Image
27.5.2014 0 Comments

Samsung pripravuje smart hodinky bez potreby pripojenia k telefónu. Budú mať vlastnú SIM kartu.

smartwatches-samsung.jpg Samsung chce v najbližších mesiacoch predstaviť inteligentné hodinky s funkciou telefonovania bez prepojenia so smartfónom. Informovali o tom noviny The Wall Street Journal.

Nové smart hodinky zvládnu telefonovať a prijímať hovory bez toho, aby boli prepojené na telefón, čo väčšina dnešných inteligentných hodiniek neumožňuje. Okrem toho budú schopné fotografovať, posielať e-maily, budú vybavené GPS, technológiou Bluetooth a monitorom srdcového tepu.

Juhokórejská spoločnosť teraz rokuje o tomto „hodinkovom telefóne" s operátormi v Amerike, Južnej Kórei a Európe a dúfa, že novinku uvedie na prelome júna a júla. Hodinky budú mať operačný systém Tizen, ktorý Samsung vyvíjal v spolupráci s Intelom.

Komunikačné zariadenia upevnené na zápästie boli populárne vo filmoch a komiksoch v minulom storočí.

Súčasná vlna „wearables" znova oživila záujem o takéto produkty. Samsung už dnes ponúka štyri druhy smart hodiniek, všetky však vyžadujú pripojenie k smartfónu na umožnenie telefonovania či prehliadania internetu. Nový „watch-phone" však príde s vlastnou SIM kartou a bude to jedno z mála samostatných zariadení na trhu a vôbec prvé pochádzajúce od veľkého výrobcu.

Podľa odhadov spoločnosti IDC sa dodávky nositeľných zariadení v tomto roku strojnásobia na viac ako 19 miliónov kusov, zatiaľ čo predaje inteligentných telefónov sa zvýšia o 19 % na 1,2 mld. kusov. No smart hodinky majú pre juhokórejskú spoločnosť aj iný význam než len ťažiť z módnej vlny nositeľnej elektroniky. Umožnia jej preveriť jej operačný systém Tizen, aby Samsung mohol aj v oblasti softvéru lepšie konkurovať rivalom, ako je Apple a Google. V budúcnosti chce firma využiť Tizen aj v množstve iných výrobkov vrátane fotoaparátov, chladničiek a klimatizačných jednotiek.

Zdroj: online.wsj.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá