Image
27.5.2014 0 Comments

Samsung pripravuje smart hodinky bez potreby pripojenia k telefónu. Budú mať vlastnú SIM kartu.

smartwatches-samsung.jpg Samsung chce v najbližších mesiacoch predstaviť inteligentné hodinky s funkciou telefonovania bez prepojenia so smartfónom. Informovali o tom noviny The Wall Street Journal.

Nové smart hodinky zvládnu telefonovať a prijímať hovory bez toho, aby boli prepojené na telefón, čo väčšina dnešných inteligentných hodiniek neumožňuje. Okrem toho budú schopné fotografovať, posielať e-maily, budú vybavené GPS, technológiou Bluetooth a monitorom srdcového tepu.

Juhokórejská spoločnosť teraz rokuje o tomto „hodinkovom telefóne" s operátormi v Amerike, Južnej Kórei a Európe a dúfa, že novinku uvedie na prelome júna a júla. Hodinky budú mať operačný systém Tizen, ktorý Samsung vyvíjal v spolupráci s Intelom.

Komunikačné zariadenia upevnené na zápästie boli populárne vo filmoch a komiksoch v minulom storočí.

Súčasná vlna „wearables" znova oživila záujem o takéto produkty. Samsung už dnes ponúka štyri druhy smart hodiniek, všetky však vyžadujú pripojenie k smartfónu na umožnenie telefonovania či prehliadania internetu. Nový „watch-phone" však príde s vlastnou SIM kartou a bude to jedno z mála samostatných zariadení na trhu a vôbec prvé pochádzajúce od veľkého výrobcu.

Podľa odhadov spoločnosti IDC sa dodávky nositeľných zariadení v tomto roku strojnásobia na viac ako 19 miliónov kusov, zatiaľ čo predaje inteligentných telefónov sa zvýšia o 19 % na 1,2 mld. kusov. No smart hodinky majú pre juhokórejskú spoločnosť aj iný význam než len ťažiť z módnej vlny nositeľnej elektroniky. Umožnia jej preveriť jej operačný systém Tizen, aby Samsung mohol aj v oblasti softvéru lepšie konkurovať rivalom, ako je Apple a Google. V budúcnosti chce firma využiť Tizen aj v množstve iných výrobkov vrátane fotoaparátov, chladničiek a klimatizačných jednotiek.

Zdroj: online.wsj.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá