11.3.2013 0 Comments

SAP prináša riadenie malých podnikov na báze in-memory computingu

Spoločnosť SAP AG oznámila vydanie novej verzie SAP Business One určenej pre SAP HANA. Je prvým riešením na riadenie malých a stredne veľkých podnikov (MSP) pracujúcim plne na báze in-memory computingu. Táto aplikácia predstavuje škálovateľné, cenovo dostupné riešenie so zabudovanými analytickými schopnosťami a s možnosťou realizovať veľký objem transakcií. Tým umožňuje MSP riadiť svoje podnikanie v reálnom čase. SAP, svetový líder v oblasti podnikových informačných technológií, ju predstavil na podujatí CeBIT 2013 v Hannoveri.

Verzia SAP Business One pre SAP HANA ponúka kompletné nástroje pre malé podniky v jedinom používateľskom rozhraní. Používateľom bude pomáhať pri všetkých aspektoch riadenia spoločnosti - od prevádzkovej až po strategickú úroveň, s podrobnejším prehľadom a s lepšou kontrolou. SAP Business One, verzia pre SAP HANA, umožní podnikom výrazne znížiť reakčné časy vďaka analýze podnikových dát v reálnom čase. Ich zamestnanci vďaka nej dokážu prijímať okamžité a efektívne rozhodnutia. Rýchlosť, ktorú ponúka in-memory computing, pomôže malým firmám zvládať predtým neriešiteľné problémy. Efektivita stúpne aj vďaka ponuke predkonfigurovaných funkcií pre lepší používateľský komfort. Patria medzi ne okamžité vyhľadávanie v podnikových dátach a možnosť vykonávať rozsiahlu interaktívnu prevádzkovú analýzu.

Nová aplikácia SAP Business One pracujúca na platforme SAP HANA bude integrovať schopnosti in-memory platformy s existujúcou aplikáciou podniku SAP Business One. Schopnosť získať hlbší prehľad o operačných analýzach urýchli procesy v MSP prostredníctvom škálovateľnej platformy a vďaka vyššej výkonnosti systému vo vysoko konkurenčnom prostredí.

Verzia SAP Business One pre SAP HANA ponúka obchodné prehľady v reálnom čase z rovnakého systému, ktorý vykonáva transakčné spracovanie. To eliminuje potrebu samostatného dátového skladu, pomáha znižovať náklady a zložitosť IT prostredia. Malé podniky vyzbrojí schopnosťou vyrovnať sa s rastom „big data" v rámci konvergencie sociálnych a firemných dát, ako aj údajov z prístrojov, napríklad platobných terminálov, meracích zariadení a podobne.

Predstavený produkt bude na celosvetový trh uvedený prostredníctvom predajcov v rámci programu SAP PartnerEdge. Vďaka integrácie SAP HANA so SAP Business One môžu partneri vytvoriť nový druh inovačných doplnkových riešení v rámci trhov špecializovaných pre jednotlivé odvetvia alebo geografické oblasti. Naviac SAP a Portugal Telecom nedávno oznámili svoje plány sprístupniť v cloude aj vývojárske vydanie SAP Business One, verzia pre SAP HANA. Vývojári by mali dostať k dispozícii plne nakonfigurované prostredie, čo urýchli ponuku rozšírení a doplnkov postavených na platforme SAP HANA Cloud, ktorá je k dispozícii na SmartCloudPT.

„ SAP Business One, verzia pre SAP HANA, by mala byť nielen rýchla a schopná lepšie zvládať výzvy spojené s rastúcimi dátami, ale aj veľmi jednoduchá pre tých, ktorí ešte len začínajú," povedala Cindy Jutrasová z Mint Jutras. „Neplatí totiž, že malý a stredný podnik znamená malé dáta. Je preto dôležité neprehliadať potrebu rýchlosti." To potvrdzuje aj Jorge Tocar, IT manažér spoločnosti Goldfarb: „Vďaka SAP Business One, verzia pre SAP HANA, budeme schopní analyzovať náš tovar v reálnom čase a budeme mať lepšiu kontrolu nad našimi obchodnými transakciami."

Pre viac informácií aj o ďalších novinkách SAP na CeBIT navštívte SAP Newsroom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá