28.2.2014 0 Comments

SAP a BMW vyvinuli inovatívne služby mobility pre „connected car“

Spoločnosť SAP a BMW Group Research and Technology v rámci projektu spoločnej inovácie vyvinuli zdokonalenú technologickú infraštruktúru pre automobilové mobilné služby. Skúšobný prototyp je založený na platforme SAP HANA Cloud a vodičom ponúkne personalizované služby, ktoré sa odvíjajú od ich polohy a plánovanej trasy. Táto spolupráca posúva SAP o krôčik bližšie k tomu, aby sa z vízie „connected car" stala realita. Spoločnosť to oznámila na konferencii Mobile World Congress 2014, ktorá sa koná 24. až 27. februára v Barcelone.

Cloudová platforma SAP slúži ako spojnica medzi BMW a externými partnermi. Poskytuje služby v oblastiach ako sú parkovanie, tankovanie, nápoje či jedlo. Informácie od rôznych partnerov sa združujú na virtuálnom „trhovisku", ktoré v budúcnosti umožní BMW poskytovať vodičom a pasažierom priamo cez palubný počítač alebo mobilné zariadenia personalizované služby, zasadené do kontextu. SAP podporuje poskytovateľov služieb, umožňuje im kombinovať ich a vytvárať nové ponuky, ktoré sú šité na mieru požiadavkám konkrétnych vodičov a pasažierov.

SAP v spolupráci s BMW Group Research and Technology vyvinuli prototyp, ktorý je zameraný na parkovanie či použitie zľavových kupónov. V závislosti od profilu vodiča a polohy vozidla systém ponúkne vhodné parkovisko blízko plánovaného cieľa jazdy. Zobrazí aj ďalšie informácie, ako sú poplatky alebo miesta pre konkrétne vozidlá. Vo chvíli, keď vodič toto miesto potvrdí, prenesú sa koordináty do navigačného systému, ktorý vozidlo presne navedie.

V prípade zľavových kupónov dostane vodič informácie o akciách, vyplývajúce z jeho polohy, zvolenej trasy a osobných preferencií. Dostupné sú aj detailné informácie o každej ponuke. Vodič si môže regulovať frekvenciu ich zobrazovania, aby príliš neodpútavali jeho pozornosť. Ponuky si možno uložiť a podobne ako v prípade parkovacej aplikácie sa dá poloha obchodu poslať priamo do navigačného systému. Zvolený zľavový kupón je zaslaný priamo do vodičovho smartfónu a možno ho použiť okamžite pri nákupe.

Víziou spoločnosti SAP je dôsledne zvyšovať užívateľský zážitok vodiča a poskytnúť zákazníkom pohodlie, ktoré očakávajú od zapojeného a sociálneho sveta - či už je to mimo automobilu, alebo v ňom. Platforma SAP HANA Cloud pomáha spoločnostiam v rôznych odvetviach zrýchliť doručenie ich produktov, zaviesť nové obchodné modely a získať nové možnosti príjmu. S pomocou štandardizovanej platformy budú mať výrobcovia v automobilovom priemysle prístup k sieti poskytovateľov služieb. To im s minimom ďalšej práce umožní využiť sieť poskytovateľov služieb od SAP.

Viac informácií získate z videa „SAP vyvíja inovatívne mobilné služby a služby s pridanou hodnotou pre auto budúcnosti. "


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá