24.8.2012 0 Comments

SAS opäť medzi najlepšími v dátovej kvalite

Konzultačná a softvérová spoločnosť SAS potvrdila svoje dominantné postavenie v oblasti dátovej kvality. Jej nástroj DataFlux zaradili analytici agentúry Gartner v najnovšom hodnotení technológií pre manažment dát do kvadrantu lídrov. K hlavným kritériám pri zostavovaní rebríčka patria funkcionalita, možnosti integrácie a jednoduchosť použitia.

Gartner považuje za lídrov v oblasti dátovej kvality dodávateľov, ktorí majú nielen špičkové nástroje pre manažment dát, ale ktorí tiež rozumejú trhu a majú predstavu, akým smerom sa bude uberať. „Lídri sú na trhu etablovaní, majú stabilitu a pôsobia nadnárodne," zdôraznil Gartner.

Medzi silné stránky riešenia SAS-u zaradil Gartner rozsiahlu funkcionalitu a možnosti integrácie nástrojov DataFlux, jednoduchosť použitia, zákaznícky servis a podporu, aj renomé značky a referencie.

„Neustále sa intenzívne venujeme tomu, aby sme poskytli zákazníkom kvalitné produkty a služby v oblasti dátovej kvality," povedal Jim Davis, viceprezident a globálny marketingový riaditeľ SAS-u. „Ak firmy zaobchádzajú s dátami ako s aktívom, dokážu z nich získať kľúčové informácie pre biznis a robiť lepšie rozhodnutia," doda.

Dátová kvalita je aktuálna téma aj na Slovensku. „V minulých rokoch si firmy pod týmto pojmom predstavovali jednoduchú deduplikáciu dát klientov v systémoch a prípadné vyčistenie preklepov v adresách," uviedla riaditeľka SAS Slovakia Hana Kvartová. „Dnes začínajú chápať, že riadenie dát a dátovej kvality je oveľa komplexnejší proces, ktorý je v dnešnom informačnom svete základom pre vybudovanie a udržanie si konkurenčnej výhody. Čoraz častejšie počúvame klientov rozprávať o pojmoch ako Master Data Management či Real Time Data Quality, a preto sme veľmi radi, že im práve vďaka komplexnej platforme DataFluxu vieme ponúknuť ideálne riešenie," doplnila.

SAS nedávno dokončil integráciu divízie DataFlux s cieľom zblížiť túto značku so svojím core biznisom. Spoločnosť identifikovala na trhu nástrojov pre manažment informácií veľké príležitosti a verí, že tento krok jej pomôže lepšie využiť budúce príležitosti. „Po úplnej integrácii DataFluxu do SAS-u môže táto divízia naplno využiť špičkový tím vývojárov, obchodníkov a všetky ostatné globálne zdroje, ktoré máme k dispozícii," dodal J. Davis.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá