Image
19.10.2016 3 Comments

Samsung Galaxy S8 by mal priniesť dizajn a funkcie, s akými sme sa doteraz nestretli

Po neúspechu smartfónu Galaxy Note 7 bude chcieť Samsung nadchádzajúcim modelom Galaxy S8 napraviť svoju reputáciu. Podľa uniknutých informácií má priniesť dizajn a funkcie, s akými sme sa doteraz nestretli. Najväčšia a najnápadnejšia zmena bude odstránenie tlačidla Home. Zmizne fyzické tlačidlo, ktoré vyčnieva z prednej časti smartfónu, a funkcia na návrat na domovskú obrazovku sa implementuje do tlačidla umiestneného za tvrdeným sklom alebo v displeji. A nebude slúžiť len na návrat na hlavnú obrazovku, ale sa použije aj na rozpoznávanie odtlačkov prstov.

Okrem toho sa hovorí, že Samsung plánuje odstrániť aj horné a spodné hrany displeja na Galaxy S8, čím sa v týchto častiach eliminuje aj rámček. To by znamenalo úplnú absenciu rámčeka, keďže bočné rámy sa odstránili už s príchodom zaoblených displejov (Galaxy S6 edge z roku 2015).

Galaxy S8 by mal byť zároveň prvý model zo série Galaxy, ktorý bude mať duálnu kameru. Zatiaľ sa vraj rozhoduje o tom, či sa použije all-in-one duálna kamera (dve  šošovky v jednom module) alebo oddelené kamery (dva samostatné moduly). 

Galaxy S8 vraj bude vydaný skôr ako zvyčajne, pravdepodobne vo februári alebo v marci, aby sa čo najskôr zabudlo na nezdar Galaxy Note 7.  

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

3 Comments

 1. jk reakcia na: Samsung Galaxy S8 by mal priniesť dizajn a funkcie, s akými sme sa doteraz nestretli
  21.10.2016 08:10
  + hasiaci prístroj v povinnej výbave
  Reagovať
 2. super reakcia na: Samsung Galaxy S8 by mal priniesť dizajn a funkcie, s akými sme sa doteraz nestretli
  20.10.2016 18:10
  Uz edge vyzera super a inovativne, nie ako zvysok smartfonov, zaoblene a aj uzitocne v jednom. Navyse prinasa vsetky najnovsie technologie a senzory, lepsiu vydrz fotak, pouzitie ako VR konzolu, hodinky a externe kamery, sluchadla atd. k tomu. Svajciarsky nozik v mobilnom svete.
  Reagovať
 3. :D reakcia na: Samsung Galaxy S8 by mal priniesť dizajn a funkcie, s akými sme sa doteraz nestretli
  20.10.2016 07:10
  tiež bude vybuchovať v náhodných sekvenciách ? :D jááj nie, tento príde s niečim, s čím sme sa ešte nestretli :D
  Reagovať

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá