Image
27.1.2014 0 Comments

Rýchle filtre

V tejto časti sa pozrieme na to, ako možno veľmi jednoducho a rýchlo zmeniť atmosféru vašich fotografií. Hovoríme o funkcii rýchlych filtrov, ktorá sa vo verzii 14 dostala v module Editor na významné miesto. Odporúčame vám vyskúšať si filtre, lebo takto naozaj dosiahnete zmeny, aké by ste realizovali manuálne len obťažne.Zoner Photo Studio 14 obsahuje dovedna 38 filtrov, ktoré sa dajú ešte používateľsky prispôsobovať. Stačí si zobraziť fotografiu a vojsť do modulu Editor. Funkcia Rýchle filtre má v klávesovú skratku Shift + K a jej ikona je druhá v poradí v rýchlom výbere funkcií hneď za ikonou Rýchle úpravy. Takto sa upravujú fotografie pomocou funkcie Rýchle filtreVýhodné pritom je, že každý filter si môžete na svojom obrázku vyskúšať. Buď v malom okne, čo je výhodné pri prvom rýchlom výbere filtra, alebo na celom okne pri detailnom výbere. Pokiaľ nepotlačíte tlačidlo Použiť, nič sa nestane, výber ukončíte tlačidlom Zrušiť. My vám odporúčame filter, ako je Red Hell alebo Black&White. Výborné sú aj filtre, ktoré pridávajú rámčeky do fotografií, napr. filmový pás, priesvitný biely alebo čierny rámček. Príklady úpravy fotografií: originálna fotka, filtre Black&White, Red Hell a PuzzlePo aplikovaní jedného filtra vám nikto nebráni použiť vzápätí aj druhý či tretí filter. Takouto kombináciou sa dajú vytvoriť netušené farebné efekty. Veríme, že s takto upravenými fotografiami budete spokojní.

Článok je uzamknutý

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu PC REVUE, ktorý je dostupný pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným za 20 € na celý rok získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na webe. Objednať si ho môžete TU. Ak už máte digitálne predplatné PC REVUE prihláste sa TU. Ak máte digitálne predplatné Piano, prihláste sa pomocou Piano.


Prihlásiť pomocou členstva PC REVUE
 
Alebo sa prihláste cez službu Piano

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Archív PCR

Obsah PC REVUE 12/2016

08.12.2016 10:46

OBSAH DECEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN Editorial Doprava budúcnosti smeruje do vzduchu Smart City/Inteligentné vyhľadávanie parkovacích miest Žijeme v simulácii vytvorenej počítačom inej civilizácie ...

Archív PCR

Kompletné vydanie PC REVUE 12/2016 vo formáte PDF

08.12.2016 09:45

Ak­tuál­ne PC RE­VUE 12/2016 v PDF na stiah­nu­tie pre či­ta­te­ľov. Hes­lo k chrá­ne­né­mu PDF sme Vám pos­la­li mai­lom.

Archív PCR

Obsah PC REVUE 11/2016

04.11.2016 15:07

OBSAH NOVEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Reportáž: IT GALA 2016■ Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book■ Reportáž: Microsoft Ignite 2016■ Reportáž: Svetlo a tieň sa spojili■ Apple má nov ...

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá