1.3.2013 0 Comments

Samsung predstavil na veľtrhu MWC v Barcelone Samsung KNOX

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila Samsung KNOX, komplexné bezpečnostné riešenie, ktoré poskytuje zvýšené zabezpečenie od hardvéru až po úroveň aplikácií.

KNOX je postavený na operačnom systéme Android, vyvinutým NSA (National Security Agency), so zvýšeným zabezpečením a službách riadenia integrity, ktoré sú implementované ako na hardvérovej úrovni, tak na úrovni platformy Android. V oblasti aplikácií ponúka KNOX kontajnerové riešenie, vďaka ktorému je oddelené využívanie mobilného telefónu pre pracovné a súkromné ​​účely. To umožňuje zabezpečená platforma Android a šifrovanie súborov na úrovni systému zaisťujúceho ochranu pracovných dát i aplikácií pred únikom dát, útoky vírusov aj malvéru. KNOX je flexibilné a kompatibilné riešenie podporujúce bežnú podnikovú infraštruktúru, ako napr. MDM, VPN a adresárové služby. Oddeleniam IT, ktoré zvažujú zavedenie a riadenie stratégií „Bring Your Own Device" (BYOD), ponúka potrebnú istotu a pohodlie.

Riešenie KNOX je ľahko prístupné prostredníctvom ikony na domovskej obrazovke. Používateľom dáva možnosť používať v zabezpečenom prostredí celý rad firemných aplikácií, napríklad e-mail, webový prehliadač, kontakty, kalendár, zdieľanie súborov, zabezpečenie spolupráce, aplikácie CRM a BI. KNOX umožňuje existujúcim aplikáciám platformy Android automaticky dosiahnuť integráciu do firemného prostredia a prevereného kvalitného zabezpečenia bez akejkoľvek zmeny zdrojového kódu aplikácie. KNOX zbavuje vývojárov aplikácií bremien spočívajúcich v nutnosti vyvíjať individuálne funkcie určené pre firemné prostredie, ako napríklad podpora VPN pripojenia spĺňajúceho požiadavky normy FIPS, šifrovanie na úrovni prístroja, podpora Enterprise Single Sign On (SSO), služby Active Directory a technológie Smart Card využívajúcej autentizáciu na niekoľkých úrovniach.

„Pre podniky, ktoré riešia nároky kladené stratégiou BYOD, je pochopiteľnou prekážkou otázka zaistenie bezpečnosti a ochrany dôverných informácií. Používatelia sa medzitým stretávajú s najmodernejšími inteligentnými telefónmi a tabletmi a stále viac naliehajú na IT oddelenie s požiadavkou, aby mohli využívať svoje vlastné zariadenia," uviedol JK Shin, prezident a riaditeľ IT a mobilnej divízie. „Riešenie je otvorené a používateľsky jednoduché - skombinovať pracovné i osobné dáta v jedinom prístroji. Samsung KNOX dosahuje rovnováhu medzi nutnosťou mať pod kontrolou firemné využitie a potrebou zabezpečiť spokojnosť zamestnancov zaistením maximálnej bezpečnosti na úrovni platformy, takže používatelia môžu pri práci i zábave používať rovnaký prístroj i prostredie."

KNOX je riešením, ktoré spoločnosť Samsung ponúka firmám v súlade so svojím programom Samsung For Enterprise (SAFE), v rámci ktorého neustále usiluje o podporu prístrojov, aby boli pripravené na firemné využitie.

Riešenie KNOX bude komerčne dostupné na vybraných zariadeniach Samsung GALAXY od 2. štvrťroku 2013.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá