11.3.2013 0 Comments

SAP prináša riadenie malých podnikov na báze in-memory computingu

Spoločnosť SAP AG oznámila vydanie novej verzie SAP Business One určenej pre SAP HANA. Je prvým riešením na riadenie malých a stredne veľkých podnikov (MSP) pracujúcim plne na báze in-memory computingu. Táto aplikácia predstavuje škálovateľné, cenovo dostupné riešenie so zabudovanými analytickými schopnosťami a s možnosťou realizovať veľký objem transakcií. Tým umožňuje MSP riadiť svoje podnikanie v reálnom čase. SAP, svetový líder v oblasti podnikových informačných technológií, ju predstavil na podujatí CeBIT 2013 v Hannoveri.

Verzia SAP Business One pre SAP HANA ponúka kompletné nástroje pre malé podniky v jedinom používateľskom rozhraní. Používateľom bude pomáhať pri všetkých aspektoch riadenia spoločnosti - od prevádzkovej až po strategickú úroveň, s podrobnejším prehľadom a s lepšou kontrolou. SAP Business One, verzia pre SAP HANA, umožní podnikom výrazne znížiť reakčné časy vďaka analýze podnikových dát v reálnom čase. Ich zamestnanci vďaka nej dokážu prijímať okamžité a efektívne rozhodnutia. Rýchlosť, ktorú ponúka in-memory computing, pomôže malým firmám zvládať predtým neriešiteľné problémy. Efektivita stúpne aj vďaka ponuke predkonfigurovaných funkcií pre lepší používateľský komfort. Patria medzi ne okamžité vyhľadávanie v podnikových dátach a možnosť vykonávať rozsiahlu interaktívnu prevádzkovú analýzu.

Nová aplikácia SAP Business One pracujúca na platforme SAP HANA bude integrovať schopnosti in-memory platformy s existujúcou aplikáciou podniku SAP Business One. Schopnosť získať hlbší prehľad o operačných analýzach urýchli procesy v MSP prostredníctvom škálovateľnej platformy a vďaka vyššej výkonnosti systému vo vysoko konkurenčnom prostredí.

Verzia SAP Business One pre SAP HANA ponúka obchodné prehľady v reálnom čase z rovnakého systému, ktorý vykonáva transakčné spracovanie. To eliminuje potrebu samostatného dátového skladu, pomáha znižovať náklady a zložitosť IT prostredia. Malé podniky vyzbrojí schopnosťou vyrovnať sa s rastom „big data" v rámci konvergencie sociálnych a firemných dát, ako aj údajov z prístrojov, napríklad platobných terminálov, meracích zariadení a podobne.

Predstavený produkt bude na celosvetový trh uvedený prostredníctvom predajcov v rámci programu SAP PartnerEdge. Vďaka integrácie SAP HANA so SAP Business One môžu partneri vytvoriť nový druh inovačných doplnkových riešení v rámci trhov špecializovaných pre jednotlivé odvetvia alebo geografické oblasti. Naviac SAP a Portugal Telecom nedávno oznámili svoje plány sprístupniť v cloude aj vývojárske vydanie SAP Business One, verzia pre SAP HANA. Vývojári by mali dostať k dispozícii plne nakonfigurované prostredie, čo urýchli ponuku rozšírení a doplnkov postavených na platforme SAP HANA Cloud, ktorá je k dispozícii na SmartCloudPT.

„ SAP Business One, verzia pre SAP HANA, by mala byť nielen rýchla a schopná lepšie zvládať výzvy spojené s rastúcimi dátami, ale aj veľmi jednoduchá pre tých, ktorí ešte len začínajú," povedala Cindy Jutrasová z Mint Jutras. „Neplatí totiž, že malý a stredný podnik znamená malé dáta. Je preto dôležité neprehliadať potrebu rýchlosti." To potvrdzuje aj Jorge Tocar, IT manažér spoločnosti Goldfarb: „Vďaka SAP Business One, verzia pre SAP HANA, budeme schopní analyzovať náš tovar v reálnom čase a budeme mať lepšiu kontrolu nad našimi obchodnými transakciami."

Pre viac informácií aj o ďalších novinkách SAP na CeBIT navštívte SAP Newsroom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá