Image
27.10.2016 0 Comments

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je reakciou spoločnosti Samsung na zachovanie maximálnej bezpečnosti všetkých zákazníkov Samsung po celej Európe a k dispozícii bude od pondelka 31. októbra.

Ďalšie opatrenia prijaté v Európe od 11. októbra, kedy došlo k rozhodnutiu o ukončení predaja a výroby smartfónov Galaxy Note7:

1. Kontinuálna komunikácia so všetkými zákazníkmi Galaxy Note7 a poskytovanie maximálneho množstva najnovších informácií prostredníctvom Samsung.com a sociálnych sietí.

2. Aktívna priama komunikácia k zákazníkom Galaxy Note7 v Európe s dôraznou žiadosťou o výmenu zariadení Galaxy Note7 v rámci výmenného programu.

3. Kontinuálna spolupráca a koordinácia s miestnymi operátormi a maloobchodnými partnermi, aby bol výmenný proces pre zákazníkov čo najefektívnejší.

4. Pokračujúca spolupráca s príslušnými regulačnými orgánmi a inštitúciami v celej Európe s cieľom stopercentne informovať všetky zainteresované strany o najnovších správach a plánoch spoločnosti. To zahŕňa aj pravidelnú komunikáciu s Európskou agentúrou pre bezpečnosť letectva a miestnymi leteckými spoločnosťami, ktoré zaisťujú oznamovanie presných informácií o obmedzeniach použitia Galaxy Note7 počas letov.


Vďaka kontinuálnej komunikácii so všetkými zúčastnenými stranami a predovšetkým so zákazníkmi sa v Európe podarilo vymeniť už dve tretiny zariadení Galaxy Note7. Zákazníci si môžu vymeniť ich Galaxy Note7 za Galaxy S7, prípadne Galaxy S7 edge, alebo si zaobstarať iný model z portfólia smartfónov Samsung s vyplatením rozdielovej čiastky za ich obstaranie. Samozrejmosťou je tiež možnosť nechať si vrátiť za Galaxy Note7 plnú obstarávaciu sumu.

Nová aktualizácia softvéru je podobná predchádzajúcej celoeurópskej aktualizácii softvéru zo septembra tohto roku, týkajúca sa výrobkov Galaxy Note7. Bolo zistené, že táto aktualizácia minimalizovala riziko zákazníkov, resp. že u žiadneho telefónu s touto aktualizáciou neboli hlásené žiadne incidenty.

Ondřej Koubek, PR manažér Samsung Electronics Czech and Slovek, uviedol: „Pokračujeme v zaistení maximálnej bezpečnosti našich zákazníkov. Táto aktualizácia softvéru je navrhnutá tak, aby pripomínala všetkým užívateľom Galaxy Note7 nutnosť vymeniť ich zariadenia prostredníctvom výmenného programu. Ešte raz by sme sa chceli ospravedlniť všetkým zákazníkom, že sme smerom k nim nedodržali vysoké štandardy, ktoré od značky Samsung očakávajú a úprimne im ďakujeme za trpezlivosť a spoluprácu.“

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá