Image
9.8.2012 0 Comments

Samsung kopíroval iPhone, interný dokument ako dôkaz

Súdny spor medzi Samsungom a Apple naďalej pokračuje a priebežne sa vyplavujú na povrch nové a nové dokumenty, ktoré kryštalizujú celý spor smerom k záverečnému rozhodnutiu.

document-a.jpg

Objavil sa aj dokument, ktorý poukazuje na to, že spoločnosť Samsung porovnávala „vedľa seba" oba smartfóny - konkrétne telefón Samsung Galaxy S1 sa snažila akoby prispôsobiť iPhonu, no zároveň zachovať istý odlišný ráz zariadení. Inak povedané, Samsung kopíroval iPhone.

V dokumente sú odporúčania, ako prispôsobiť priamej konkurencii funkcie smartfónu tak, aby boli používateľsky atraktívnejšie a intuitívnejšie. Každá funkcia bola podrobne rozpísaná a rozanalyzovaná a inžinieri dávali k nej odporúčania.

document-b.jpg

V dokumente sú kompletné tabuľky aj odporúčania. Obsahuje všetky potrebné informácie, ktoré hovoria o tom, že Samsung mal zámer čo najviac sa priblížiť práve iPhonu.

Aj keď obrana spoločnosti Samsung sa nesie v štýle „potrebovali sme vedieť o svojej konkurencii", zdá sa, že spoločnosť Apple použije tento dokument ako usvedčujúci dôkaz, ktorý môže do celého sporu priniesť zásadný obrat.

Čo si myslíte o tomto dokumente a postupe Samsungu? Veríte, že je to len ojedinelý prípad, alebo to robia všetky spoločnosti vrátane Applu?

Samsung Relative Evaluation Report on S1, iPhone

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá