Image
27.10.2016 0 Comments

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je reakciou spoločnosti Samsung na zachovanie maximálnej bezpečnosti všetkých zákazníkov Samsung po celej Európe a k dispozícii bude od pondelka 31. októbra.

Ďalšie opatrenia prijaté v Európe od 11. októbra, kedy došlo k rozhodnutiu o ukončení predaja a výroby smartfónov Galaxy Note7:

1. Kontinuálna komunikácia so všetkými zákazníkmi Galaxy Note7 a poskytovanie maximálneho množstva najnovších informácií prostredníctvom Samsung.com a sociálnych sietí.

2. Aktívna priama komunikácia k zákazníkom Galaxy Note7 v Európe s dôraznou žiadosťou o výmenu zariadení Galaxy Note7 v rámci výmenného programu.

3. Kontinuálna spolupráca a koordinácia s miestnymi operátormi a maloobchodnými partnermi, aby bol výmenný proces pre zákazníkov čo najefektívnejší.

4. Pokračujúca spolupráca s príslušnými regulačnými orgánmi a inštitúciami v celej Európe s cieľom stopercentne informovať všetky zainteresované strany o najnovších správach a plánoch spoločnosti. To zahŕňa aj pravidelnú komunikáciu s Európskou agentúrou pre bezpečnosť letectva a miestnymi leteckými spoločnosťami, ktoré zaisťujú oznamovanie presných informácií o obmedzeniach použitia Galaxy Note7 počas letov.


Vďaka kontinuálnej komunikácii so všetkými zúčastnenými stranami a predovšetkým so zákazníkmi sa v Európe podarilo vymeniť už dve tretiny zariadení Galaxy Note7. Zákazníci si môžu vymeniť ich Galaxy Note7 za Galaxy S7, prípadne Galaxy S7 edge, alebo si zaobstarať iný model z portfólia smartfónov Samsung s vyplatením rozdielovej čiastky za ich obstaranie. Samozrejmosťou je tiež možnosť nechať si vrátiť za Galaxy Note7 plnú obstarávaciu sumu.

Nová aktualizácia softvéru je podobná predchádzajúcej celoeurópskej aktualizácii softvéru zo septembra tohto roku, týkajúca sa výrobkov Galaxy Note7. Bolo zistené, že táto aktualizácia minimalizovala riziko zákazníkov, resp. že u žiadneho telefónu s touto aktualizáciou neboli hlásené žiadne incidenty.

Ondřej Koubek, PR manažér Samsung Electronics Czech and Slovek, uviedol: „Pokračujeme v zaistení maximálnej bezpečnosti našich zákazníkov. Táto aktualizácia softvéru je navrhnutá tak, aby pripomínala všetkým užívateľom Galaxy Note7 nutnosť vymeniť ich zariadenia prostredníctvom výmenného programu. Ešte raz by sme sa chceli ospravedlniť všetkým zákazníkom, že sme smerom k nim nedodržali vysoké štandardy, ktoré od značky Samsung očakávajú a úprimne im ďakujeme za trpezlivosť a spoluprácu.“

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá