28.2.2014 0 Comments

SAP a BMW vyvinuli inovatívne služby mobility pre „connected car“

Spoločnosť SAP a BMW Group Research and Technology v rámci projektu spoločnej inovácie vyvinuli zdokonalenú technologickú infraštruktúru pre automobilové mobilné služby. Skúšobný prototyp je založený na platforme SAP HANA Cloud a vodičom ponúkne personalizované služby, ktoré sa odvíjajú od ich polohy a plánovanej trasy. Táto spolupráca posúva SAP o krôčik bližšie k tomu, aby sa z vízie „connected car" stala realita. Spoločnosť to oznámila na konferencii Mobile World Congress 2014, ktorá sa koná 24. až 27. februára v Barcelone.

Cloudová platforma SAP slúži ako spojnica medzi BMW a externými partnermi. Poskytuje služby v oblastiach ako sú parkovanie, tankovanie, nápoje či jedlo. Informácie od rôznych partnerov sa združujú na virtuálnom „trhovisku", ktoré v budúcnosti umožní BMW poskytovať vodičom a pasažierom priamo cez palubný počítač alebo mobilné zariadenia personalizované služby, zasadené do kontextu. SAP podporuje poskytovateľov služieb, umožňuje im kombinovať ich a vytvárať nové ponuky, ktoré sú šité na mieru požiadavkám konkrétnych vodičov a pasažierov.

SAP v spolupráci s BMW Group Research and Technology vyvinuli prototyp, ktorý je zameraný na parkovanie či použitie zľavových kupónov. V závislosti od profilu vodiča a polohy vozidla systém ponúkne vhodné parkovisko blízko plánovaného cieľa jazdy. Zobrazí aj ďalšie informácie, ako sú poplatky alebo miesta pre konkrétne vozidlá. Vo chvíli, keď vodič toto miesto potvrdí, prenesú sa koordináty do navigačného systému, ktorý vozidlo presne navedie.

V prípade zľavových kupónov dostane vodič informácie o akciách, vyplývajúce z jeho polohy, zvolenej trasy a osobných preferencií. Dostupné sú aj detailné informácie o každej ponuke. Vodič si môže regulovať frekvenciu ich zobrazovania, aby príliš neodpútavali jeho pozornosť. Ponuky si možno uložiť a podobne ako v prípade parkovacej aplikácie sa dá poloha obchodu poslať priamo do navigačného systému. Zvolený zľavový kupón je zaslaný priamo do vodičovho smartfónu a možno ho použiť okamžite pri nákupe.

Víziou spoločnosti SAP je dôsledne zvyšovať užívateľský zážitok vodiča a poskytnúť zákazníkom pohodlie, ktoré očakávajú od zapojeného a sociálneho sveta - či už je to mimo automobilu, alebo v ňom. Platforma SAP HANA Cloud pomáha spoločnostiam v rôznych odvetviach zrýchliť doručenie ich produktov, zaviesť nové obchodné modely a získať nové možnosti príjmu. S pomocou štandardizovanej platformy budú mať výrobcovia v automobilovom priemysle prístup k sieti poskytovateľov služieb. To im s minimom ďalšej práce umožní využiť sieť poskytovateľov služieb od SAP.

Viac informácií získate z videa „SAP vyvíja inovatívne mobilné služby a služby s pridanou hodnotou pre auto budúcnosti. "


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá