Image
23.3.2015 0 Comments

Samsung predstavuje 128GB 3bit NAND Flash úložisko pre smartfóny a tablety

Samsung 3bit NAND eMMC 5.0.jpg Nové pamäťové čipy, ktoré sú určené pre mobilné zariadenia strednej kategórie, majú doteraz najväčšiu kapacitu v rámci štandardu eMMC 5.0. Vynikajú taktiež vysokými rýchlosťami čítania a zápisu.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., svetový líder v oblasti vyspelých pamäťových technológií, predstavuje vysoko výkonné 128GB 3bit NAND úložisko pre mobilné zariadenia, ktoré je založené na technológii Embedded MultiMediaCard (eMMC) 5.0. Vlajkové lode medzi smartfónmi už prechádzajú na 128GB pamäťové úložiská na štandardoch Universal Flash Storage (UFS) 2.0 alebo EMMC 5.1. Rovnako aj smartfóny strednej kategórie budú teraz môcť zvýšiť svoju kapacitu na 128 GB vďaka novému úložisku Samsung 3bit NAND eMMC 5.0. Tento pamäťový čip má najväčšiu kapacitu v rámci štandardu eMMC 5.0.

„Očakávame, že uvedením našej série 3bit eMMC 5.0 na báze NAND sa dostaneme do vedenia v expanzii vysokokapacitných mobilných úložísk. Pokračujeme v rozvoji našej ponuky mobilných pamätí s vylepšeným výkonom a vyššou kapacitou, ktorá uspokojí rastúci dopyt zákazníkov naprieč celým odvetvím mobilných telefónov," povedal Dr. Jung-Bae Lee, senior viceprezident tímu Memory Product Planning and Application Engineering v spoločnosti Samsung Electronics.

Sekvenčné čítanie dát nového 128GB eMMC 5.0 úložiska od spoločnosti Samsung prebieha rýchlosťou 260 MB/s. Ide o rovnaký výkon ako v prípade pamäti MLC eMMC 5.1 na báze NAND. Náhodný výkon čítania a zápisu je 6000 IOPS, resp. 5000 IOPS, čo je dostačujúca rýchlosť pre podporu videí s vysokým rozlíšením a pre pokročilé multitaskingové funkcie. V porovnaní s externými pamäťovými kartami sú tieto rýchlosti čítania a zápisu približne 4-krát a 10-krát vyššie.

Nová séria 3bit pamäťových úložísk eMMC 5.0 rozširuje oblasť podnikania spoločnosti Samsung z dodania SSD diskov pre dátové centrá, servery a počítače až na celý trh mobilných pamäťových úložísk. Samsung bude aj naďalej pokračovať v zavádzaní 3bitových NAND Flash pamätí prostredníctvom rozvoja výkonných a vysokokapacitných riešení, rovnako ako bude pokračovať v posilňovaní konkurencieschopnosti svojho podnikania v oblasti pamäťových technológií.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá