstvo školstva vyhlásilo túto výzvu už po šiestykrát. Doteraz sa do rozvojového projektu prihlásilo 2 059 základných a stredných škôl. Podporu v celkovej výške 1 849 277 eur dostalo 584 škôl.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá