1.3.2013 0 Comments

Samsung predstavil na veľtrhu MWC v Barcelone Samsung KNOX

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila Samsung KNOX, komplexné bezpečnostné riešenie, ktoré poskytuje zvýšené zabezpečenie od hardvéru až po úroveň aplikácií.

KNOX je postavený na operačnom systéme Android, vyvinutým NSA (National Security Agency), so zvýšeným zabezpečením a službách riadenia integrity, ktoré sú implementované ako na hardvérovej úrovni, tak na úrovni platformy Android. V oblasti aplikácií ponúka KNOX kontajnerové riešenie, vďaka ktorému je oddelené využívanie mobilného telefónu pre pracovné a súkromné ​​účely. To umožňuje zabezpečená platforma Android a šifrovanie súborov na úrovni systému zaisťujúceho ochranu pracovných dát i aplikácií pred únikom dát, útoky vírusov aj malvéru. KNOX je flexibilné a kompatibilné riešenie podporujúce bežnú podnikovú infraštruktúru, ako napr. MDM, VPN a adresárové služby. Oddeleniam IT, ktoré zvažujú zavedenie a riadenie stratégií „Bring Your Own Device" (BYOD), ponúka potrebnú istotu a pohodlie.

Riešenie KNOX je ľahko prístupné prostredníctvom ikony na domovskej obrazovke. Používateľom dáva možnosť používať v zabezpečenom prostredí celý rad firemných aplikácií, napríklad e-mail, webový prehliadač, kontakty, kalendár, zdieľanie súborov, zabezpečenie spolupráce, aplikácie CRM a BI. KNOX umožňuje existujúcim aplikáciám platformy Android automaticky dosiahnuť integráciu do firemného prostredia a prevereného kvalitného zabezpečenia bez akejkoľvek zmeny zdrojového kódu aplikácie. KNOX zbavuje vývojárov aplikácií bremien spočívajúcich v nutnosti vyvíjať individuálne funkcie určené pre firemné prostredie, ako napríklad podpora VPN pripojenia spĺňajúceho požiadavky normy FIPS, šifrovanie na úrovni prístroja, podpora Enterprise Single Sign On (SSO), služby Active Directory a technológie Smart Card využívajúcej autentizáciu na niekoľkých úrovniach.

„Pre podniky, ktoré riešia nároky kladené stratégiou BYOD, je pochopiteľnou prekážkou otázka zaistenie bezpečnosti a ochrany dôverných informácií. Používatelia sa medzitým stretávajú s najmodernejšími inteligentnými telefónmi a tabletmi a stále viac naliehajú na IT oddelenie s požiadavkou, aby mohli využívať svoje vlastné zariadenia," uviedol JK Shin, prezident a riaditeľ IT a mobilnej divízie. „Riešenie je otvorené a používateľsky jednoduché - skombinovať pracovné i osobné dáta v jedinom prístroji. Samsung KNOX dosahuje rovnováhu medzi nutnosťou mať pod kontrolou firemné využitie a potrebou zabezpečiť spokojnosť zamestnancov zaistením maximálnej bezpečnosti na úrovni platformy, takže používatelia môžu pri práci i zábave používať rovnaký prístroj i prostredie."

KNOX je riešením, ktoré spoločnosť Samsung ponúka firmám v súlade so svojím programom Samsung For Enterprise (SAFE), v rámci ktorého neustále usiluje o podporu prístrojov, aby boli pripravené na firemné využitie.

Riešenie KNOX bude komerčne dostupné na vybraných zariadeniach Samsung GALAXY od 2. štvrťroku 2013.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá