Image
9.8.2012 0 Comments

Samsung kopíroval iPhone, interný dokument ako dôkaz

Súdny spor medzi Samsungom a Apple naďalej pokračuje a priebežne sa vyplavujú na povrch nové a nové dokumenty, ktoré kryštalizujú celý spor smerom k záverečnému rozhodnutiu.

document-a.jpg

Objavil sa aj dokument, ktorý poukazuje na to, že spoločnosť Samsung porovnávala „vedľa seba" oba smartfóny - konkrétne telefón Samsung Galaxy S1 sa snažila akoby prispôsobiť iPhonu, no zároveň zachovať istý odlišný ráz zariadení. Inak povedané, Samsung kopíroval iPhone.

V dokumente sú odporúčania, ako prispôsobiť priamej konkurencii funkcie smartfónu tak, aby boli používateľsky atraktívnejšie a intuitívnejšie. Každá funkcia bola podrobne rozpísaná a rozanalyzovaná a inžinieri dávali k nej odporúčania.

document-b.jpg

V dokumente sú kompletné tabuľky aj odporúčania. Obsahuje všetky potrebné informácie, ktoré hovoria o tom, že Samsung mal zámer čo najviac sa priblížiť práve iPhonu.

Aj keď obrana spoločnosti Samsung sa nesie v štýle „potrebovali sme vedieť o svojej konkurencii", zdá sa, že spoločnosť Apple použije tento dokument ako usvedčujúci dôkaz, ktorý môže do celého sporu priniesť zásadný obrat.

Čo si myslíte o tomto dokumente a postupe Samsungu? Veríte, že je to len ojedinelý prípad, alebo to robia všetky spoločnosti vrátane Applu?

Samsung Relative Evaluation Report on S1, iPhone

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá