Image
20.12.2012 0 Comments

Sedem technológií na vymretie

pisaci_stroj.jpg Ktoré technológie nás pravdepodobne opustia v roku 2013? Niektoré sú očividnými kandidátmi, niektoré prekvapia.

Na konci každého roka sa objavujú články pripravujúce používateľa a manažment firiem na nastupujúce technológie, na ktoré sa treba pripraviť. Ale možno je ešte dôležitejšie vedieť, ktoré nás opustia. Do takých bude asi treba prestať investovať či azda naopak, nakúpiť licencie dopredu? Pri niektorých je načase začať hľadať alternatívu.

1. Zastarané aplikácie
Predovšetkým väčšie podniky sa aplikácií a riešení pre staršie až najstaršie systémy len tak nezbavia. Ale opäť ubudne možností, ako prevádzkovať napríklad vaše staré skladové hospodárstvo pre DOS. Pravdepodobne nepobeží rovnako ako predtým, bude treba siahnuť po virtualizácii alebo jednoducho konečne tú hrubú čiaru urobiť.

2. Mobilné aplikácie

Rad komentátorov predpovedá odchod mobilných aplikácií už dlhší čas. Aplikácie sa majú pretransformovať do inteligentných agentov tvoriacich súčasť hlavnej obrazovky vášho telefónu a na základe perfektného povedomia o vašej polohe, nálade, tlaku a ďalších informácií budú priamo modifikovať váš prístup k dátam, ktoré budete potrebovať.

3. Tradičné desktopy
Už nejaký čas pozorujeme zaujímavú zmenu paradigmy. Predtým bol stolový PC pre používateľov všetkým. Najskôr úložiskom dát a aplikácií, potom sa dáta začali sťahovať na siete a budúci rok sa možno konečne odohrá toľko predpovedaný príchod tenkých klientov, aj keď to bude hoci v podobe Chrome OS alebo klientov Remote Desktop, ako hlavného pracovného nástroja na vašom firemnom „stroji".

4. Inteligentné telefóny BlackBerry
BlackBerry sa na negatívnych vlnách katastrofických očakávaní pohojdáva už viac ako rok. Neustále meškanie upgradov, obchodné prechmaty s tabletmi a pokusy o nové tvary idú ruka v ruke s priebežnými zmenami v manažmente. Faktom je, že koncoví zákazníci chcú obyčajný telefón, ktorý bude fungovať. A zamestnanci, ktorí sú k dispozícii 24×7, by si predsa len na telefóne tie Angry Birds pustili.

5. Telefóny s Windows
Analytici IDC predpovedajú novým telefónom platformy Windows Phone zastúpenie na trhu asi 11 percent, ale až v roku 2016. To nie je práve podiel na trhu, ktorý by Microsoftu dával väčšiu možnosť ovplyvňovať dianie v mobilnom svete.

6. Systémy telefónnych ústrední
Končia nielen klasické analógové telefóny pripojené priamo, ale aj hybridné telefónne ústredne. Virtuálne ústredne sa vlastným pracovným stolom čoraz viac vzďaľujú, usadili sa v dátových centrách. Ale ako to vyzerá, spoločnosti sa nakoniec vyhnú aj nutnosti zaobstarávať zamestnancom akékoľvek zariadenie, iba zviažu svoje služby, v tomto prípade telefónne, so súkromným prístrojom podľa voľby a možností každého pracovníka.

7. Faxy
Bol to dlhý boj, ale v nasledujúcom roku to faxy konečne vzdajú. Ich život bol vždy tesne spätý s klasickými telefónnymi linkami a tie už veľmi nestretneme. Existujúce desiatky nových služieb, ktoré umožňujú transportovať zmluvy s plnou verifikáciou a autentifikáciou.

Zdroj: Computerworld.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá