Image
23.3.2015 0 Comments

Samsung predstavuje 128GB 3bit NAND Flash úložisko pre smartfóny a tablety

Samsung 3bit NAND eMMC 5.0.jpg Nové pamäťové čipy, ktoré sú určené pre mobilné zariadenia strednej kategórie, majú doteraz najväčšiu kapacitu v rámci štandardu eMMC 5.0. Vynikajú taktiež vysokými rýchlosťami čítania a zápisu.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., svetový líder v oblasti vyspelých pamäťových technológií, predstavuje vysoko výkonné 128GB 3bit NAND úložisko pre mobilné zariadenia, ktoré je založené na technológii Embedded MultiMediaCard (eMMC) 5.0. Vlajkové lode medzi smartfónmi už prechádzajú na 128GB pamäťové úložiská na štandardoch Universal Flash Storage (UFS) 2.0 alebo EMMC 5.1. Rovnako aj smartfóny strednej kategórie budú teraz môcť zvýšiť svoju kapacitu na 128 GB vďaka novému úložisku Samsung 3bit NAND eMMC 5.0. Tento pamäťový čip má najväčšiu kapacitu v rámci štandardu eMMC 5.0.

„Očakávame, že uvedením našej série 3bit eMMC 5.0 na báze NAND sa dostaneme do vedenia v expanzii vysokokapacitných mobilných úložísk. Pokračujeme v rozvoji našej ponuky mobilných pamätí s vylepšeným výkonom a vyššou kapacitou, ktorá uspokojí rastúci dopyt zákazníkov naprieč celým odvetvím mobilných telefónov," povedal Dr. Jung-Bae Lee, senior viceprezident tímu Memory Product Planning and Application Engineering v spoločnosti Samsung Electronics.

Sekvenčné čítanie dát nového 128GB eMMC 5.0 úložiska od spoločnosti Samsung prebieha rýchlosťou 260 MB/s. Ide o rovnaký výkon ako v prípade pamäti MLC eMMC 5.1 na báze NAND. Náhodný výkon čítania a zápisu je 6000 IOPS, resp. 5000 IOPS, čo je dostačujúca rýchlosť pre podporu videí s vysokým rozlíšením a pre pokročilé multitaskingové funkcie. V porovnaní s externými pamäťovými kartami sú tieto rýchlosti čítania a zápisu približne 4-krát a 10-krát vyššie.

Nová séria 3bit pamäťových úložísk eMMC 5.0 rozširuje oblasť podnikania spoločnosti Samsung z dodania SSD diskov pre dátové centrá, servery a počítače až na celý trh mobilných pamäťových úložísk. Samsung bude aj naďalej pokračovať v zavádzaní 3bitových NAND Flash pamätí prostredníctvom rozvoja výkonných a vysokokapacitných riešení, rovnako ako bude pokračovať v posilňovaní konkurencieschopnosti svojho podnikania v oblasti pamäťových technológií.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá