Image
28.10.2016 0 Comments

SAP Innovation Day: technológie podporujú ďalšiu digitalizáciu biznisu

Vyspelý softvér pokrývajúci všetky aspekty života firmy nemusí byť komplikovaný, neprehľadný ani náročný na IT infraštruktúru. SAP, globálny líder v oblasti podnikových informačných systémov, predstavil takéto riešenia slovenským spoločnostiam počas bratislavskej konferencie SAP Innovation Day.

„Meníme spôsob práce s informačnými systémami tak, aby zabezpečovali maximálnu automatizáciu a ponúkali inteligentné riešenia spojené so všetkými klasickými nástrojmi a funkciami, na ktoré sú zákazníci zvyknutí. Inovácie tak smerujú k integrácii a zjednodušovaniu štruktúry riešení SAP pre jednotlivé oblasti,“ povedal Stefan Batzdorf, Pre-Sales Expert S/4HANA MEE, SAP SE.

SAP venoval piaty ročník podujatia predovšetkým podrobnému informovaniu o novinkách a smerovaní rodiny riešení novej generácie SAP Business Suite 4 SAP HANA (SAP S/4 HANA), ktorá sa neustále zdokonaľuje aj na základe vstupov zo strany používateľov. Z ich pohľadu je významné predovšetkým veľmi prehľadné a intuitívne ovládanie vďaka využitiu užívateľského rozhrania SAP FIORI, ktoré uľahčuje nielen navigáciu a samotnú prácu, ale umožňuje napríklad aj jednoduchú komunikáciu s kolegami pri riešení pracovných úloh. „Prepájame firmu s fyzickým svetom za jej bránami, umožňujeme jej prácu s neustále rastúcou záplavou dát a transakcií. Vďaka tomu sa digitálny biznis posúva na neustále vyššiu úroveň,“ povedal Stefan Batzdorf.

SAP BW/4HANA
SAP S/4 HANA je k dispozícii aj na cloudové nasadenie, ktoré je v prípade podnikového softvéru čoraz populárnejšie. Platí to ostatne aj pre novinku SAP BW/4HANA, ktorej sa SAP v rámci konferencie podrobne venoval. Je to aplikácia ďalšej generácie pre prácu s dátami, ktorá umožňuje prevádzkovať digitálnu firmu v reálnom čase, „úplne nové riešenie s moderným užívateľským rozhraním a vysokým výkonom, ktoré dramaticky zjednodušuje dátové štruktúry,“ povedal Peter Mravčák, Presales Solution Expert, SAP Slovakia.

Používatelia SAP BW/4HANA majú k dispozícii moderné a jednoduchšie techniky modelovania dát. Dokážu tak držať krok s rýchlo sa meniacimi požiadavkami na biznis dneška. Zjednodušené funkcie správy navyše umožnia agilný vývoj dátového skladu, ktorý poskytne lepšie informácie v reálnom čase. Biznisové aplikácie, vrátane tých, ktoré sú založené na SAP S/4HANA, budú môcť využiť pripravený dátový sklad, alebo štandardnejšie vývojové prostredie, založené na SQL.

Spoločnosť viac ako 150 účastníkom SAP Innovation Day predstavila aj ďalšie zaujímavé riešenia, ako sú napríklad vývojárska základňa SAP HANA Cloud Platform či prostredie SAP BusinessObjects Cloud. Mohli sa zapojiť aj do unikátnej 2-hodinovej hry, ktorej cieľom bolo vyskúšať si prácu so SAP S/4HANA v novom UX prostredí SAP FIORI.

Marketing v novom šate
Digitálne riešenia sa presadzujú aj v marketingu. Pripraviť kampaň na mieru pre konkrétneho zákazníka, ponúknuť správny produkt v správny čas a maximalizovať tak mieru konverzie nie je už doménou len pre marketingových mágov. Riešenie SAP hybris marketing, ktoré toto všetko dokáže, predstavil na konferencii Intraco v Bratislave Martin Buriánek. „Ponúka nástroje, vďaka ktorým možno sledovať, ako zákazník uvažuje a čo chce ešte predtým, ako sa rozhodne nakúpiť,“ zhrnul výhody expert spoločnosti MIBCON, ktorá riešenie od spoločnosti SAP implementuje.

Hybris využíva dáta z rôznych kanálov a dokáže sledovať celú cestu zákazníka – od identifikácie oblasti záujmu až po samotné uzatvorenie obchodu a následnú starostlivosť. Riešenie však ide ešte ďalej a ponúka aj nástroje prediktívnej analytiky. Predajca tak má kedykoľvek k dispozícii prehľad o možných výsledkoch rôznych scenárov. hybris ponúka aj obrovské možnosti online experimentovania a testovania.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá