Image
11.1.2013 0 Comments

Samsung ukázal prototypy ohybných displejov OLED

samsung-keynote-ces.jpg Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES predstavil Samsung prototypy ohybných displejov. Microsoft ukázal novú technológiu pre Xbox Kinect.

Spoločnosť Samsung v stredu na CES ukázala svoje prototypy flexibilných displejov OLED, ktoré môžu byť okolo smartfónu ohnuté alebo stočené. Samsung predstavil aj svoju novú značku Youm, ktorá sa bude venovať výrobe ohybných displejov. Microsoft na CES predstavil projekt pre Xbox Kinect, vďaka ktorému sa zdá, akoby videohry vystupovali z televíznej obrazovky do stien a do podlahy.

Samsung nie je jediná spoločnosť, ktorá na CES ohybné a pružné displeja predviedla. Napríklad v pondelok spoločnosť Corning oznámila, že vie vyrábať obrazovky z tvrdeného skla Gorilla Glass, ktoré sa dokážu zakriviť okolo zariadenia. Ďalšia firma ukázala komponenty k ultratenkým flexibilným displejom.

Displeje OLED vydávajú vlastné svetlo, a tak nepotrebujú veľké a ťažké podsvietenie, pre ktoré sú klasické displeje LCD príliš tuhé. V stredu Samsung ukázal displej OLED vo veľkosti smartfónu, ktorý sa ohýba ako list papiera, ale jeho farby sa zdali sýte a jasné.

„Veríme v potenciál trhu pre ohybné displeje OLED natoľko, že vytvárame úplne nový rad pod značkou Youm," povedal technik Samsungu, ktorý prototyp ukázal. Ďalej predviedol aj prototyp smartfónu, ktorý bol jedným z týchto displejov vybavený. Displej sa okolo zariadenia stočil tak, že ak ležalo čelom dolu, dôležité správy boli vidieť na jeho okrajoch.

Samsung neuviedol, kedy budú ohybné alebo zahnuté displeje dostupné. Na začiatku týždňa však manažér konkurenčnej spoločnosti Corning uviedol, že Gorilla Glass by sa mohol na zahnutých displejoch objaviť už tento rok.

Microsoft na CES predstavil svoj nový projekt nazvaný IllumiRoom. Ten je postavený na zariadení Xbox Kinect a premieta svetlo na stenu a podlahu izby. Videohry vďaka tomu vyzerajú, ako keby z obrazovky vystupovali.

„Náš systém používa vzhľad a geometriu izby (zachytenej Kinectom) na prispôsobenie premietnutých obrazov v reálnom čase bez používateľského upravenia grafiky," uviedol Microsoft na stránkach projektu.

Microsoft natočil video, ktoré túto novú funkciu ukazuje. Dátum jej uvedenia na trh však spoločnosť zatiaľ neoznámila.


Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá