Image
11.1.2013 0 Comments

Samsung ukázal prototypy ohybných displejov OLED

samsung-keynote-ces.jpg Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES predstavil Samsung prototypy ohybných displejov. Microsoft ukázal novú technológiu pre Xbox Kinect.

Spoločnosť Samsung v stredu na CES ukázala svoje prototypy flexibilných displejov OLED, ktoré môžu byť okolo smartfónu ohnuté alebo stočené. Samsung predstavil aj svoju novú značku Youm, ktorá sa bude venovať výrobe ohybných displejov. Microsoft na CES predstavil projekt pre Xbox Kinect, vďaka ktorému sa zdá, akoby videohry vystupovali z televíznej obrazovky do stien a do podlahy.

Samsung nie je jediná spoločnosť, ktorá na CES ohybné a pružné displeja predviedla. Napríklad v pondelok spoločnosť Corning oznámila, že vie vyrábať obrazovky z tvrdeného skla Gorilla Glass, ktoré sa dokážu zakriviť okolo zariadenia. Ďalšia firma ukázala komponenty k ultratenkým flexibilným displejom.

Displeje OLED vydávajú vlastné svetlo, a tak nepotrebujú veľké a ťažké podsvietenie, pre ktoré sú klasické displeje LCD príliš tuhé. V stredu Samsung ukázal displej OLED vo veľkosti smartfónu, ktorý sa ohýba ako list papiera, ale jeho farby sa zdali sýte a jasné.

„Veríme v potenciál trhu pre ohybné displeje OLED natoľko, že vytvárame úplne nový rad pod značkou Youm," povedal technik Samsungu, ktorý prototyp ukázal. Ďalej predviedol aj prototyp smartfónu, ktorý bol jedným z týchto displejov vybavený. Displej sa okolo zariadenia stočil tak, že ak ležalo čelom dolu, dôležité správy boli vidieť na jeho okrajoch.

Samsung neuviedol, kedy budú ohybné alebo zahnuté displeje dostupné. Na začiatku týždňa však manažér konkurenčnej spoločnosti Corning uviedol, že Gorilla Glass by sa mohol na zahnutých displejoch objaviť už tento rok.

Microsoft na CES predstavil svoj nový projekt nazvaný IllumiRoom. Ten je postavený na zariadení Xbox Kinect a premieta svetlo na stenu a podlahu izby. Videohry vďaka tomu vyzerajú, ako keby z obrazovky vystupovali.

„Náš systém používa vzhľad a geometriu izby (zachytenej Kinectom) na prispôsobenie premietnutých obrazov v reálnom čase bez používateľského upravenia grafiky," uviedol Microsoft na stránkach projektu.

Microsoft natočil video, ktoré túto novú funkciu ukazuje. Dátum jej uvedenia na trh však spoločnosť zatiaľ neoznámila.


Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá