Image
27.5.2014 0 Comments

Samsung pripravuje smart hodinky bez potreby pripojenia k telefónu. Budú mať vlastnú SIM kartu.

smartwatches-samsung.jpg Samsung chce v najbližších mesiacoch predstaviť inteligentné hodinky s funkciou telefonovania bez prepojenia so smartfónom. Informovali o tom noviny The Wall Street Journal.

Nové smart hodinky zvládnu telefonovať a prijímať hovory bez toho, aby boli prepojené na telefón, čo väčšina dnešných inteligentných hodiniek neumožňuje. Okrem toho budú schopné fotografovať, posielať e-maily, budú vybavené GPS, technológiou Bluetooth a monitorom srdcového tepu.

Juhokórejská spoločnosť teraz rokuje o tomto „hodinkovom telefóne" s operátormi v Amerike, Južnej Kórei a Európe a dúfa, že novinku uvedie na prelome júna a júla. Hodinky budú mať operačný systém Tizen, ktorý Samsung vyvíjal v spolupráci s Intelom.

Komunikačné zariadenia upevnené na zápästie boli populárne vo filmoch a komiksoch v minulom storočí.

Súčasná vlna „wearables" znova oživila záujem o takéto produkty. Samsung už dnes ponúka štyri druhy smart hodiniek, všetky však vyžadujú pripojenie k smartfónu na umožnenie telefonovania či prehliadania internetu. Nový „watch-phone" však príde s vlastnou SIM kartou a bude to jedno z mála samostatných zariadení na trhu a vôbec prvé pochádzajúce od veľkého výrobcu.

Podľa odhadov spoločnosti IDC sa dodávky nositeľných zariadení v tomto roku strojnásobia na viac ako 19 miliónov kusov, zatiaľ čo predaje inteligentných telefónov sa zvýšia o 19 % na 1,2 mld. kusov. No smart hodinky majú pre juhokórejskú spoločnosť aj iný význam než len ťažiť z módnej vlny nositeľnej elektroniky. Umožnia jej preveriť jej operačný systém Tizen, aby Samsung mohol aj v oblasti softvéru lepšie konkurovať rivalom, ako je Apple a Google. V budúcnosti chce firma využiť Tizen aj v množstve iných výrobkov vrátane fotoaparátov, chladničiek a klimatizačných jednotiek.

Zdroj: online.wsj.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá