1.3.2013 0 Comments

Samsung predstavil na veľtrhu MWC v Barcelone Samsung KNOX

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila Samsung KNOX, komplexné bezpečnostné riešenie, ktoré poskytuje zvýšené zabezpečenie od hardvéru až po úroveň aplikácií.

KNOX je postavený na operačnom systéme Android, vyvinutým NSA (National Security Agency), so zvýšeným zabezpečením a službách riadenia integrity, ktoré sú implementované ako na hardvérovej úrovni, tak na úrovni platformy Android. V oblasti aplikácií ponúka KNOX kontajnerové riešenie, vďaka ktorému je oddelené využívanie mobilného telefónu pre pracovné a súkromné ​​účely. To umožňuje zabezpečená platforma Android a šifrovanie súborov na úrovni systému zaisťujúceho ochranu pracovných dát i aplikácií pred únikom dát, útoky vírusov aj malvéru. KNOX je flexibilné a kompatibilné riešenie podporujúce bežnú podnikovú infraštruktúru, ako napr. MDM, VPN a adresárové služby. Oddeleniam IT, ktoré zvažujú zavedenie a riadenie stratégií „Bring Your Own Device" (BYOD), ponúka potrebnú istotu a pohodlie.

Riešenie KNOX je ľahko prístupné prostredníctvom ikony na domovskej obrazovke. Používateľom dáva možnosť používať v zabezpečenom prostredí celý rad firemných aplikácií, napríklad e-mail, webový prehliadač, kontakty, kalendár, zdieľanie súborov, zabezpečenie spolupráce, aplikácie CRM a BI. KNOX umožňuje existujúcim aplikáciám platformy Android automaticky dosiahnuť integráciu do firemného prostredia a prevereného kvalitného zabezpečenia bez akejkoľvek zmeny zdrojového kódu aplikácie. KNOX zbavuje vývojárov aplikácií bremien spočívajúcich v nutnosti vyvíjať individuálne funkcie určené pre firemné prostredie, ako napríklad podpora VPN pripojenia spĺňajúceho požiadavky normy FIPS, šifrovanie na úrovni prístroja, podpora Enterprise Single Sign On (SSO), služby Active Directory a technológie Smart Card využívajúcej autentizáciu na niekoľkých úrovniach.

„Pre podniky, ktoré riešia nároky kladené stratégiou BYOD, je pochopiteľnou prekážkou otázka zaistenie bezpečnosti a ochrany dôverných informácií. Používatelia sa medzitým stretávajú s najmodernejšími inteligentnými telefónmi a tabletmi a stále viac naliehajú na IT oddelenie s požiadavkou, aby mohli využívať svoje vlastné zariadenia," uviedol JK Shin, prezident a riaditeľ IT a mobilnej divízie. „Riešenie je otvorené a používateľsky jednoduché - skombinovať pracovné i osobné dáta v jedinom prístroji. Samsung KNOX dosahuje rovnováhu medzi nutnosťou mať pod kontrolou firemné využitie a potrebou zabezpečiť spokojnosť zamestnancov zaistením maximálnej bezpečnosti na úrovni platformy, takže používatelia môžu pri práci i zábave používať rovnaký prístroj i prostredie."

KNOX je riešením, ktoré spoločnosť Samsung ponúka firmám v súlade so svojím programom Samsung For Enterprise (SAFE), v rámci ktorého neustále usiluje o podporu prístrojov, aby boli pripravené na firemné využitie.

Riešenie KNOX bude komerčne dostupné na vybraných zariadeniach Samsung GALAXY od 2. štvrťroku 2013.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá