Image
22.1.2014 0 Comments

Samsung Galaxy S5 má byť predstavený 23. februára na MWC. Aké by mal mať parametre?

Smartfón Galaxy S5, vlajková loď Samsungu na rok 2014, je jedno z najočakávanejších zariadení roka. Minuloročná vlajková loď niektorých sklamala „recyklovaným" dizajnom, ale napriek tomu patrila medzi najobľúbenejšie zariadenia roka. Preto väčšina používateľov a nadšencov očakáva, s čím príde kórejský výrobca tentoraz.

samsung-galaxy-s5-tobias-hornof-koncept.jpg

Bude Samsung Galaxy S5 vyzerať nejako podobne?

Galaxy-S5-koncept.jpg

Dostane Galaxy S5 takúto podobu? Prípadne to bude niečo úplne iné?

V poslednom čase sa na svetlo internetu dostali informácie ohľadne nového zariadenia. Hovorilo sa o veľkom displeji (5 palcov a viac) s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov. Zariadenie by malo disponovať aj fotoaparátom s rozlíšením 16 Mpix či 2900 mAh batériou.

Takisto sa nesú zvesti, že bezpečnostný prvok v podobe snímača oka a očnej sietnice nahradí snímač odtlačkov prstov, ako je to aj pri iPhone 5s. Novú grafickú podobu by mala dostať aj nadstavba Touchwiz UI. No asi najväčšia zmena má prísť v použití nového materiálu na výrobu šasi. Lacnejšia verzia Galaxy S5 by mala prísť klasicky v plastovom vyhotovení, no a tá drahšia by si mala vyslúžiť hliníkové vyhotovenie šasi.

Samsung-Touchwiz-Leak-2014.jpg

Bude kryt Galaxy S5 naozaj hliníkový?

Najnovšie správy ohľadne Galaxy S5 sa týkajú dátumu jeho predstavenia. Včera blogger Eldar Murtazin odhalil na Twitteri, kedy sa tak má stať. Galaxy S5 bude predstavený 28. februára o 18.00 na veľtrhu MWC 2014 v Barcelone. Keby ste náhodou neverili, treba na jeho obhajobu poznamenať, že minulý rok presne predpovedal predstavenie smartfónu Galaxy S4.

Samsung Galaxy S5 launch - 18.00. Barcelona. 23 February. Price the same. Launch - end of April. Specs - u know them :) new touchwiz ;)

- Eldar Murtazin (@eldarmurtazin) January 21, 2014

Ďalej poznamenal, že cena nového zariadenia by mala zostať približne rovnaká a že s novou grafickou podobou používateľskej nadstavby by mal prísť aj jej nový názov.

galaxy-s5.jpg

Uniknuté screenshoty nového Touchwizu

Do MWC 2014 v Barcelone to je približne mesiac, teda nám treba ešte chvíľu počkať na to, čím nás Samsung prekvapí.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá