5.6.2015 0 Comments

Satelitná širokopásmová služba tooway™ bude na Slovensku ešte dostupnejšia

Eutelsat Broadband, spoločne so svojím slovenským partnerom Softel, vyškolil v Žiline viac ako 40 nových špecialistov pre inštaláciu satelitnej širokopásmovej služby tooway™. Išlo o prvé zo série bezplatných školení, ktoré budú pokračovať aj na jeseň tohto roku.

Investícia Eutelsatu do vzdelávacieho programu prinesie v rámci regiónu aj celého Slovenska nielen nové pracovné príležitosti, pomôže aj zmenšiť digitálnu priepasť v krajine. Tá podľa aktuálnych odhadov u nás ovplyvňuje 900 tisíc domácností a firiem a práve služba tooway™ pomôže túto priepasť preklenúť resp. zúžiť. Riešenie Eutelsatu totiž prináša satelitný širokopásmový internet pre rezidenčný sektor a firmy aj tam, kde tradičné pripojenie na internet chýba, prípadne je pomalé.

Tréningový program tooway™, ktorý sa uskutočnil v apríli v žilinskom hoteli Holiday Inn, priniesol praktické a technické školenia zamerané na inštaláciu služby a súvisiacich zariadení. Absolventi získali certifikát, ktorý ich oprávňuje inštalovať a servisovať produkty a služby tooway™. Eutelsat Broadband momentálne v regióne podniká rozsiahlu marketingovú kampaň, od ktorej si sľubuje prilákanie nových zákazníkov.

Slovenské školenie je súčasťou väčšej európskej iniciatívy. Európsky vzdelávací program Eutelsatu je najväčším bezplatným tréningovým programom svojho druhu v Európe. Doteraz bolo v rámci tejto iniciatívy certifikovaných 6,000 technikov v dvadsiatich európskych krajinách a v ôsmych jazykoch. Eutelsat takýmto spôsobom harmonizuje praktické skúsenosti zo satelitných širokopásmových inštalácií naprieč kontinentom. Budovaním rozsiahlej siete expertov a inštalačných technikov Eutelsat pomáha zavádzať univerzálny prístup k vysokorýchlostnému širokopásmovému pripojeniu v Európe a zároveň vytvára nové pracovné miesta. Iniciatíva takisto pomáha satelitným TV technikom rozšíriť svoje technické znalosti a rozširuje ich možnosti uplatnenia sa.

„Lokálnym špecialistom vysvetľujeme prínos a benefity satelitnej širokopásmovej služby tooway™. Učíme ich ako túto službu predávať a inštalovať. Tým rozvíjame dlhodobý a udržateľný biznisový zámer, ktorý domácnostiam a firmám prinesie internetové pripojenie,

aby sa mohli vzdelávať, aby mohli podnikať, komunikovať či zabávať sa. Odbornej komunite školenia zároveň prinesú nové miesta a pracovné príležitosti," povedal Sándor Jurásek, regionálny obchodný manažér Eutelsat Broadband pre strednú Európu. „Už teraz vieme povedať, že ďalšie podobné tréningové programy sa uskutočnia na jeseň tohto roku na východnom Slovensku, v Košiciach."

Služba Eutelsat tooway™ je určená spotrebiteľom a firmám, ktoré nemajú žiadny prístup k širokopásmového internetu alebo rýchlosť ich pripojenia neprekračuje 2 Mbps. Najnovšie tooway™ služby ponúkajú rýchlosti na úrovni do 22 Mbps (download) a 6 Mbps (upload), čo z nich robí najrýchlejšiu satelitnú širokopásmovú službu v Európe. Pre príjem je potrebná malá, 77 cm široká satelitná anténa a modem. Služba využíva satelitnú technológiu KA-SAT, ktorá je najvyspelejšou technológiou svojho druhu v Európe.

Pre viac informácií o tooway™ službách navštívte: www.tooway.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá