Image
25.10.2016 0 Comments

Samsung Electronics uviedol nové zakrivené herné monitory vybavené technológiou Quantum Dot

Samsung Electronics uviedol na trh nový špičkový herný monitor. Zakrivený model CFG70 je navrhnutý špeciálne pre profesionálnych hráčov, prináša vyššiu kvalitu obrazu a ponúka funkcie, ktoré užívateľom prinesú skutočne pôsobivý herný zážitok. Prvýkrát bol predstavený na veľtrhoch Gamescom 2016 a IFA 2016.

Ako prvý zakrivený herný monitor na trhu využívajúci technológiu Quantum Dot dokáže model CFG70 (vo veľkostiach 24" a 27") sprostredkovať žiarivé a presné farby naprieč 125% sRGB spektrom. Táto pridaná svietivosť produkuje statický kontrastný pomer 3000:1 a zdôrazňuje skôr skryté herné detaily vo svetlom aj tmavom prostredí. Monitor je tiež šetrný k životnému prostrediu, pretože je vyrobený úplne bez kadmia.

„Využitie našej patentovanej technológie Quantum Dot vo vôbec prvom hernom monitore predznamenáva budúcnosť herného priemyslu. Jedná sa o bezkonkurenčne najvyššiu kvalitu obrazu, aká v tomto odbore ešte nikdy nebola dosiahnutá,“ povedal Seog-gi Kim, senior viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Monitor CFG70 hráčom umožňuje dokonale splynúť s hrou a byť súčasťou deja. Ide o doposiaľ najvýkonnejší a vizuálne najpresvedčivejší model od spoločnosti Samsung.“

Rýchla a plynulá hra
Kombinácia pokročilej technológie zamedzujúcej rozmazanie obrazu a vlastného VA panelu zaisťuje monitoru CFG70 veľmi rýchlu dobu odozvy 1 ms (MPRT). Táto hodnota MPRT obmedzuje viditeľné prechody medzi objektmi v pohybe a animáciami a hráč tak pri hre nie je ničím rušený.

Model CFG70 je vybavený vstavanou technológiou AMD FreeSync, ktorá synchronizuje 144Hz obnovovaciu frekvenciu obrazovky s grafickou kartou AMD. Dochádza tak k zníženiu nielen vstupnej latencie, ale aj trhaniu obrazu a oneskorovaniu pri zobrazovaní interaktívneho video obsahu.

Optimalizovaný herný zážitok
Samsung vybavil monitor CFG70 celým radom ovládačov, ktoré užívateľom zjednodušia jeho nastavenia. Špeciálne herné rozhranie s intuitívnym ovládacím panelom hráčom umožní jednoduchšiu úpravu a personalizáciu nastavení hry. Oba monitory CFG70 tiež disponujú niekoľkými tlačidlami na prednej i zadnej strane obrazovky, s ktorými je možné ľahko a rýchlo meniť nastavenia.

Každý monitor pred vyskladnením takisto prechádza dôkladnou továrenskou kalibráciou, aby bol plne kompatibilný so všetkými FPS, RTS, RPG a AOS žánrami a aby používateľom zaistil skutočne dokonalý herný zážitok aj z graficky najnáročnejších typov hier. Tento proces optimalizuje rôzne nastavenia vrátane kontrastného pomeru, čiernych gamma úrovní pre vyšší jas a vyváženie odtieňov bielej pre riadenie teploty. Výsledkom je ostrý a jasný obraz pri akomkoľvek type hry.

Pohodlný a pútavý pohľad vďaka zakrivenému dizajnu
Dizajn monitora CFG70 s názvom „Super Arena“ ponúka najvyšší pomer zakrivenie 1 800R a ultraširoký zorný uhol 178° a zodpovedá tak prirodzenému zakriveniu ľudského oka. Dokonalý zážitok je podporený tiež integrovaným LED osvetlením, ktoré je interaktívne so zvukom. Vďaka tomu vnímajú používatelia hru skutočne všetkými zmyslami.

Japonský Institute of Design Promotion (JDP) aktuálne udelil monitoru CFG70 svoju výročnú cenu Good Design Awards oceňujúcu technológie, ktoré „zvyšujú kvalitu života, priemyslu a spoločnosti“. JDP ocenila efektivitu a výkon pokročilého herného rozhrania monitora CFG70 a premyslené rozmiestnenie ovládacích prvkov.

Pre viac informácií navštívte www.samsung.sk alebo news.samsung.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá