Image
11.1.2013 0 Comments

Samsung ukázal prototypy ohybných displejov OLED

samsung-keynote-ces.jpg Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES predstavil Samsung prototypy ohybných displejov. Microsoft ukázal novú technológiu pre Xbox Kinect.

Spoločnosť Samsung v stredu na CES ukázala svoje prototypy flexibilných displejov OLED, ktoré môžu byť okolo smartfónu ohnuté alebo stočené. Samsung predstavil aj svoju novú značku Youm, ktorá sa bude venovať výrobe ohybných displejov. Microsoft na CES predstavil projekt pre Xbox Kinect, vďaka ktorému sa zdá, akoby videohry vystupovali z televíznej obrazovky do stien a do podlahy.

Samsung nie je jediná spoločnosť, ktorá na CES ohybné a pružné displeja predviedla. Napríklad v pondelok spoločnosť Corning oznámila, že vie vyrábať obrazovky z tvrdeného skla Gorilla Glass, ktoré sa dokážu zakriviť okolo zariadenia. Ďalšia firma ukázala komponenty k ultratenkým flexibilným displejom.

Displeje OLED vydávajú vlastné svetlo, a tak nepotrebujú veľké a ťažké podsvietenie, pre ktoré sú klasické displeje LCD príliš tuhé. V stredu Samsung ukázal displej OLED vo veľkosti smartfónu, ktorý sa ohýba ako list papiera, ale jeho farby sa zdali sýte a jasné.

„Veríme v potenciál trhu pre ohybné displeje OLED natoľko, že vytvárame úplne nový rad pod značkou Youm," povedal technik Samsungu, ktorý prototyp ukázal. Ďalej predviedol aj prototyp smartfónu, ktorý bol jedným z týchto displejov vybavený. Displej sa okolo zariadenia stočil tak, že ak ležalo čelom dolu, dôležité správy boli vidieť na jeho okrajoch.

Samsung neuviedol, kedy budú ohybné alebo zahnuté displeje dostupné. Na začiatku týždňa však manažér konkurenčnej spoločnosti Corning uviedol, že Gorilla Glass by sa mohol na zahnutých displejoch objaviť už tento rok.

Microsoft na CES predstavil svoj nový projekt nazvaný IllumiRoom. Ten je postavený na zariadení Xbox Kinect a premieta svetlo na stenu a podlahu izby. Videohry vďaka tomu vyzerajú, ako keby z obrazovky vystupovali.

„Náš systém používa vzhľad a geometriu izby (zachytenej Kinectom) na prispôsobenie premietnutých obrazov v reálnom čase bez používateľského upravenia grafiky," uviedol Microsoft na stránkach projektu.

Microsoft natočil video, ktoré túto novú funkciu ukazuje. Dátum jej uvedenia na trh však spoločnosť zatiaľ neoznámila.


Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá