24.8.2012 0 Comments

SAS opäť medzi najlepšími v dátovej kvalite

Konzultačná a softvérová spoločnosť SAS potvrdila svoje dominantné postavenie v oblasti dátovej kvality. Jej nástroj DataFlux zaradili analytici agentúry Gartner v najnovšom hodnotení technológií pre manažment dát do kvadrantu lídrov. K hlavným kritériám pri zostavovaní rebríčka patria funkcionalita, možnosti integrácie a jednoduchosť použitia.

Gartner považuje za lídrov v oblasti dátovej kvality dodávateľov, ktorí majú nielen špičkové nástroje pre manažment dát, ale ktorí tiež rozumejú trhu a majú predstavu, akým smerom sa bude uberať. „Lídri sú na trhu etablovaní, majú stabilitu a pôsobia nadnárodne," zdôraznil Gartner.

Medzi silné stránky riešenia SAS-u zaradil Gartner rozsiahlu funkcionalitu a možnosti integrácie nástrojov DataFlux, jednoduchosť použitia, zákaznícky servis a podporu, aj renomé značky a referencie.

„Neustále sa intenzívne venujeme tomu, aby sme poskytli zákazníkom kvalitné produkty a služby v oblasti dátovej kvality," povedal Jim Davis, viceprezident a globálny marketingový riaditeľ SAS-u. „Ak firmy zaobchádzajú s dátami ako s aktívom, dokážu z nich získať kľúčové informácie pre biznis a robiť lepšie rozhodnutia," doda.

Dátová kvalita je aktuálna téma aj na Slovensku. „V minulých rokoch si firmy pod týmto pojmom predstavovali jednoduchú deduplikáciu dát klientov v systémoch a prípadné vyčistenie preklepov v adresách," uviedla riaditeľka SAS Slovakia Hana Kvartová. „Dnes začínajú chápať, že riadenie dát a dátovej kvality je oveľa komplexnejší proces, ktorý je v dnešnom informačnom svete základom pre vybudovanie a udržanie si konkurenčnej výhody. Čoraz častejšie počúvame klientov rozprávať o pojmoch ako Master Data Management či Real Time Data Quality, a preto sme veľmi radi, že im práve vďaka komplexnej platforme DataFluxu vieme ponúknuť ideálne riešenie," doplnila.

SAS nedávno dokončil integráciu divízie DataFlux s cieľom zblížiť túto značku so svojím core biznisom. Spoločnosť identifikovala na trhu nástrojov pre manažment informácií veľké príležitosti a verí, že tento krok jej pomôže lepšie využiť budúce príležitosti. „Po úplnej integrácii DataFluxu do SAS-u môže táto divízia naplno využiť špičkový tím vývojárov, obchodníkov a všetky ostatné globálne zdroje, ktoré máme k dispozícii," dodal J. Davis.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá