5.6.2015 0 Comments

Satelitná širokopásmová služba tooway™ bude na Slovensku ešte dostupnejšia

Eutelsat Broadband, spoločne so svojím slovenským partnerom Softel, vyškolil v Žiline viac ako 40 nových špecialistov pre inštaláciu satelitnej širokopásmovej služby tooway™. Išlo o prvé zo série bezplatných školení, ktoré budú pokračovať aj na jeseň tohto roku.

Investícia Eutelsatu do vzdelávacieho programu prinesie v rámci regiónu aj celého Slovenska nielen nové pracovné príležitosti, pomôže aj zmenšiť digitálnu priepasť v krajine. Tá podľa aktuálnych odhadov u nás ovplyvňuje 900 tisíc domácností a firiem a práve služba tooway™ pomôže túto priepasť preklenúť resp. zúžiť. Riešenie Eutelsatu totiž prináša satelitný širokopásmový internet pre rezidenčný sektor a firmy aj tam, kde tradičné pripojenie na internet chýba, prípadne je pomalé.

Tréningový program tooway™, ktorý sa uskutočnil v apríli v žilinskom hoteli Holiday Inn, priniesol praktické a technické školenia zamerané na inštaláciu služby a súvisiacich zariadení. Absolventi získali certifikát, ktorý ich oprávňuje inštalovať a servisovať produkty a služby tooway™. Eutelsat Broadband momentálne v regióne podniká rozsiahlu marketingovú kampaň, od ktorej si sľubuje prilákanie nových zákazníkov.

Slovenské školenie je súčasťou väčšej európskej iniciatívy. Európsky vzdelávací program Eutelsatu je najväčším bezplatným tréningovým programom svojho druhu v Európe. Doteraz bolo v rámci tejto iniciatívy certifikovaných 6,000 technikov v dvadsiatich európskych krajinách a v ôsmych jazykoch. Eutelsat takýmto spôsobom harmonizuje praktické skúsenosti zo satelitných širokopásmových inštalácií naprieč kontinentom. Budovaním rozsiahlej siete expertov a inštalačných technikov Eutelsat pomáha zavádzať univerzálny prístup k vysokorýchlostnému širokopásmovému pripojeniu v Európe a zároveň vytvára nové pracovné miesta. Iniciatíva takisto pomáha satelitným TV technikom rozšíriť svoje technické znalosti a rozširuje ich možnosti uplatnenia sa.

„Lokálnym špecialistom vysvetľujeme prínos a benefity satelitnej širokopásmovej služby tooway™. Učíme ich ako túto službu predávať a inštalovať. Tým rozvíjame dlhodobý a udržateľný biznisový zámer, ktorý domácnostiam a firmám prinesie internetové pripojenie,

aby sa mohli vzdelávať, aby mohli podnikať, komunikovať či zabávať sa. Odbornej komunite školenia zároveň prinesú nové miesta a pracovné príležitosti," povedal Sándor Jurásek, regionálny obchodný manažér Eutelsat Broadband pre strednú Európu. „Už teraz vieme povedať, že ďalšie podobné tréningové programy sa uskutočnia na jeseň tohto roku na východnom Slovensku, v Košiciach."

Služba Eutelsat tooway™ je určená spotrebiteľom a firmám, ktoré nemajú žiadny prístup k širokopásmového internetu alebo rýchlosť ich pripojenia neprekračuje 2 Mbps. Najnovšie tooway™ služby ponúkajú rýchlosti na úrovni do 22 Mbps (download) a 6 Mbps (upload), čo z nich robí najrýchlejšiu satelitnú širokopásmovú službu v Európe. Pre príjem je potrebná malá, 77 cm široká satelitná anténa a modem. Služba využíva satelitnú technológiu KA-SAT, ktorá je najvyspelejšou technológiou svojho druhu v Európe.

Pre viac informácií o tooway™ službách navštívte: www.tooway.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá