24.8.2012 0 Comments

SAS opäť medzi najlepšími v dátovej kvalite

Konzultačná a softvérová spoločnosť SAS potvrdila svoje dominantné postavenie v oblasti dátovej kvality. Jej nástroj DataFlux zaradili analytici agentúry Gartner v najnovšom hodnotení technológií pre manažment dát do kvadrantu lídrov. K hlavným kritériám pri zostavovaní rebríčka patria funkcionalita, možnosti integrácie a jednoduchosť použitia.

Gartner považuje za lídrov v oblasti dátovej kvality dodávateľov, ktorí majú nielen špičkové nástroje pre manažment dát, ale ktorí tiež rozumejú trhu a majú predstavu, akým smerom sa bude uberať. „Lídri sú na trhu etablovaní, majú stabilitu a pôsobia nadnárodne," zdôraznil Gartner.

Medzi silné stránky riešenia SAS-u zaradil Gartner rozsiahlu funkcionalitu a možnosti integrácie nástrojov DataFlux, jednoduchosť použitia, zákaznícky servis a podporu, aj renomé značky a referencie.

„Neustále sa intenzívne venujeme tomu, aby sme poskytli zákazníkom kvalitné produkty a služby v oblasti dátovej kvality," povedal Jim Davis, viceprezident a globálny marketingový riaditeľ SAS-u. „Ak firmy zaobchádzajú s dátami ako s aktívom, dokážu z nich získať kľúčové informácie pre biznis a robiť lepšie rozhodnutia," doda.

Dátová kvalita je aktuálna téma aj na Slovensku. „V minulých rokoch si firmy pod týmto pojmom predstavovali jednoduchú deduplikáciu dát klientov v systémoch a prípadné vyčistenie preklepov v adresách," uviedla riaditeľka SAS Slovakia Hana Kvartová. „Dnes začínajú chápať, že riadenie dát a dátovej kvality je oveľa komplexnejší proces, ktorý je v dnešnom informačnom svete základom pre vybudovanie a udržanie si konkurenčnej výhody. Čoraz častejšie počúvame klientov rozprávať o pojmoch ako Master Data Management či Real Time Data Quality, a preto sme veľmi radi, že im práve vďaka komplexnej platforme DataFluxu vieme ponúknuť ideálne riešenie," doplnila.

SAS nedávno dokončil integráciu divízie DataFlux s cieľom zblížiť túto značku so svojím core biznisom. Spoločnosť identifikovala na trhu nástrojov pre manažment informácií veľké príležitosti a verí, že tento krok jej pomôže lepšie využiť budúce príležitosti. „Po úplnej integrácii DataFluxu do SAS-u môže táto divízia naplno využiť špičkový tím vývojárov, obchodníkov a všetky ostatné globálne zdroje, ktoré máme k dispozícii," dodal J. Davis.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá